Magazín
Čas na prihlásenie sa kráti, využite šancu!
dátum: 21.01.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Domáca scéna
Marián Ďurana vlani v januári začal redukovať svoju hmotnosť a podarilo sa mu z hodnoty 115 kg dostať až na 93,5 kg. A to aj vďaka účasti v celoslovenskej súťaži v chudnutí Mozolani Fit Body.

Výzva a motivácia

„Nadváha mi nerobila dobre, boleli ma kolená, chrbát, žalúdok. Preto som minulý rok pár dní po Novom roku začal cvičiť na vlastnú päsť, zároveň som si poslal prihlášku aj do Zmenárne (projekt Zmeň svoje telo, zmeníš svoj život je súčasťou Mozolani Fit Body), do ktorej ma napokon vybrali. Zmenáreň odštartovala 1. februára a od tohto termínu nám štyrom finalistov začalo plynúť 10-týždňové obdobie chudnutia. Vtedy som vážil 109,4 kg. Trénoval som v Mozolani Fitness skoro každý deň pod vedením personálneho trénera Norberta Zajaca, ktorý je v tejto oblasti špičkový odborník. On mi vypracoval jedálniček, vypustil som všetky nezdravé jedlá a držal som sa toho, čo mi povedal. Bola to pre mňa výzva i motivácia. Dal som si cieľ schudnúť za desať týždňov 20 kg, túžil som pokoriť 90-kilogramovú hranicu. Dlho to vyzeralo nádejne, v siedmom týždni som vážil 93,5 kg, ale žiaľ, posledné dva týždne som bol chorý a zabrzdili ma aj pracovné povinnosti, pre ktoré som sa v závere Zmenárne nemohol zúčastňovať tréningov toľko, koľko bolo treba. Za desať týždňov som dosiahol úbytok 13,1 kg. Ale som rád, že som sa súťaže zúčastnil. Bez toho by som tak neschudol. Na konci Zmenárne som sa cítil oveľa lepšie, bol som rýchlejší, pohyblivejší, flexibilnejší, zdravotne mi to prospelo a pomohlo mi to aj v športe,“ poznamenal Marián Ďurana, ktorý je brankárom futbalového mužstva Mojš (obec pri Žiline).

 

Detox a strava

Ako si Marián Ďurana spomína na úplný začiatok chudnutia v Zmenárni, keď nabehol na detox? „Bola to 10-dňová detoxikačnú kúru. Piaty a šiesty deň boli neskutočne ťažké. Po psychickej i fyzickej stránke. Ďalšiu krízu som mal po skončení detoxu, keď som prešiel na stravu, dá sa povedať bielkovinovo-tukovú. Kým si moje telo zvyklo na to, že energiu nečerpá zo sacharidov, ale z tukov, tak sa mi hlava stále točila ako na kolotoči. Veľmi rýchlo mi pri cvičení dochádzala energia, ale potom sa môj organizmus na to adaptoval a bolo to v pohode. Čo sa týka stravy, tú sme upravovali podľa toho, ako išli kilá dole. Napríklad, po raňajšom tréningu nalačno som na raňajky jedol dve vajíčka so šampiňónmi a špenátom. Na obed to bolo 200 g kuracích pŕs, pripravených na vode alebo pare plus 20 g paraorechov. Po obede nasledoval tréning. Na olovrant som si dal 200 g lososa, brokolice alebo karfiolu. Ešte pred večerou som absolvoval kardio v podobe rýchlej chôdze a večera pozostávala, buď z piatich bielkov alebo 150 g bielej ryby.“

 

Schody a crossfit

Majo momentálne váži 100 kg, s čím sa nemieni uspokojiť a rád by to znížil aspoň na 95 kg. „Teraz sú mojou hlavnou pohybovou aktivitou 10-kilometrové prechádzky rýchlou chôdzou so psom po hrádzi každý druhý deň, ale už som zaradil do svojho plánu opätovne aj tréningy v Mozolani Fitness. Tam sa mi zo všetkého najviac páčilo cvičenie na schodovom trenažéri, to bola bomba. Pri tomto aeróbnom cvičení som schudol na takých partiách, na ktorých som predtým nemohol. Mám na mysli zadné stehná. Teším sa aj na crossfitovú prípravu v Mozolani Fitness.“

PILOTNÉ VIDEO MOZOLANI FIT BODY 2016

Chudnite aj vy!

Už nemáte veľa času na to, aby ste sa prihlásili do jedinečnej celoslovenskej súťaže v chudnutí Mozolani Fit Body 2016, lebo deadline je 6. februára 2016. Ak stále iba zvažujete svoju účasť, možno vám v rozhodovaní pomôže názor minuloročného účastníka, ktorý si to vyskúšal na vlastnej koži. „Ďakujem členom Mozolani Teamu, ktorí sa o nás v Zmenárni starali veľmi dobre. Skúste to aj vy a uvidíte. Niečo so sebou robiť je vždy lepšie, ako len doma ležať pred televízorom. Je to v hlave, je to o sebazaprení, ak človek niečo chce, musí ísť za tým. Je to drina, ale potom bez tých kíl navyše, je to super,“ dodal Marián Ďurana.

Prihláste sa do súťaže v chudnutí MOZOLANI FIT BODY 2016 – TU

Pilotný článok MOZOLANI FIT BODY 2016 - TU

MOZOLANI FIT BODY 2016 podporili:

Generálny partner: Tetras

Organizátor a top partner: Mozolani The Fitness Authority

Hlavný mediálny partner: Arena Sport

Hlavný web partner: Diva.sk

Partneri: Extrifitslovakia, Ekomedica, Spirit grill & bar, Profimas, Aloxxi, Maďufa

Mediálni partneri: TV Severka, Žilinský večerník, MY Žilinské noviny, zilina.sme.sk, ronnie.cz, TV Turiec

 

Autor: Ľubomír Chochula