Magazín
Hargašová: Každý, kto ide na MS, chce zvíťaziť
dátum: 16.10.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Pretekárka SAKFST v bikiny fitness Denisa Hargašová, umeleckým menom Denisa Espana, si na Mozolani Fitness Cupe 2014 zaslúžene vybojovala miestenku na IFBB majstrovstvá sveta, ktoré sa tento víkend uskutočnia v Kanade. Pár hodín pred odletom za oceán sme ju požiadali o rozhovor.

Medailistky na Mozolani Fitness Cupe 2014 v kategórii bikiny fitness do 168 cm, zľava: strieborná Denisa Hargašová, zlatá Valéria Marčišovská a bronzová Olívia Čambalová.

 

Ako si si užívala Mozolani Fitness Cup?

Súťaž Mozolani Fitness Cup 2014 mala pre mňa špecifický nádych, nakoľko to bola prvá súťaž, na ktorej som sa zúčastnila spoločne so svojim partnerom, ktorý sa predstavil v kategórii men´s physique. Pre mňa, ako iste aj pre ostatných súťažiacich, sú súťaže veľmi zdĺhavé. Od registrácie po výstup na pódium prejde až niekoľko hodín, keď sa v človeku strieda nervozita a stres spojené so smädom, únavou, no proste nekonečné čakanie. Dupľom, keď som sa oboznámila s informáciou o počte štartujúcich (najmä physiqov, ktorí podľa propozícií štartovali pred nami bikinárkami, ktoré boli na programe až úplne posledné), tak úprimne som si myslela, že sa na pódium dostanem až niekedy o polnoci. Na moje prekvapenie mala súťaž pomerne rýchly spád vzhľadom k počtu súťažiacich. Možno mi k tomuto pocitu dopomohlo aj to, že som pripravovala svojho partnera počas jeho výstupov a nie iba nečinne čakala na svoj výstup. Chválim organizátora, nakoľko som bola spokojná s priestorom šatní, dostatočným počtom zrkadiel, našťastie nebola v šatni zima, čo sa nedá o niektorých predošlých súťažiach tvrdiť.

V Žiline si bola svieža, tvoja forma bola veľmi dobrá, bola si pekne nalíčená, mala si krásny účes a tvoje pózovanie bolo sebavedomé. Úplne pokojne si mohla vyhrať, čo na to hovoríš?

Nepociťovala som žiadny tlak a ani stres, doslova som si túto súťaž užívala. Výsledok možno nedopadol podľa mojich predstáv, ale teší ma, že som zanechala dobrý dojem.

 

Čo si robila od Mozolani Fitness Cupu doteraz – tréning, strava, relax a iné aktivity...

Predpokladám, že u značnej časti pretekárov (ak nie u všetkých) nasledoval po súťaži tzv. cheat day. Dopriala som si neresti, ktoré bežne nejem (čokoládový závin, makové rezance a ako inak – sladkosti). Samozrejme na ďalší deň mi bolo ťažko, tak som si nastolila „detox“, keď som prijímala iba varenú rozmixovanú zeleninu a týmto dňom som začala aj s tréningom. Posledných pár dní vrcholí moja príprava dvojfázovým tréningom. Čo sa týka relaxu, tak toho som si vlastne po súťaži vôbec nedopriala vzhľadom k nedostatku času, keďže idem zo súťaže na súťaž.

 

V piatok 16. 10. odlieta slovenská výprava na IFBB majstrovstvá sveta do Kanady. Dávaš si nejaký cieľ?

Na rozdiel od zvyšku výpravy som si letenky zabezpečovala samostatne (vyplýva to z toho, že som sa kvalifikovala ako B-tím a náklady si hradím sama). Letím vo štvrtok a so zvyškom skupiny sa stretávam v piatok. Počas celej prípravy som mala za cieľ sa nominovať na majstrovstvá sveta, preto som úprimne šťastná, že sa mi to podarilo. Každý, kto sa zúčastní majstrovstiev sveta, chce vyhrať.

 

Vytiahneš v Montreale ešte nejaký tromf?

Neviem, či by som to nazvala zrovna tromfom, ale chcem sa dobre odprezentovať, chcem na pódiu žiariť, chcem si to vychutnať.

 

Na akých pretekoch chceš štartovať po MS v tomto roku?

Momentálne sa všetky moje myšlienky upriamujú na majstrovstvá sveta a ešte som nerozmýšľala, čo bude potom. Dosť to závisí aj od toho, ako na tom budem fyzicky, psychicky a emočne.

 

Ľubomír Chochula