Magazín
JURAJ PACÍK – OSOBNÝ TRÉNER MF ZOC MAX
dátum: 30.01.2018 | autor: mozolani.com
rubriky: Lifestyle
Neváhaj, nájdi si osobného trénera (daj na referencie) a využi jeho služby na 100 %. Trénera sa neboj spýtať. V Mozolani Fitness (MF) platí, že každý tréner zodpovie rád na otázky zo širokého spektra. Zoznám sa s Jurajom Pacíkom, osobným trénerom Mozolani Fitness ZOC Max Žilina, pod vedením ktorého budeš napredovať.

!!! Kupuj športové oblečenie značky GORILLA WEAR aj cez e-shop TU

V predaji aj v kamennom Mozolani Fitness Shope ZOC Max!!!

 

VIZITKA:

Meno a priezvisko: Juraj Pacík

Dátum narodenia: 14. 3. 1988

Obľúbený šport: Kulturistika, fitness, crossfit, prekážkový beh

Obľúbená hudba: Všetko, čo má myšlienku

Obľúbený film: Pán prsteňov

Obľúbený športovec: Matej Tóth, Peter Sagan, Matej Beňuš...

Obľúbený spevák: Kapely Creed, P.O.D., Kings of Leon

Obľúbený herec: Sylvester Stallone

Najväčšia záľuba: Fitness a zdravý životný štýl

Kontakt: juraj.pacik@gmail.com, 0902 304 263

 

 

Odkedy pôsobíš ako osobný tréner Mozolani Fitness a aké skúsenosti máš s cvičením?

Ako osobný tréner v Mozolani Fitness pôsobím pol roka (od septembra 2017). Cvičím viac než 10 rokov a komplexné znalosti som zbieral počas celého tohto obdobia. Do tajov fitness, tréningu a životosprávy som sa „ponoril“ hlavne v posledných 4 rokoch.

Čo pre teba znamená táto práca?

Je to pre mňa splnenie môjho sna. Pomáhať druhým, rozširovať povedomie o zdravom prístupe k výžive, cvičeniu a možnosť ponúkať optimalizáciu životného štýlu čo najviac ľuďom.

Prečo si sa rozhodol pre profesiu fitness tréner?

Mám rád, keď sa ľudia snažia využiť naplno svoj potenciál a každým dňom sa stávajú lepšou verziou samého seba. A progres v cvičení je ten správny spôsob, ako naučiť ľudí, že malými postupnými krokmi sa dajú v každej oblasti života dosiahnuť veľké výsledky!

Čo je na tejto práci najťažšie?

Vidieť ako ľudia mrhajú svojim potenciálom a časom aj keď majú veľa príležitostí na zmenu.

Viac využívajú tvoje služby mladí ľudia alebo skôr stredná generácia, začiatočníci alebo ľudia s už vybudovanými návykmi?

Rôzne, ale väčšinou stredná generácia a začiatočníci.

Čo chcú tvoji klienti väčšinou – schudnúť alebo nabrať svaly, prípadne zlepšiť kondíciu, či lepšie vyzerať a mať krajšiu postavu...?

Väčšinou je motivácia lepšie vyzerať, hlavne u žien. A takisto získať zdravotné benefity, či odstrániť dysbalancie.

Vysvetli, ako to funguje, keď niekto prejaví záujem o služby osobného trénera?

Prvým krokom je samozrejme osobné stretnutie, kde sa urobí prvotná diagnostika a vyhodnotenie silných a slabých stránok klienta. Následne sa získané informácie spracujú a hľadá sa ideálna kombinácia stravovacieho protokolu, objemu tréningu a typu cvičení, ktoré danému jednotlivcovi najviac vyhovujú. Samozrejme stravovanie, ako aj tréningy sa menia postupom času s ohľadom na progres každého cvičenca.

Aký máš názor na naše špeciálne programy Easy Body pre ženy a Best Body pre mužov, ktoré ponúkame v Mozolani Fitness?

Tieto programy sú super pre začiatočníkov, ktorí chcú začať a nevedia, ako na to. Každý z nás trénerov sa snaží poskytnúť čo najviac informácií ohľadne výživy a tréningu. Samozrejme že informácie odovzdané klientom idú ďaleko nad rámec „nájdete na internete“. Každý klient je samozrejme iný a potrebuje a vie zvládnuť iný objem informácií, ale je úlohou nás trénerov nájsť vo všetkom najvhodnejšiu mieru.

Výsledky sú o disciplíne a dodržiavaní jedálnička i tréningového plánu, čo niekedy nie je jednoduché. Aké najčastejšie chyby robia klienti v procese vašej spolupráce?

Nedodržiavajú stravovací protokol. Samozrejme cvičenie, ako tréner mám pod dohľadom, viem identifikovať, kde sú nedostatky, kde sú rezervy. So stravou je to horšie, pretože predstavuje rozhodujúci faktor premeny postavy a klienti k jedálničku často pristupujú laxne.

Prístup ku klientom je dôležitý, ako ich motivuješ a presviedčaš, keď sa ich progres zastaví?

Snažím sa vštepiť klientom, že úspech nie je iba o čísle na váhe. Rozsah pohybu, percento telesného tuku, „nadvíhané“ kilogramy, či schudnuté/nabraté centimetre a celkové zdravie sú cieľmi dlhodobého progresu. Ak tieto zmeny neprichádzajú, treba niečo zmeniť (pre lajdákov sprísniť, pri preťažených klientoch zvoľniť - v živote, ale aj vo fitku).

