Magazín
MS juniorov a masters v Salvadore – Halaška bude obhajovať titul
dátum: 09.12.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Najbližší víkend (11. - 13. 12.) sa v San Salvadore uskutočnia majstrovstvá sveta juniorov a masters v kategóriách kulturistika, klasická kulturistika, fitness, bodyfitness, bikiny fitness, men's a women's physique. V Salvadore bude Slovensko reprezentovať deväť športovcov. Medzi nimi nemôže chýbať obhajca titulu – klasický kulturista Erik Halaška.

NOMINÁCIA SAKFST na majstrovstvá sveta juniorov a masters 2015:

Kulturistika juniori: Radoslav Filip

Klasická kulturistika juniori: Erik Halaška

Fitness juniorky: Tatiana Kožuchová

Bikiny fitness juniorky: Sandra Cabániková, Timea Trajteľová, Denisa Hargašová, Veronika Guľášová

Bikiny fitness masters: Monika Rosenbergerová, Lucia Baldwin

Erik Halaška na vlaňajších juniorských majstrovstvách sveta, ktoré sa konali v Mexiku, dosiahol svoj najväčší životný úspech. Zvíťazil v open kategórii klasikov a teraz ako jediný z 9-člennej zostavy Slovenska bude v Salvadore obhajovať titul.

Forma Erika Halašku deň pred odletom do Salvadoru.

 

„Čo sa týka formy, všetko ide podľa plánu, ako som sa dohodol s mojím trénerom Ľubomírom Hečkom. Cítim sa pomerne dobre. Nebudem robiť nejaký rozsiahly škrt v počte sacharidov. Skôr pôjdem v takom svojom tempe, ako sa aktuálne stravujem, až do soboty, keď budem mať súťaž. Základom bude ryža, zelenina a mäso, prípadne nejaké vajcia. Vo štvrtok ráno vypustím zo stravy soľ, budem sa snažiť, aby som sa dobre odvodnil, aby to bolo vysušené do maxima. Dnes na obed som naposledy trénoval. Zraz máme dnes večer v hoteli Nivy v Bratislave. Letíme skoro ráno vo štvrtok z Viedne,“ poznamenal Erik Halaška.

Bude to dlhý let s prestupovaním v Miami. Vlani zažil Halaška niečo podobné pri ceste do dejiska JMS 2014 do Mexika. „Vtedy som počas letu a čakania na letisku klesol na váhe, ale poučil som sa a teraz by som tomu chcel zabrániť. Beriem si kvantum jedla do lietadla, aby som aj tam mal plnohodnotnú stravu. Ak všetko pôjde, ako má, tak mi ani dlhá cesta nebude robiť vážnejší problém,“ želal si obhajca juniorského zlata v klasickej kulturistike, ktorý sa na juniorský 'svet' pripravil dobre.

Erik Halaška vyhral 29. 11. juniorskú nominačku v Dubnici nad Váhom.

 

„Posledné obdobie som sa pripravoval bez prestávky, išiel som splitom 3+1, ale už bez voľného dňa. Celé telo som tak precvičil do troch dní. Prvý deň som cvičil hrudník, predné hlavy ramien a biceps, druhý deň nohy kompletne s lýtkami plus brucho, tretí deň stredné a zadné hlavy ramien, chrbát, trapézy a triceps.“

Klasici majú na juniorských majstrovstvách sveta open kategóriu, čo je pre Halašku mierna nevýhoda, lebo na pódiu bude súperiť aj s vyššími borcami, ale hlavu si z toho neláme. „Myslím si, že moja forma bude o niečo lepšia ako vlani, hlavne čo sa týka tvrdosti a možno hĺbky. Celkovo mám dobrý pocit z toho, ako budem riešiť záver. Nebojím sa toho, že mi extra klesne hmotnosť z toho letu. Dúfam, že jedlo mi prejde cez letovú kontrolu a nič mi nevyhádžu. Cieľ? Mám medailové ambície, veľa ľudí to odo mňa očakáva. Pre čo najlepší výsledok urobím maximum. Keby som sa nezmestil do top 3, bol by som sklamaný. Dúfam, že sa všetko podarí tak, ako sa má,“ dodal 22-ročný Erik Halaška, ktorý medzi juniormi môže ešte súťažiť aj celý rok 2016.

Súvisiace články

Výsledky Veľkej ceny Dubnice + nominácia na majstrovstvá sveta juniorov

Rado Filip sa teší na Karibik, na JMS chce postúpiť do finále

Rozhovor s prezidentom SAKFST po juniorskej nominačke

 
Autor: Ľubomír Chochula