Magazín
Jana Dobos Majerníková bude štartovať na Mozolani Pro Classic
dátum: 09.05.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Dobrou správou pre slovenských fanúšikov je, že slovenská profesionálna pretekárka v bikiny fitness Jana Dobos Majerníková potvrdila, že sa postaví na súťažné pódium pretekov Mozolani Pro Classic 2016, ktoré sa uskutočnia 22. 5. v DOXXbet aréne Žilina.

Ďalšie fotky v galérii pod článkom!

Pred dvomi rokmi na súťaži Mozolani Pro Classic 2014, ktoré sa konali na rovnakom mieste, obsadila v kategórii Pro Bikini druhé miesto. Vtedy to bol jej debut medzi profesionálkami. Potom absolvovala ďalšie profesionálne súťaže – New York Pro 2014 (16. miesto), Toronto Pro Supershow 2014 (16. miesto), Puerto Rico Pro 2015 (16. miesto) a vlani v októbri EVLS Pro Prague 2015 (13. miesto).

Aktuálne ciele

„Momentálne som v príprave na Mozolani Pro Classic 2016. Keďže táto súťaž bude na Slovensku, nemala by som na nej chýbať. Určite si chcem napraviť reputáciu a byť lepšia ako na poslednej súťaži. Samozrejme, každý by chcel vyhrať a zabezpečiť si priamu účasť na profesionálnu Olympiu. Úspechom bude aj umiestnenie v top 5. Pre dobrý výsledok urobím maximum. Zatiaľ to ide dobrým smerom a dúfam, že budem ešte štíhlejšia ako v Portoriku, kde som bola dosť vyrysovaná. Aktuálne vážim 63 kg, ale na MPC 2016 by som rada mala 58 kg, čo by bolo o 5 kg menej ako na EVLS Pro Prague 2015 a o 2 kg menej ako na MCP 2014. Verím, že sa v Žiline predstavím v čo najlepšej forme,“ povedala pre portál mozolani.com Jana Dobos Majerníková.

Menej svalov

Slovenskej profesionálke na EVLS Pro Prague 2015 vyčítali, že má veľa svalov, čo je pre bikinárku kontraproduktívne. O presun do kategórie Figure nemala záujem. „Budem mať 30 rokov (17. mája) a teraz niečo začínať? Nie! Nohy by som možno urobila, aby vyhovovali kategórii Figure, ale chrbát, ramená a ruky by boli stále malé. Navyše väčšia ani nechcem byť. Preto nastali v mojej príprave na MPC 2016 zmeny. Skoro vôbec som nejedla mäso. Ak už, tak raz mesačne. Výnimočne som si dala rybu, sem-tam vajíčka, inak som bielkoviny čerpala z vysokopercentného proteínu. Mliečne výrobky, ako tvaroh či cottage nemôžem konzumovať, keďže mi nerobia dobre. Môj denný príjem bielkovín je 1 g na 1 kg telesnej hmotnosti. Na začiatku prípravy som vážila 68 kg, vtedy som prijímala 60 – 80 g sacharidov denne, teraz je to 50 g. Sacharidy čerpám hlavne z ryže a ryžových chlebíčkov. Jem veľa zeleniny. V podstate je to hladovka. V záverečnom týždni pred súťažou zrejme zaradím aj sacharidové nulky. Čo sa týka tréningu, trénujem trojfázovo, prakticky každý deň a bez voľného dňa. Jeden deň cvičím extra nohy, ďalší deň sa zameriavam na ramená, biceps a brucho, nasledujúci deň cvičím chrbát, triceps, brucho. Silový tréning trvá maximálne 1,5 hodinu. Vyhýbam sa drepom a výpadom so záťažou. Robím veľa opakovaní, pri niektorých cvikoch 100 až 200. Ďalšie dve fázy pozostávajú z aeróbnej aktivity (45 až 60 minút). Buď behávam napríklad po schodoch alebo vo fitku cvičím na nejakom kardio trenažéri. Doma makám na stacionárnom bicykli. Robím všetko pre to, aby som si v súťažný deň, keď sa pozriem do zrkadla, povedala: áno, malo to zmysel, vyzerám tak, ako chcem a posunula som sa ďalej.“

Pozvánka pre fanúšikov

Jana Dobos Majerníková sa teší na Mozolani Pro Classic 2016, konkurencie sa nebojí, lebo súťaž bez konkurencie, ako hovorí, nie je žiadna súťaž. Bude rada, ak ju do Žiliny príde povzbudiť čo najviac fanúšikov. „Chcem všetkých pozvať na Mozolani Pro Classic i na IFBB Diamond Cup. Určite sa bude na čo pozerať. Fanúšikovia uvidia veľa kvalitne pripravených pretekárov, aj amatérov, aj profíkov. Takú skvelú príležitosť si nenechajte ujsť,“ dodala Jana Dobos Majerníková.

Predaj vstupeniek na súťaž TU

Autor: Ľubomír Chochula

IFBB Diamond Cup a Mozolani Pro Classic 2016 podporili:

Generálny partner: Tetras

Organizátor: Mozolani The Fitness Authority

Hlavný partner: Extrifitslovakia

Top partner: Chilleus.com

Partneri: Scitec Nutrition, Nutrend, Muscleking, Vendetta, Body Way, Mesto Žilina, MZ Wood, Vip transport, J. J. Darboven, Aloxxi, Gorilla Wear, Street Life, SAKFST, IFBB, IFBB Pro League

Mediálni partneri: sport.sk, ronnie.cz, Svět kulturistiky

Súvisiace články:

Pozývame vás na seminár s Philom Heathom!

Pozývame vás na IFBB Diamond Cup a Mozolani Pro Classic

NUTREND – partner Diamond Cupu a MPC

EXTRIFITSLOVAKIA – hlavný partner

Nenechajte si ujsť megaakciu, Diamond Cup a Mozolani Pro Classic!

Generálny partner Mozolani Weekendu – spoločnosť TETRAS

Predbežný program IFBB Diamond Cupu v Žiline

POZOR! Zaplaťte registračný poplatok do 10. 5., ušetríte peniaze!

Kúpte si vstupenky na IFBB Diamond Cup a na Mozolani Pro Classic

Nová kategória na Mozolani Pro Classic – Women's Pro Physique

Zobraziť galériu (22)