Magazín
Rozhovor s Adelou po návrate z Anglicka
dátum: 22.05.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Po návrate Adely Ondrejovičovej z Anglicka, kde počas minulého víkendu absolvovala víťazný debut medzi profesionálkami, keď zvíťazila na pretekoch BodyPower Pro Birmingham v kategórii Pro Figure, sme sa s ňou porozprávali. Rozhovor sme robili 21. 5.

Adela Ondrejovičová je na snímke prvá sprava.

 

Prvý štart na profi-scéne a prvé víťazstvo. To je premiéra ako zo sna...

Vôbec som to nečakala. Mojím cieľom bolo prebojovať sa do finále, čo je vlastne najlepšia päťka. Keď ma v semifinále vyvolali v prvom vyvolávaní do top 5, vedela som, že postúpim do finále. Tak sa aj stalo, čo ma povzbudilo. Potom ma vyvolali do trojky, čo naznačovalo, že môžem získať niektorú z medailí. Podarilo sa. Za najväčšiu favoritku na zlato som považovala domácu pretekárku (Louise Rogers – pozn. red.), ale keď ju vyhlásili na bronzovom mieste, tušila som, že by som nakoniec túto súťaž mohla aj vyhrať. Sen sa stal skutočnosťou. Zvíťazila som a je to neuveriteľný pocit. Doteraz som si ešte plne neuvedomila, že idem do Las Vegas.

Veď práve, týmto triumfom si automaticky postúpila na Olympia Weekend.

Veľa ľudí ma podporovalo, držali mi palce, ale asi nikto nepredpokladal, že to hneď takto dopadne, lebo niektorým pretekárkam trvá roky, kým sa dostanú na Olympiu a niektorým sa to nikdy nesplní. A mne sa to podarilo pri mojom prvom štarte na profesionálnej súťaži. Ešte teraz tomu neverím...

 

Mala si v Birminghame životnú formu, alebo nie?

Neviem, ťažko povedať, podľa mňa to bol taký môj štandard.

 

Dosť vysoký štandard... Ako dlho si sa pripravovala na túto súťaž?

Dva a pol mesiaca, teda od začiatku marca. Z hľadiska prípravy to bolo približne rovnaké ako v minulosti. Nič som extra nemenila. Snažila som sa pripraviť tak ako vždy. Myslím si, že na amerických profesionálnych súťažiach budú rozhodcovia vyžadovať trochu inú formu, takže na Olympiu sa to vynasnažím trochu viac naladiť.

 

Čo máš na mysli?

Podľa toho, čo som videla na fotkách, tak niektoré dievčatá nie sú až tak veľmi vyrysované. Mne sa zdá, že mám moc hlboké brucho. Neviem, ako ma budú hodnotiť americkí porotcovia. Myslím si, že svalovo budem možno za súperkami zaostávať, ale ťažko to dopredu odhadnúť, keďže nestojím vedľa nich. Uvidíme. Teraz pravdepodobne budem mať konzultanta na prípravu, ktorý mi bude radiť niektoré veci, uvidíme, ako to dopadne, ako sa vlastne budem pripravovať.

 

Čo potrebuješ najviac zlepšiť?

Vlani som to trochu prehnala s objemom na nohách, teraz som sa snažila to dať trochu dole. Myslím si, že sa mi podarilo nabrať naspäť svaly do chrbta, čo mi chýbalo v minulej sezóne. Potrebujem ešte rozšíriť chrbát, zúžiť nohy a v tomto smere chcem pokračovať do Olympie, do ktorej zostávajú štyri mesiace. Urobím maximum, čo sa bude dať.

 

Účasť na Olympii máš teda už istú, ale absolvuješ ešte nejaké preteky dovtedy?

Dnes som si pozerala kalendár súťaží v Amerike pred Olympiou, v tom období, keď už budem v USA, ale žiadne preteky vtedy nie sú, takže ďalšie súťaže si naplánujem až po Olympii.

 

Po slastnom prvenstve v Birminghame si dopraješ nejaké voľno?

Po súťaži sme boli ešte pár dní v Londýne a tam sa strava nedalo dodržiavať, keďže oni majú samé fast-foody a podobné veci. Tento víkend mám v pláne ešte nejakú oslavu a grilovačku, ale od pondelka už nabehnem na klasiku v strave – mäso, zelenina, ryža, zemiaky – a začnem sa pripravovať na Olympiu. Chcela som si dať pár dní voľna, ale nedá sa to stihnúť, takže pôjdem bez prestávky.

Autor: Ľubomír Chochula