Tvoji klienti radšej cvičia na strojoch alebo s činkami?

Kombinácia, vždy záleží na úrovni schopností daného cvičenca, zdravotných obmedzeniach, prípadne histórii zranení. Ale v zaťažení svalov, šliach a úponov pod rôznymi uhlami a v rôznych pozíciách (kladky aj voľné váhy) vidím najlepší prístup pre budovanie zdravého tela.

Odporúčaš im aj cviky s vlastnou váhou tela?

Určite áno, zverencom rád hovorím, že „vlastný zadok je tá najťažšia činka“. Zhyby, drepy, mostíky, kliky a ich variácie by nemali chýbať v tréningu, pokiaľ to zdravie a aktuálne schopnosti klientov dovoľujú.

Je nejaký cvik, ktorý je pre tvojich klientov doslova strašiakom a naopak najobľúbenejší?

Klientky zvyknú mať strach z mŕtvych ťahov s trapézovou osou, kde paradoxne dvíhajú veľmi solídne váhy. U mnohých klientov sú obľúbené cviky, kde sa „sedí“ resp. „leží“...

Koľkokrát týždenne je ideálne absolvovať silový tréning a ako často aeróbnu kardio aktivitu?

To je veľmi individuálne. Pre silový tréning sa mi javí ideálny rozsah 2 – 5 tréningových jednotiek za týždeň. Pre kardio aktivity by som odporučil 1 – 3 tréningy. Všetko závisí od preferencií klienta.

Sleduješ nové trendy a odkiaľ čerpáš ďalšie odborné vedomosti?

Určite áno. Kto pracuje vo fitness a wellnes odvetví musí sledovať výskumy, štúdie a trendy a hlavne treba všetky získané informácie podrobiť kritickému mysleniu. Školenia o výživnom pohybe, funkčnej životospráve, či komunikácii sú jednoducho nevyhnutnosťou. Takisto knihy, časopisy, ale aj blogy sú zdroje, kde sa oplatí hľadať.

Do fitka chodia aj začiatočníci, ktorí nevedia, ako správne cvičiť, aká technika je dobrá, nemajú veľa informácii o strave. Čo by si im poradil?

Neváhajte, nájdite si osobného trénera (dajte na referencie) a využite jeho služby na 100 %. Trénera sa nebojte spýtať. V Mozolani Fitness platí, že každý tréner zodpovie rád na otázky zo širokého spektra. A možno ešte jedna rada, netreba veriť niekomu, kto stavia na tom, že „vie všetko“.

Staviť na aktívny životný štýl sa oplatí, ale s novými možnosťami prichádzajú na rad aj zvýšené nároky klientov na komfort. V súčasnosti majú klienti väčší výber, kam ísť do fitka, akého osobného trénera si vyhľadať. Ako v tomto smere podľa teba obstojí Mozolani Fitness?

Dovolím si tvrdiť, že Mozolani Fitness je to najlepšie, čo aktuálne v Žiline máme. Priestory sú pekné, ponuka strojov veľká a miesto na funkčný tréning je tiež dostatočný. Ako sa hovorí, každý si tu nájde to svoje.

Ako trénuješ a akým spôsobom ty sám?

Trénujem hlavne silové tréningy, v ktorých je zakomponovaný vždy aj nejaký funkčný pohyb, či cvik s vlastnou váhou. Aktuálne sa snažím absolvovať 4 silové tréningy a jednu aeróbnu aktivitu za týždeň. A 2 dni v týždni oddychujem a regenerujem. Tréningy obmieňam, ale mám pár cvikov, ktoré sú pre mňa stálice (drepy, mŕtve ťahy, tlaky na lavici, zhyby, kliky, mostíky, či prednožovanie vo vise...)

Venuješ sa aj doplnkovým športovým aktivitám?

Občas bicykel, turistika a prechádzky v prírode, pobyt na čerstvom vzduchu je pre mňa dôležitý.

Nikdy si nemal súťažné ambície?

Absolvoval som pár prekážkových behov Spartan Race, Žilinské blatíčko či beh na Minčol, ale všetko s cieľom zabaviť sa – dokončiť a nie priamo zvíťaziť...

Čo rád robíš vo voľnom čase?

Čítam knihy alebo sa hrám so svojim 1,5 ročným synom.

Ktorú vlastnosť si na sebe najviac ceníš a naopak, ktorej sa chceš zbaviť?

Cením si na sebe empatiu a prispôsobivosť. Hnevá ma, že občas trvám na nepodstatných veciach alebo sa nechám vyviesť z miery nezdarmi.

Ako zvykneš relaxovať?Cvičenie, spánok, dobré jedlo, dobrá kniha alebo prechádzka v prírode.

Kto je tvojou najväčšou oporou?

Moja manželka a najbližšia rodina.

Aké je tvoje životné motto?

Rob druhým to, čo chceš aby druhí robili tebe.

Súvisiace články:

PETER MRVA – OSOBNÝ TRÉNER MF HÁJIK

MAREK KÁČER – OSOBNÝ TRÉNER MF

MARTIN CHACHULA – EXTERNÝ OS. TRÉNER

Autor: Ľubomír Chochula