Magazín
Bodyfitneska Lucia Košecká prestupuje do PRO divízie
dátum: 01.02.2017 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
VV SAKFST schválil na základe žiadosti prestup úradujúcej majsterky sveta v bodyfitness Lucie Košeckej do PRO divízie (zelenú na prestup dostal aj Andrej Varga). S čerstvou profíčkou sme sa porozprávali.

Lucia Košecká - aktuálna forma.

 

Blahoželáme, splnilo sa ti to, čo si chcela. Čo to pre teba znamená?

Samozrejme, že sa teším. PRO karta bol môj hlavný cieľ. Jednoznačne je to obrovská výzva, pretože PRO liga je už úplne o niečom inom ako amatérske súťaže. Je to najvyšší možný level, aký sa vôbec dá dosiahnuť.

Budeš v príprave niečo meniť?

Pôjdem asi v zabehaných koľajach. Ponecháme to tak, ako bol nastavený tréningový a stravovací plán do objemovej prípravy, len to bude trvať dlhšie a o pár mesiacov to predĺžime. Podľa toho kam a kedy sa rozhodnem ísť súťažiť.

Kedy chceš absolvovať svoj debut medzi profesionálkami kategórie Figure?

Dievčatá a ženy v PRO lige vyzerajú inak ako amatérky. Chcem si to vyskúšať, postaviť sa na pódium spolu s nimi, aby som videla, koľko zaostávam a asi ako by to malo celé vyzerať. Je mi jasné, že tam nepôjdem vyhrať, ale budem sa snažiť byť na stage pripravená čo najlepšie. Na skvalitnenie a ďalšie objemy potrebujem čas, čiže moja prvá súťaž medzi profesionálkami bude najskôr na jeseň alebo až v zime 2017.

Na čom potrebuješ najviac popracovať?

Trénujem šesťkrát týždenne a väčšinou mi vychádza voľný deň na nedeľu. Vyhovuje mi, keď absolvujem tréning ráno nalačno. Potrebujem zlepšiť zadok, hamstringy a všeobecne zväčšiť objem nôh, ale snažím sa zväčšiť aj šírku chrbta a skvalitniť ramená. Tréningový plán je prispôsobený tým svalovým partiám, ktorými zaostávam a na ktorých potrebujem popracovať, čiže niektorým sa venujem aj viac krát týždenne.

Ako si na tom so stravou?

Naďalej si ju strážim, hoci v ostatných dňoch som nejako extrémne nebehala s krabičkami. Samozrejme, všetko mám v merku, ako sa hovorí. Riadim sa vlastnými pocitmi. Prijímam dostatok bielkovín, zdravých tukov aj sacharidov, ktoré mám samozrejme teraz trošku navýšené. Jem dosť, ale na druhej strane, neprejedám sa. Keď mám extrémne ťažký tréning nôh, tak som v daný deň veľmi hladná a dajme-tomu zjem toho oveľa viac ako v oddychový deň. Okrem toho raz týždenne zaraďujem aj nejaký cheat meal v rámci víkendu, ale aj to si strážim, pretože nechcem veľmi priberať do tuku, lebo sa to vo finálnej fáze veľmi zle spracováva a navyše sa mi to nepáči.

Autor: Ľubomír Chochula