Magazín
„Držím vám palce, vydržte, stojí to za to“
dátum: 21.01.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Lifestyle
Minuloročnej účastníčke Zmenárne Majke Šviedovej sa zdravší a aktívnejší životný štýl dostal do krvi. Desať týždňov trvajúca súťaž v chudnutí jej zmenila život. Počas tohto obdobia schudla 13,7 kg, čo bol štvrtý najlepší výsledok.

Začínala od piky

Aj s odstupom času hodnotí túto súťaž stále pozitívne. „Som rada, že som sa Zmenárne zúčastnila. Bolo to zorganizované na dobrej úrovni. S mojím trénerom Martinom Chachulom sa mi cvičilo super. Oceňujem, že mal ľudský prístup, bol empatický, vedel sa vcítiť do mojich pocitov. Keď videl, že už mám toho dosť a nevládala som, tak nešiel na hranu. Všetko to robil kamarátskou formou. Veľmi mu ďakujem, ako aj organizátorom.“ Vlani začínala úplne od piky. Musela sa vyrovnať aj s chorobou, ale napokon všetky problémy zvládla a dosiahnutým výsledkom bola spokojná. „Najťažšie bolo vydržať nasadené tempo. Spočiatku sa dostavila svalovica, ale potom si organizmus na záťaž zvykol. So zmenou stravovacích návykov som nemala problém, keďže už aj predtým som bola v diéte.“

Cestoviny by nemala, ale...

Aj v súčasnosti, rok po tom, ako sa prihlásila do Zmenárne 2013, sa snaží dodržiavať stravovacie návyky tak, ako to mala nastavené. „Snažím sa jesť päťkrát denne. Cestovinám by som sa síce mala vyhýbať, ale raz až dvakrát týždenne si ich dám, lebo tie mám veľmi rada. Ryžu a zemiaky mi však vôbec nechýbajú. Radšej si priložím k mäsu alebo rybám viac zeleniny. Deň začínam müsli raňajkami, prípadne je to ovocie alebo celozrnná žemľa a na večeru majú prednosť rôzne zeleninové šaláty napríklad s rybou, ale sem-tam, keď nemám čas, tak večeru vynechávam. Čo sa týka pitného režimu, v tomto smere musím byť disciplinovanejšia.“

Hlavne pevné nervy

Šviedová bola v minulosti modelkou, pred desiatimi rokmi bola štíhla a mala figúru tip-top, ale po dvoch pôrodoch (má dcérku Sandru a synčeka Andreja) veľmi pribrala. Po absolvovaní Zmenárne si zlepšila postavu a po skončení tejto súťaže schudla ďalšie tri kilogramy. „Viac dole mi to už nejde, keďže v ostatnom období nechodím cvičiť. Nemám na to čas, nakopilo sa toľko rodinných starostí, ale priznám sa, štve ma to. Momentálne ste ma zastihli v nemocnici. Som po operácii oka a keď to bude možné, znovu by som chcela cvičiť,“ zastrája sa Majka Šviedová, ktorá súťažiacim v projekte Zmenáreň Fit Body 2014 odkazuje toto: „Držím im palce. Nech majú pevné nervy. Prajem im, aby to vydržali, lebo – stojí to za to.“

Prihláste sa do súťaže v chudnutí!

Ak chcete aj vy urobiť niečo so svojou postavou a vyhrať boj s nadbytočnými kilogramami, potom sa prihláste do jedinečnej celoslovenskej súťaže v chudnutí Zmenáreň Fit Body 2014. Prihlásiť sa môžete hneď vyplnením a odoslaním prihlášky, ale nestačí sa len prihlásiť, treba sa aj registrovať. Čas sa kráti, registrácia sa skončí 31. 1. 2014. Po odoslaní prihlášky sa s vami skontaktuje naša asistentka a dohodne s vami termín registrácie (meranie, váženie a fotenie). Odo dňa registrácie vám začne plynúť 10-týždňové obdobie na chudnutie. Pre záujemcov, ktorí sa budú chcieť pripravovať pod odborným vedením, ponúkame rôzne balíčky produktov z ponuky osobného trénerstva a poradenskej činnosti, ktoré však nie sú podmienkou účasti v súťaži. Záverečné merania sa uskutočnia opäť individuálne a budú vopred dohodnuté na stanovený termín každého účastníka. Prihlásenie sa, registrácia, účasť a merania sú úplne zadarmo. Každý si môže zvoliť vlastnú cestu, akou formou sa bude počas súťaže pripravovať. Je teda úplne jedno, či bude cvičiť doma alebo vo fitnescentre.

Zmeňte svoje telo, zmeníte svoj život

Ak ste zo Žiliny alebo blízkeho okolia a chcete získať 10-týždňové cvičenie pod dohľadom osobného trénera zadarmo a taktiež zadarmo získať aj premenu vizáže u kaderníka a vizážistky, vyplňte aj kolónku v prihláške – mám záujem zúčastniť sa projektu Zmeňte svoje telo – zmeníte svoj život. Naša asistentka sa s vami telefonicky skontaktuje a dohodne termín osobného pohovoru, kde zistí váš zdravotný stav, možnosti cvičenia, oboznámi vás s podmienkami medializácie a pod. Na tomto pohovore sa aj dozviete termín finálového výberu. Novinkou je, že po prvý raz budeme vyberať nielen ženy, ale aj mužov. Súčasťou redukčného programu, ktorý dostanú dve finalistky a jeden finalista zadarmo, je absolvovanie tréningov v Mozolani Fitness Clube Solinky v Žiline. Jedinou podmienkou je súhlas s monitorovaním vašej premeny, súhlas s uverejnením fotografií, videoseriálu a tiež pravidelných rozhovorov u mediálnych partnerov projektu. Cieľom je ukázať všetkým bez rozdielu veku a stupňa obezity, ako sa dá zmeniť životný štýl. Ale aj tí, ktorých nevyberieme do Zmenárne môžu pokračovať v celoslovenskej súťaži FIT BODY a bojovať o ceny v celkovej hodnote 3000 €. Tie venovali partneri a organizátor súťaže. Ceny sú lákadlom pre súťažiacich, ale predovšetkým ide o to, aby si ľudia osvojili takú životnú filozofiu, ktorá je žičlivá ku cvičeniu a pohybu.

Zmenáreň FIT BODY 2014 podporili – generálny partner: Kompava, s. r. o., hlavný partner: Update Slovakia, s. r. o., partneri: Hodinky Planet, s. r. o., Emtri, s. r. o. (Kryosauna Žilina), Štefan Petráš-Profimas, Salón Laurentis a Rehabilitácia Remedis, mediálna agentúra Lotos Plus. Hlavný mediálny partner: Slovak Sport.TV, mediálni partneri: Diva.sk, MY Žilinské noviny, Žilinec, Žilinská televízia Fenix, Eastlabs, Rádio Sever.

Neváhajte, urobte niečo so sebou, využite príležitosť a prihláste sa už teraz do celoslovenskej súťaže v chudnutí Zmenáreň FIT BODY 2014.

Prihlásiť sa môžete TU.

Ľubomír Chochula