Magazín
KEVIN LEVRONE-MARYLAND MUSCLE MACHINE
dátum: 27.06.2018 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Je to o vložení mysle do svalu a ozajstnej koncentrácii na sval ktorý trénuješ. Tento šport je práca na plný úväzok, spánok, jedlo. Skrátka všetko musí byť spolu v harmónii."

!!! Kupuj športové oblečenie značky GORILLA WEAR cez e-shop TU

V predaji aj v kamennom Mozolani Fitness Shope ZOC Max!!!

Život Kevina Levrona

Kevin Levrone sa narodil 16. července a popravde sa nevie presný rok, ale bude to 1964,1965 alebo 1966 v Baltimoru v štáte Maryland. Kevin je z rodiny farmárov, taliansko-americký otec a matka afroameričanka. Kevin bol najmladší so 6 súrodencov. Údajne Kevin po prvý krát začal cvičiť, keď sa jeho starší bratranec vrátil s armády a Kevina zaujalo jeho zlepšenie svalových proporcií. Tak teda aj Kevin začal s cvičením. Zistil že rastie a zosilňuje viac a viac, než jeho súrodenci, vďaka svojím neuveriteľným genetickým proporciám.

Súťažná kariéra

Prvá súťaž Maryland AAU 1989 bola kombináciou silového trojboja a kulturistiky. V bench-pressu zdvihol 197 kg s vlastnou hmotnosťou 86 kg. Keď sa blížila druhá, kulturistická časť súťaže, Kevin na poslednú chvíľu zistil, že oproti svojim konkurentom nie je oholený. V najbližšom obchode si kúpili holiace strojčeky a penu na holenie, olej si musel narýchlo požičať, ale v konečnom dôsledku všetko stihol a celú súťaž vyhral. Bolo jasné, že jeho budúcnosťou je hlavne kulturistika. Hneď od svojej prvej kulturistickej súťaže v roku 1989 získal ocenenie titul pán Colossus a v tomto období dodal aj titul Annapolis AAU. Nasledovala už príprava na súťaž prezidenta federácie NPC pod vedením bratranca Chica. Po víťazstve na Maryland NPC 1990, kde sa závodil s 93 kilogramami, sa otvorili brány na národný šampionát NPC Jr. 1991, kde sa musel skloniť pred Paulom DeMayem. Dodajme len, že označenie Jr. neznamená, že sa jednalo o súťaž juniorov (Kevinovi mal 24 rokov), ale o súťaž druhej najvyššej významnosti vo federácii NPC. Kevin bol sklamaný zo súťažnej sezóny , ktorú už skončil a sústredil sa na rok 1992. Nanešťastie ho skúsený Jim Manion privítal, aby sa pokúsil aj o jesenné ešte presnejšie NPC Nationals. Kevin sa dokázal v krátkom čase znova zlepšiť a porážku Demayovi oplatil. Na Paula DeMaya ostalo v tretej najväčšej kategórii tretie miesto, na striebornej pozícii skončil Flex Wheeler a medailu na potôčika patrila Ronniemu Colemanovi. Boj o absolútneho víťaza Kevin úspešne porazil Portera Cottrellema a od jeho idola Leea Haneyho získal víťaznú trofej a profi kartu. Na tejto súťaži vážil Kevin pri svojich 175 cm už 107 kg - získal teda za 1 rok 14 kg svalov!

1992 - Raketový vstup medzi profesionálmi

Premiérová súťaž medzi profesionálmi Chicago Pro Invitational sa niesla v duchu boja s jeho obľúbeným sparingpartnerom Porterom Cottrellom, za ním sa usadil ešte "Mr. Valcha"Thierry Pastel, a tak na Kevina ostala bronzová priečka. Obom porážku vrátil hneď na nasledujúcej súťaži, ktorá sa stala jeho prvým veľkým triumfom. Výhra na Noci šampiónov vyslala jasný signál, že sa s ním na Mr. Olympia musí počítať. Kto by však veril, že tento nováčik predvedie na jej pódiu tak prekvapivý debut, aký mnoho rokov nikto predtým nezažil? Tretí závod medzi profesionálmi ho postavil do role hlavného konkurenta Doriana Yatesa, ktorý vtedy  v Helsinkách nakoniec po pomerne vyrovnanom boji oslavoval svoj prví titul. Kevin odsunul svojou druhou pozíciou na horšie priečky také legendy, akými boli Lee Labrada, Shawn Ray, Mohammed Benaziza a Vince Taylor.

