Magazín
Výživa: Vitamíny E a K - 31.diel seriálu
dátum: 24.08.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Lifestyle
Vitamín E sa považuje za účinný antioxidant. Ovplyvňuje tvorbu červených krviniek, zúčastňuje sa obnovy a rastu svalovej hmoty a ďalších tkanív.

Vitamín E

Vyskytuje sa v rastlinnej aj živočíšnej potrave. Zásoby si telo vytvára v pečeni a v rezervnom tuku. Jeho dôležitosť sa najprv zistila pri zabezpečovaní normálnej plodnosti u oboch pohlaví a priebehu gravidity. Okrem toho ovplyvňuje látkovú premenu vo svalstve a nervovom tkanive ako aj hemolýzu. Pôsobí ako antioxidant v lipofilnom prostredí – je najdôležitejším neenzýmovým antioxidantom  pôsobiacim  na  úrovni  bunkových  membrán, kde zabraňuje oxidácii polynenasýtených mastných kyselín, ale pôsobí aj intracelulárne, extracelulárne a intravaskulárne. Okrem toho má významný účinok aj na imunitu. Nachádza sa v rastlinných olejoch (do ktorých sa často pridáva ako antioxidant), pšeničných klíčkoch, listovej zelenine a celozrnných výrobkoch, mäse, vaječnom žĺtku, mlieku a pečeni.

RDA : 10 mg/30 IU muži,8 mg/24 IU ženy, pre vytrvalostné a silové športy 400 IU.

Vitamín K

Jeho malé rezervy sa vytvárajú v pečeni a jeho dostatok je podmienkou normálnej koagulácie krvi. Spolu s vit.D ovplyvňuje látkovú premenu v kostiach a obličkách. Vyskytuje sa v špenáte a inej listovej zelenine, mrkve, zemiakoch, strukovinách a vaječných žĺtkoch, syroch ap. Určité množstvo vit.K syntetizuje mikrobiálna flóra a resorbuje sa.