Magazín
Rozhovor so Sabínou Plevákovom pred štartom na EVLS Prague Pro
dátum: 26.09.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Čo očakáva SABÍNA PLEVÁKOVÁ od svojho Pro debutu na EVLS Prague Pro (sobota 30. 9.), na čo si trúfa vo svojej kategórii Pro Bikini, ako sa pripravovala na túto veľkú výzvu, koho považuje za najväčšiu favoritku, na akých ďalších súťažiach ju fanúšikovia uvidia? Odpovede na tieto i ďalšie otázky si prečítate v rozhovore s ňou.

!!! Kupuj športové oblečenie značky GORILLA WEAR cez e-shop TU

V predaji aj v kamennom Mozolani Fitness Shope ZOC Max!!!

 

Blíži sa tvoj profesionálny debut, si napätá, plná očakávania, tešíš sa, že si znovu po takej pauze zasúťažíš, dokonca medzi profíčkami a v Prahe, kde si skoro ako doma?

Áno, štartujem už tento víkend. Som nervózna a dokonca by som povedala, že si takúto nervozitu pred súťažou ani nepamätám. Je to určite spôsobené aj prestávkou, ale určite cítim aj veľkú zodpovednosť. Myslím si, že nasledujúce súťaže už budú jedna od druhej bez stresu, ako som zvyknutá. Ale určite sa veľmi teším na pódium, no zároveň už to chcem mať za sebou.

Ty si na jar uvažovala o tom, že svoju Pro premiéru absolvuješ v Chicagu na konci júna. Prečo si od tohto plánu ustúpila?

Dokonca som chcela začať ešte v New Yorku, ale nevedela som sa naštartovať. Stále som sa cítila, že to nie je ono a neviem chytiť to svoje tempo. Mala som za sebou opäť 2 roky súťažného kolotoču a uvedomila som si, že síce som chcela veľmi absolvovať tieto súťaže, pretože sú to súťaže, ktoré sú pre mňa dá sa povedať takými métami, ktoré som vždy túžila absolvovať a určite sa ich aj chcem zúčastniť, ale na druhej strane som si uvedomovala, že už nevládzem po psychickej stránke to utiahnuť s pokojom a bez toho, aby som mala pocit, že sa vyslovene niečoho zriekam. Jednoducho som potrebovala chvíľu vypadnúť z kolotoča a žiť normálny život. Takže nakoniec som uprednostnila oddych.

Ako by si zhodnotila svoju prípravu, pripravuješ sa inak ako predtým?

V príprave som v podstate neurobila žiadne zmeny, všetko som nechala vo svojom štýle a ten chcem aj naďalej prezentovať. Čo sa týka prípravy, stravy, tak tu riešim intuitívne, už mi to príde veľmi prirodzené a riadim sa pocitovo a tým ako vyzerám. Chcela by som sa trafiť do formy niečo medzi mojimi dvoma štartami v USA a či sa to podarilo, to uvidím po súťaži. Môj tréningový split je 3+1, prvý deň mám kardio a v rámci silového tréningu cvičím ramená + triceps, druhý deň je bez kardia a cvičím nohy + brucho a tretí tréningový deň opäť začínam kardiom a potom trénujem chrbát + „ľahké“ prsia + biceps. Štvrtý deň je oddychový, čo mi vyhovuje. Kedysi som stále trénovala systémom 6+1, ale časom som si uvedomila, že split 3+1 je vhodnejší vzhľadom na to, že tie 3 dni sú akurát na sústredenosť a vysoký výkon vo všetky dni.

Si spokojná so svojou formou, bude to zapadať do aktuálneho trendu, aký sa preferuje v Pro?

So svojou formou nikdy nie som spokojná pred súťažou, tak nejak to viem zhodnotiť vždy až po súťaži, keď sa uvidím na fotkách a až tam uvidím, či to všetko vyšlo, ako malo. Každopádne prinesiem to, čo vždy, svoj štýl. V Pro tiež vyhrá jednu súťaž osvalenejšie dievča a druhú subtílnejšie. Je to skôr o tom, čo komu pristane a ako to vie na pódiu predať. Veľmi závisí na celkovom looku a prezentácii. Na to tiež nič nechcem meniť, spolieham sa na to, v čom sa cítim najlepšie.