1993 - Nezlomná vôľa

Nasledujúci rok sa už začalo špekulovať o tom, či sa Kevinovi vráti titul z Anglicka do USA, ale vtedy sa objavila správa o jeho zranení. Všetky pozornosti sa tak sústredili na nový raketový vstup roku 1993, ktorý mal na svedomí tento rok Flex Wheeler porážajúci na Arnold Classic a IronMan Pro  každého, kto prišiel pod jeho ruku. Kevin si pri tlaku na lavičke s 272 kg veľmi nepríjemne utrhol prsný sval a len vďaka dobrej a rýchlej reakcii a tiež výberu perfektného doktora zmiernil dôsledky nešťastného zranenia. Stačí sa dnes pozrieť, na dnešných profesionálov zanechalo toto zranenie viditeľné stopy. Tomu sa Kevin našťastie vyhol. Prvá operácia trvala 8 hodín, potom sa do zranenia dostala infekcia a nasledovala druhá operácia. Po nej klesla jeho hmotnosť o 18 kg na "iba" 100 kg. Kevin bol asi jediným človekom na svete, ktorý veril, že sa za 8 týždňov pripraví na vrchol sezóny – Mr Olympia. Prípravu skutočne zvládol a všetkých šokoval svojim úžasným piatym miestom. Forma predovšetkým horných častí postavy nebola už stopercentná, ale napríklad na Paula Dilletta. Po tejto skúsenosti si Kevin uvedomil, že jeho telu stačí kratší čas na prípravu na súťaž. V nasledujúcich rokoch rád experimentoval s dlhšou relaxačnou prestávkou po sezóne, počas ktorej jeho hmotnosť nemala byť veľmi odklonená od súťažnej, aby sa dostal za pár mesiacov do TOP formy.

Zranenie a koniec kulturistickej kariéry

V roku 2004 prišlo zranenie meniskusu, ktoré, ako sa ukázalo neskôr, znamenalo koniec jeho kulturistickej kariéry. Kevin sa zaoberal svojou rockovou kapelou Fulblown, ktorá vydala v roku 2006 album Mirage, navštívil hereckú školu v Kalifornii a snažil sa uchytiť na filmovom plátne. Natočil dva filmy: Spomalenie (2006) a Redline (2007). Kulturistické časopisy sa čas od času zaujímali o jeho prípadný návrat na kulturistické pódium. Väčšinou sa jednalo o to, že sa Kevin pokúsil zlepšiť svoju postavu a svoje úsilie prezentoval na verejnosti, okrem iného aj na svojom webe LevroneReport.com, ale od vážne mysleného comebacku bolo vždy ďaleko. Snáď najlepšej postavy od ukončenia profesionálnej kariéry dosiahol v roku 2009. Neuveriteľne dlhá a plodná kariéra zaradila Kevina Levroneho medzi velikána kulturistiky. Ak by mr Olympia nebola tak kvalitatívne vystupujúcou súťažou, tak by mu aktívny prístup k súťažiam mohol vyniesť označenie najlepšieho kulturistu histórie. Ale keď je však Olympia iba jedna, môžeme ho nazvať najlepším kulturistom, ktorý tento boj nikdy nevyhral. Medzi profesionálmi súťažili 12 rokov a každý z týchto rokov skončil s konečným umiestnením na Olympia, čo môže mať aj Shawn Ray, ale ten sa s Kevinom nemôže vyrovnať napríklad s výsledkami z Arnold Classic alebo Noci šampiónov. Kevinovo "olympijské" resumé sú 4 strieborné medaile. Dvakrát za Yatesem, dvakrát za Colemanom. Medailová zbierka doplňuje 3 bronzy. Z dvadsiatich profesionálnych víťazstiev boli dve na Arnold Classic a jeden na noci šampiónov.

