Magazín
Report z repre-zrazu kulturistov v Nitre
dátum: 12.08.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
V sobotu 26. júla sa v Nitre konal reprezentačný zraz kulturistov SAKFST, ktorého sa zúčastnili títo pretekári: Peter Tatarka, Ján Soták, Peter Muráň, Ján Kráľ a Ladislav Korsch, plus reprezentační tréneri Rastislav Solár i Ľubomír Hečko a niektorí činovníci asociácie na čele s prezidentom Milanom Čížekom.

Na snímke je reprezentačný tréner Rastislav Solár.

 

Zraz ukázal, že adepti na štart na IFBB majstrovstvá sveta to majú, vzhľadom na to, že to bol prvý zraz v jesennej sezóne, dobre našliapnuté. Ako videl svojich zverencov štátny tréner mužov pre kulturistiku Rastislav Solár? „Peter Tatarka (bronzový medailista MS 2013  do 100 kg) sa predstavil v dobrej forme. Dalo by sa povedať, že na ten časový úsek, ktorý má pred sebou, je trochu aj v predstihu, ale treba to ešte skvalitniť. Na niektorých partiách išiel aj objemovo hore. Konkrétne vrch tela sa mi zdá byť väčší. Spokojný som aj s Jánom Solárom (majster Európy 2013 do 75 kg), ktorý ma príjemne prekvapil. Nohy sa mu zväčšili, mal súmernú postavu a celkovo sa prezentoval v dobrej forme. Uvidíme, ako to bude s Petrom Muráňom, ako na sebe zapracuje a ako sa pripraví na nominačku. Na zraze bol aj Ján Kráľ, ktorý sa prišiel iba ukázať, či môžeme s ním počítať v budúcnosti, keďže štartovať na súťažiach bude až v jarnej sezóne 2015. On súťaží v najvyššej kategórii a rád by sa čo najlepšie pripravil na jarné výzvy. Aby som nezabudol, na zraze bol aj klasický kulturista Ladislav Korsch, ktorý mal celkom dobrú formu a ak ju udrží, mohol by ísť na MS klasikov. Nikto nemá istotu štartu na MS, rozhodne sa podľa formy. Nomináciu určíme po Tatranskom pohári v Poprade (1. novembra). Dva týždne po tejto súťaži sa uskutoční svetový šampionát hmotnostných kulturistov, na ktorý počítame predbežne s účasťou troch borcov, ale musia mať požadovanú výkonnosť. Klasici budú mať MS o mesiac neskôr,“ poznamenal Rastislav Solár, ktorý na ďalšom reprezentačnom zraze (30. augusta v Nitre) bude zvedavý aj na formu majstra sveta v klasickej kulturistike v roku 2013 Ľuboša Maliňáka. Ten teraz v Nitre chýbal, ale štátny tréner prijal jeho ospravedlnenie. „Maliňák je pracovne vyťažený v tábore s deťmi, ktoré má na starosti. Pracuje v Centre voľného času, je to jeho práca, takže sa ospravedlnil. Klasici majú svetový šampionát trochu neskôr, takže nič sa nedeje,“ dodal Rastislav Solár, ktorý je nielen štátnym trénerom, ale aj držiteľom profesionálnej licencie. Súťažný návrat a debut na profi-scéne však zatiaľ neavizuje...

IFBB MS váhových kulturistov budú 12. - 15. novembra v Brasilii (hlavné mesto Brazílie), IFBB MS klasických kulturistov sa uskutočnia 12. - 15. decembra v La Nucii (Benidorm, Španielsko).

Už onedlho ďalšie články i videá na www.mozolani.com

 

Ľubomír Chochula