Magazín
Zelené potraviny – mladý jačmeň a chlorella
dátum: 27.11.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Lifestyle
Zelené potraviny sú prameňom obrovského množstva výživových látok, nevyhnutných pre zdravie a podporu vitálneho organizmu. Mladý jačmeň a chlorella sú namiešané samou prírodou tak, ako potrebujeme a ako môžeme najlepšie využiť. Látky sú navzájom prepojené a posilňujú sa. Veľa ľudí často zaujímajú len nutričné hodnoty a nechcú chápať, že látky pôsobia v prirodzenom prostredí tisíckrát silnejšie, preto pozitívne reakcie vyvolá už malá dávka správnej stravy.

 

MLADÝ JAČMEŇ

Prax ukazuje, že výťažok podporuje prirodzené liečebné procesy pri najrôznejších chorobách vrátane artritídy, astmy, kožných problémov, obezity, malokrvnosti, zápchy, impotencie, obehových ťažkostí, cukrovky, srdcových chorôb, rakoviny, vysokej hladiny cholesterolu a obličkových problémov. Dr. Hagiwara o mladom jačmeni vyhlásil: „Jeho pomoc u širokej škály ochorení ukazuje, že rastlinná miazga podporuje optimálne fungovanie tela a nezameriava sa na určité choroby, ako to robia lieky. Je zrejmé, že produkt pôsobiaci proti obezite a ekzémom rovnako ako proti srdcovým chorobám a rakovine je buď 'liekom neuveriteľne zázračným', alebo nie je liekom vôbec. Jačmeň pomáha skutočnému zázraku – pomôže telu liečiť sa samo...“

V žiadnom prípade to teda nie je liek (to by ho degradovalo), i keď niekedy podporí zdanlivo 'zázračné' samouzdravenie. Deje sa to napríklad vďaka jedinečnému antioxidantu 2˝-0-GIV, ktorý disponuje oveľa silnejšou antioxidačnou aktivitou ako alfa tokoferol (vitamín E). Zeleniny a nápoje z nej vykazujú účinky chrániace cievy a srdce. V princípe možno povedať, že zelený nápoj združuje ozdravné vlastnosti základných druhou zelenín.

Hans Günter Berner v knihe 'Hladovanie nad plným hrncom' vykresľuje človeka, ktorý sa prepcháva, tučnie, ale napriek tomu umiera na nutričnú podvýživu...Vyčerpaná pôda živí 'hladné' plodiny. Tie zasa sýtia nás, preto, napriek slanine okolo vlastného pása, umierame hladom. Dôvod na užívanie zelených nápojov oproti syntetickým potravinovým doplnkom je jasný. V rastlinách bolo identifikovaných vyše 600 rôznych karoténov. Syntetické preparáty však obsahujú karoténov len niekoľko.

Pri nórskej štúdii podávali fajčiarom umelé prípravky s betakaroténom. Prestali s tým. Riziko ochorenia na rakovinu pľúc vôbec neklesalo. Naproti tomu 'obyčajná' mrkva znížila riziko o 40%. Živé rastliny majú obrovské množstvo živín a látok, ktoré pôsobia navzájom synergicky, t. j. podporne. Účinok je oproti syntetickým preparátom vyšší a navyše bezpečný. Preto je niekedy možné Jačmeň použiť aj ako náhradu jedného, inak nevýživného denného jedla. Môže sa tým aj znížiť nadváha. Zelený nápoj sa používa i pri pôste. Zabráni sa nutričnému deficitu a urýchlia sa očistné procesy.

Americká výživová asociácia odporúča min. 2-3 dávky čerstvej zeleniny denne. Keď toto nespĺňame, je pre nás každá živá, zelená potravina veľmi dôležitá.

 

CHLORELLA

Táto smaragdová 'konzerva' plná vitálnych látok bola pre svet objavená nie vďaka masívnej reklame, ale preto, lebo funguje. Fungovanie má v popise práce. Táto jednobunkvá sladkovodná riasa totiž patrí medzi najjednoduchšie formy života, od ktorých závisia formy vyššie, komplexnejšie a zložitejšie. Je svojbytná, samostatná a pre život dokonale vybavená. Podobne ako ostatné fotosyntetizujúce organizmy je predpokladom a základom celého vyššieho potravinového i životného reťazca.

Zelené potraviny, chlorella je jedným z príkladov, môžeme vnímať ako pomyselnú potravinovú základňu. A podobne, ako sú pevné základy predpokladom úspešnej a bezpečnej stavby rodinného domu, sú zelené potraviny predpokladom pevnosti a bezpečia našich jedálnych lístkov. Toto vnímanie úlohy zelených potravín je dôležitejšie ako dlhé zoznamy izolovanaých účinných látok a ich izolovaných účinkov.

Chlorella je kvalitným palivom a výberovou potravou pre naše bunky. Môžeme ju vnímať ako organicky pestovanú zeleninu najvyššej kvality. Tej je nadradená iba svojou užívateľsky praktickou formou tabliet.

 

Mladý jačmeň a chlorellu si môžete v prípade záujmu kúpiť aj u nášho partnera, Štefan Petráš – Profimas (kontakty na www.profimas.sk), ktorý tiež podporil 9. ročník pripravovanej jedinečnej celoslovenskej súťaže v chudnutí Mozolani Fit Body 2015.

 

-kl-