Olívia Pohanková a ty na jednom pódiu, na amatérskej scéne by to bolo možné len v prípade absolutky, ale v Pro je len jedna open kategória, kde spolu súťažia nižšie pretekárky s vyššími. Viem, že ste kamarátky, ale na súťaži budete tak trochu aj rivalky, nie?

Na súťaži je mnoho dievčat, bude to veľmi kvalitná sťaž, čo naznačuje štartová listina, Pro Bikini sú open a nemyslím si, že by bola medzi nami nejaká rivalita. Ja osobne to tak nevnímam. Ale ľudia sú dosť prekvapení, keď sa s nimi rozprávam a uvedomia si, že my dve súťažíme spolu. Ja sa len smejem, že budeme ako malý a veľký kamarát...

S akým výsledkom by si bola spokojná a čo od tejto súťaži očakávaš?

Túto otázku som už dostala, a preto je pre mňa odpoveď na ňu už jednoduchá. Určite by som bola rada vo finále a bola by som s tým extrémne spokojná. Ale ako som spomínala vyššie, bude to ťažká súťaž s kvalitnými pretekárkami, dovoľujem si však povedať tak rozdielnymi, že sama si neviem predstaviť, podľa čoho a ako budú rozhodcovia rozhodovať. Takže dôležité pre mňa bude to, či mi vyjde forma. Ak áno, budem spokojná s akýmkoľvek výsledkom. Najhoršie je pre mňa nebiť spokojná s tým, čo som predviedla.

V štartovej listine Pro Bikini na EVLS Prague Pro je aj niekoľko účastníčok tohtoročnej Olympie. Kto je podľa teba najväčšou favoritkou?

Určite je pre mňa najväčšou favoritkou minuloročná víťazka EVLS – Jana Kuznetsova, ktorá do Olympie fakt pekne dotiahla formu a teraz sa mi naozaj veľmi páčila.

Čo hovoríš na výsledky Bikini Olympia 2017, ale aj na to, že Saskia Cakoci absolvovala svoj Pro debut v USA, kde na Arizona Pro Phoenix skončila šiesta?

Čo sa týka Olympie, tak výsledky sa mi pozdávajú, dievčatá boli veľmi, veľmi dobre pripravené a vyrovnané a to hovorím o všetkých, nie len o top 5. Takže čakám už len kedy konečne rozdelia Pro Bikini aspoň do dvoch kategórií, ale myslím si, že to nebude dlho trvať, hlavne vzhľadom na vyrovnanosť a množstvo účastníčok na Pro súťaži. Čo sa týka Saskie, podľa mňa jej veľmi pomohlo zjemnenie formy a úprimne som od nej nečakala, že sa vydá týmto smerom. Jej forma sa mi páčila a páčil sa mi aj jej celkový vzhľad – veľmi pekne upravený makeup, vlasy a výber plaviek. Ak by skončila aj vyššie, nikto by nemohol nič povedať. To bola moja reakcia na jej vystúpenie v Amerike po tom, ako som videla fotky.

Čo bude po EVLS Prague, na akej ďalšej súťaži ťa fanúšikovia uvidia?

Po EVLS by som chcela štartovať v Taliansku, resp. na San Marino Pro – môj štart tam je však stále ešte otvorený, rozhodnem sa podľa toho, ako sa budem cítiť. Určite sa chcem sústrediť na jar a absolvovať súťaže, spomínaný New York Pro atď...

Tvojím silným sponzorom je Extrifit, čo je veľká pomoc. Kto ďalší ti pomáha v príprave?

Extrifit je pre mňa najväčšou pomocou v príprave, za čo veľmi ďakujem. Spolu to ťaháme nie jeden rok, takže spolupráca je už z oboch strán prirodzená, plynulá a bezproblémová. Určite moja veľká vďaka patrí aj značke The Bikini Box, ktorá ma už niekoľko rokov „zásobuje“ nádhernými súťažnými bikinami a tie naozaj nie sú lacnou záležitosťou, nehovoriac o tom, že správny výber bikín, strih, farba, zdobenie tiež podporujú výsledok. Samozrejme, že sa chcem poďakovať množstvu ľudí, ktorí mi v príprave pomáhajú a podporujú ma. Mám obrovské šťastie, že pri mne stojí toľko ľudí.

Sabíne ďakujeme za rozhovor a želáme jej, aby svoj Pro debut na EVLS Prague Pro zvládla čo najlepšie! Sabča, držíme ti palce!

Autor: Ľubomír Chochula