Magazín
ŠTART PREMENY DŽONYIHO VO FITKU MF
dátum: 07.02.2018 | autor: mozolani.com
rubriky: Lifestyle
Niekoľko rokov nešportovania a nezdravého stravovania zanechalo na postave 38-ročného Jána Polomského alias Džonyiho viditeľné stopy, ale to chce zmeniť, preto oslovil Andreja Mozolániho. S pomocou odborného tímu Mozolani Fitness (MF) sa 15. 1. 2018 vydal na cestu, ktorá nebude jednoduchá. Cieľom je transformovať a spevniť postavu, nabrať nejaké svaly a hlavne sa zbaviť vypuklého brucha XXL.

!!! Kupuj športové oblečenie značky GORILLA WEAR aj cez e-shop TU

V predaji aj v kamennom Mozolani Fitness Shope ZOC Max!!!

 

Ako pribral 20 kg?

Ján Polomský bol kedysi športovo aktívny. „Chodil som na túry, hral som tenis, stolný tenis i squash, jazdil som na bicykli, okúsil som aj karate, ale potom som so športom prestal a v období medzi svojím 27. a 30. rokom som pribral asi 20 kg, čo bol extrém. Po tridsiatke to už bola len nejaká prechádzka pri Vodnom dieli Žilina, inak nič, čo ma v ostatnom čase už dosť psychicky ubíjalo a deptalo, lebo stále som len pracoval a nemal som žiadne športové aktivity,“ zamračil sa Ján Polomský, ktorý ako živnostník robil všetko pre to, aby bol v práci úspešný, lenže bolo to na úkor iného. Kapitolou samou o sebe bolo nezdravé stravovanie sa.

„Jedol som párky, rezne, pečené kolená, palacinky, koláče napchával som sa aj ďalšími nezdravými jedlami, doprial som si aj sladkosti, čokoládu a pod. Ja som vôbec neraňajkoval a moje prvé denné jedlo bolo o 15.00 h, čiže rovno to bol obed, ale keďže mi nestačil jeden, dal som si rovno dva obedy. Potom okolo 18.00 h, keď som prišiel domov, som si pochutnal napríklad na opečenom chlebe vo vajcia o polnoci som zasa jedol. Denne na nohách som bol 20 hodín a v takom nezdravom režime som fungoval niekoľko rokov,“ povzdychol si Ján Polomský.

Motivácia zmeniť sa

Pre Jána Polomského už bol najvyšší čas na zmenu, ale je psychicky pripravený na to, že to bude dlhý boj? „Andrej má veľké skúsenosti, chcem sa oprieť o neho a verím, že spoločne to zvládneme, hoci viem, že to nebude ľahké. V minulosti som sa dlhodobo venoval rôznym športom, myslím si, že svaly mám nejakým spôsobom zadefinované, pravidelným cvičením ich chcem prebudiť, ale v prvom rade sa potrebujem zbaviť nadbytočného tuku a vody, hlavne musím odstrániť svoje veľké brucho. Rozhodol som sa zmeniť svoju postavu preto, lebo sa chcem lepšie cítiť a vyzerať mladšie,“ dodal Ján Polomský.

Potenciál dosiahnuť cieľ

Ján Polomský začal cvičiť v Mozolani Fitness ZOC Max pod vedením osobného trénera Mareka Káčera, ktorý vo svojom zverencovi vidí potenciál vytýčený cieľ dosiahnuť. „Silový tréning máme trikrát týždenne a každý je zameraný na inú svalovú partiu, v pondelok sú to chrbát a prsia, v stredu nohy, v piatok ramená a ruky. Nemusím pripomínať, že cviky na brucho má na každom tréningu, po ktorom ešte absolvuje polhodinové kardio. Zatiaľ sa mu darí, už vidieť nejaký progres, verím, že vydrží a dokáže si splniť svoj sen,“ poznamenal Marek Káčer.

Úspešný prvý krok

Ján Polomský má dobrý prístup ku tréningom, je disciplinovaný aj čo sa týka jedálnička, odhodlanie zmeniť svoje telo i život mu nechýba, ale prečo to trvalo tak dlho, kým sa rozhýbal? „Predtým sa mi nechcelo urobiť hrubú čiaru, ten povestný krok dopredu, preto to nešlo skôr, bol som lenivý, pohodlný, ale teraz si už budujem nový zvyk – aktívny a zdravý životný štýl,“ podotkol Ján Polomský, ktorému v jeho snahe držíme palce a ktorého premenu budeme počas sledovaného obdobia (3 - 4 mesiace) monitorovať!

Aj ty dosiahneš výsledky, ak oslovíš osobných trénerov Mozolani Fitness:

MAREK KÁČER – OSOBNÝ TRÉNER MF ZOC MAX

JURAJ PACÍK – OSOBNÝ TRÉNER MF ZOC MAX

PETER MRVA – OSOBNÝ TRÉNER MF HÁJIK

MARTIN CHACHULA – EXTERNÝ OS. TRÉNER

Autor: Ľubomír Chochula