Magazín
Wolf príde obhajovať titul na EVL´S Prague Pro
dátum: 27.08.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Vlaňajší víťaz prvého ročníka prestížneho podujatia EVL´S Prague Pro v kategórii PRO Open, nemecký profesionálny kulturista Dennis Wolf prisľúbil organizátorom, že sa zúčastní druhého ročníka tejto súťaže a bude svoj titul obhajovať. Podujatie sa uskutoční 19. októbra 2013 v Tipsport Aréne v Prahe.

Vlani bol najväčší favorit na titul Američan Shawn Rhoden. V dramatickom súboji mu však prvenstvo vyfúkol Dennis Wolf. Tento 34-ročný nemecký kulturista sa na profi-dráhu vydal po svojom amatérskom absolútnom titule majstra sveta v roku 2005. Už o rok neskôr začal súťažiť medzi profesionálmi. Na svojej prvej Mr. Olympia v roku 2006 obsadil 16. miesto. Svoju prvú profesionálnu súťaž vyhral v roku 2007 (Keystone Pro Classic). Na Olympii dosiahol najlepšie 4. miesto (2008). Minuloročný triumf na EVL´S Prague Pro sme spomínali. Okrem toho bol v roku 2012 druhý na americkom Arnold Classic i na európskom Arnold Classic a na Mr. Olympia skončil šiesty.

Wolf má už zabezpečenú účasť na Mr. Olympia 2013, rovnako ako ďalší dvaja jeho budúci súperi na EVL´S Prague Pro 2013 – Poliak Robert Piotrkowicz (vlani 6.) a Toney Freeman (vlani 5.). V kategórii Pro Open by mal štartovať aj Rus Alexej Lesukov, ktorého si fanúšikovia na Slovensku pamätajú z Mozolani Classic 2012, kde ho porazil Rastislav Solár.

Na EVL´S Prague Pro 2013 sa bude súťažiť v štyroch kategóriách:

- kulturistika mužov Pro Open

- kulturistika mužov Pro 212 lbs

- súťaž žien Pro Bikini

- súťaž žien Amateur Bikini Olympia (do 163 cm, do 168 cm, nad 168 cm)

V kategórii Pro 212 lbs budú štartovať aj dvaja českí borci, ktorí by nemali chýbať ani na Mozolani Pro Classic 2014 – Ján Kubík a Lukáš Osladil. Na amatérskych pretekoch bikináriek chcú súťažiť aj slovenské reprezentantky.

Súčasťou podujatia bude Expo – výstava športových potrieb, doplnkov výživy a ďalších výrobkov, spojených s kulturistikou a fitness. Na výstave budú mať svoj samostatný prezentačný stánok v rámci promo aktivít aj organizátori Mozolani Pro Classic 2014. Promotér tohto podujatia Andrej Mozoláni nám povedal: Prezentačný stánok budeme mať najskôr na Olympii (26. až 29. 9.), čo je veľký úspech, lebo doteraz žiaden slovenský vystavovateľ alebo promotér nemal na Expe v Las Vegas samostatný stánok. Ten istý stánok budeme mať potom aj na Expe v Prahe. ” Viac sa dočítate TU.

Ľubomír Chochula