Magazín
Prekoná Róbert Valach v roku 2016 magickú hranicu 1000 kg?
dátum: 14.01.2016 | autor: mozolani.com
rubriky: Lifestyle
Dvadsaťtriročný silový trojbojár Róbert Valach, ktorý preteká za Bánovce nad Bebravou, mal vydarený vlaňajší rok, a tak aj jeho ocenili na slávnostnom vyhlásení najúspešnejších športovcov SAKFST za rok 2015. Vyhlásenie sa konalo 9. 1. 2016 v Trenčíne.

Róbert Valach je prvý sprava.

 

„Toto ocenenie si veľmi vážim. Športovcov je veľa a každý si to musím zaslúžiť, je za tým veľa driny a roky tréningu. Je to zároveň pekný začiatok roka 2016 , v ktorom, verím, že sa posuniem vpred. Vlani som získal titul juniorského majstra Európy s výkonom 965 kg. Škoda, že mi nevyšiel juniorský svetový šampionát, kde som obsadil až 4. miesto, ale tento slabší výsledok i výkon bol ovplyvnený tým, že som týždeň pred majstrovstvami sveta dostal úpal. Chcel som si užiť pekný slnečný víkend a skončil som s úpalom... V tomto roku budem mať 24 rokov, takže už budem súťažiť nie medzi juniormi, ale v open kategórii,“ povedal nám pred štyrmi dňami Róbert Valach. Ten sa vlani stal najsilnejším silovým trojbojárom na Slovensku, keďže na Vianočnej cene v rámci Športfestivalu (5. 12. 2015 v Trenčíne) dosiahol v silovom trojboji výkon 990 kg.

Talentovaného pretekára chváli aj prezident SAKFST Milan Čížek: „Robo Valach je mladý, vývojaschopný pretekár, ktorý už atakuje hranicu 1000 kg, čo je unikátne. Veríme, že tohto roku sa mu to podarí. Bol by druhým Slovákom v histórii, ktorý prekoná túto magickú métu.“

Autor: Ľubomír Chochula