Magazín
Heath chce do tretice zvíťaziť na Mr. Olympia
dátum: 27.08.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
V rokoch 2011 a 2012 zvíťazil na Mr. Olympia v Las Vegas americký profesionálny kulturista Phil Heath. Onedlho sa počas IFBB Olympia Weekend (26. – 29. septembra) bude usilovať obhájiť prvenstvo, ale nebude to mať jednoduché, lebo súperi si brúsia zuby na jeho skalp.

 

Phil Heath bol najväčšou atrakciou tohtoročného Mozolani Classic 3, bol to najluxusnejší VIP hosť doterajších troch ročníkov tohto podujatia, keďže po prvý raz zavítal na Slovensko úradujúci šampión Mr. Olympia. Jeho exhibičné vystúpenie na tejto súťaži chytilo divákov za srdce. Rodák zo Seattlu má priateľskú povahu, váži si fanúšikov tohto športu. Žiadosti o  autogram i o spoločnú fotku, ako aj záujem médií o neho, považuje za prirodzenú súčasť toho, že je úspešným športovcom.

 

Phil Heath ako dvojnásobný Mr. Olympia si nemôže dávať nízke ciele: „V tomto roku chcem získať tretí titul za sebou na Mr. Olympia. Chcem sa pripraviť tak, aby som tam bol v životnej forme. Recept, ako sa stať najlepším kulturistom na svete, neexistuje, ale každý sen sa môže stať skutočnosťou, keď pre to urobíte maximum a uveríte tomu. Zázračný elixír neexistuje. Treba pozitívne myslieť, ísť na pódium s čistou hlavou a v danom momente sa naplno koncentrovať na určitú pózu a vydať zo seba všetko, čo je vo vás. Ukázať to najlepšie zo seba, čo ste za rok natrénovali.”

Heath sa svojím triumfom na Mr Olympia v roku 2011 natrvalo zapísal do histórie profesionálnej kulturistiky. Trvalo mu iba osem rokov, odkedy začala s kulturistikou, kým sa dopracoval na vrchol. Za také krátke obdobie sa to predtým nikomu nepodarilo. Heath, ktorý bol ešte na univerzite v Devneri basketbalistom, má vo svojich 33 rokoch dostatok motivácie, aby sa úspešne pokúsil o zlatý hetrik na najprestížnejšej kulturistickej súťaži sveta. Na Slovensku má dosť fanúšikov, ktorí mu budú držať palce.

V rámci promo aktivít na Mozolani Pro Classic 2013 sa Mr. Olympia Expo 2013 zúčastní aj Andrej Mozoláni: „Budeme tam mať samostatný prezentačný stánok. Málokto si to uvedomuje, ale dostať sa ako vystavovateľ na Olympiu, to je veľká vec. Doposiaľ žiaden slovenský vystavovateľ alebo promotér nemal na Expe v Las Vegas samostatný stánok.” Viac sa dočítate TU.

VIZITKA PHILA HEATHA
Celé meno: Phillip Jerrod Heath
Krajina: USA
Dátum narodenia: 18. decembra 1979, Seattle, štát Washington
Výsledky medzi amatérmi:
2003 – víťaz a celkový víťaz Northern Colorado State, víťaz NPC Colorado State
2004 – víťaz a celkový víťaz NPC Colorado State
2005 – víťaz a celkový víťaz NPC Nationals Junior, víťaz a celkový víťaz NPC USA Championships
Výsledky medzi profesionálmi:
2006 – víťaz Colorado Pro Championships, víťaz New York Pro Championships, víťaz BBC Classic
2007 – piate miesto Arnold Classic
2008 – víťaz IFBB Iron Man, striebro Arnold Classic, bronz Mr. Olympia
2009 – piate miesto Mr. Olympia
2010 – druhé miesto Arnold Classic, druhé miesto Mr. Olympia
2011 – víťaz Mr. Olympia, víťaz Sher Classic
2012 – víťaz Mr. Olympia, víťaz Sher Classic

Ľubomír Chochula

Foto: Eastlabs