 

 

 

Rozhovor z Kevinom Levronem

Redaktor: Ako a prečo si začal s kulturistikou? Aká bola tvoja motivácia?
Kevin: Mal som bratranca, ktorý prišiel z výsadkárskej jednotky. Bol vysoký 190 cm a vážil vyrysovaných 125 kg. Niečo také som nikdy predtým nevidel. Pripomínal mi "Neuveriteľného Hulka" (hral ho Lou Ferrigno, známy kulturista 70 - 80 rokov). Odvtedy som chcel vyzerať ako on, a byť ako on. Potom mi zomrel otec na rakovinu keď som bol ešte dieťa a to ma dosť poznačilo, neskôr mi zomrela aj mama. Takže to ma poháňalo v tom, naučiť sa správne jesť a správne trénovať.
R: Aký štýl tréningu používaš v objemovke?
K: Dosť veľa behám. Mojim cieľom je zabehnúť míľu (1600 m) pod šesť minút. Na to musím mať pri váhe 110 kg okolo 4 percentá tuku. A dosť čisto sa stravujem. Moja hlavná zásada je dobrá forma.R: Čo teda ješ?

K: Pečené kura, zeleninu, tuniakový šalát a pijem dosť vody. Beriem vitamíny a doplnky výživy. Niekedy však stravu v nedeľu poruším a dám si jedlo aké chcem.
R: Hovoril si o doplnkoch. Aké doplnky berieš?
K: Najviac prírodné vitamíny. Neberiem glutamín alebo kreatín, nič také...
R: Čo znamenajú tetovania na tvojich predlaktiach?
K: Jedno mi pripomína Pána a Spasiteľa, Krista. Toto ďalšie mi pripomína mamu, ktorá zomrela v 1990. Takže dva veľmi dôležité veci v mojom živote.
R: Ak by si mohol dať radu niekomu, kto sa snaží hlbšie ísť do kulturistiky, čo by to bolo?
K: Všetko je to o mentálnom naladení. Ak si myslíš, že si porazený, tak skutočne si. Úspech sa začína v mysli. Musíš byť sebaistý pred tým, než si niečo praješ. A ešte jeda vec, ktorú by si ľudia mali zapamätať. Zápasy, ktorými v živote prechádzame - víťazstvo niekedy neprináleží tomu rýchlejšiemu alebo silnejšiemu. Skôr či neskôr, muž ktorý víťazí je ten, kto si myslí že môže vyhrať. To je asi najlepšia rada, ktorú môžem dať. Buď slobodný. Buď slobodne tým, kým si. Veľa ľudí si to neuvedomuje, lebo nemajú tú slobodu.

Kevin Levrone o svojom tréningu

„Základom bol ťažký tréning. Vždy som tvrdo trénoval. Stále keď som išiel do posilňovne mojím cieľom bolo, aby som sa prekonal. Zvyčajne som cvičil s powerliftérmi pretože som chcel nielen mohutnieť, naberať na hmote, ale mať aj silu. A sila a hmota bola pre mňa jedno a to isté. Ak bol niekto v posilňovni silnejší ako ja, tak ma to rozčuľovalo “

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Biceps,triceps

Tlaky na úzko 4x6-8

Francúzky tlak z jednoručkami 4x6-8

Sťahovanie lana na triceps 4x6-8

Extenzia Jednoručky s poza hlavy 4x6-8

 

Bicepsové zdvihy s veľkou činkou 4x6-8

Bicepsove zdvihy z jednoručkami v sede s vytáčaním 4x6-8

Bicepsové zdvihy na kladke 4x6-8

Bicepsový zdvih jednou rukou s oporou lakťa o koleno 4x6-8

 

Chrbát

Sťahovanie kladky na prsia široký úchop 4x8-10

Príťahy jednoručky v predklone 4x8-10

Príťahy s T osou 4x8-10

Príťahy T osi z oporou hrudníka 4x8-10

Krčenie ramien 4x8-10

 

Prsia,ramená

Bench press na rovnej lavici 4x8-10

Bench press hore hlavou 4x8-10

Pullover 4x8-10

Rozpažovanie na kladkách 4x8-10

 

Rozpžovanie s jednoručkami v stoji 4x8-10

Tlaky na multipresse za hlavu 4x8-10

Predpažovanie s jednoručkami 4x8-10

 

Nohy,brucho

Predkopávanie 2x20

Hacken drep 4x8-10

Leg press 4x8-10

Leg press na široko 4x8-10

Zakopávanie v ľahu 4x8-10

Sťahovanie lana na kolenách v predklone 4x20

Autor: Peter Benko, osobný tréner Mozolani Fitness (s použitím
zahraničnej literatúry)