Magazín
Mozolani Classic a Mozolani Pro Classic
dátum: 21.08.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Chcete vedieť aktuálne horúce novinky ohľadne podujatia Mozolani Classic a Mozolani Pro Classic 2014, ktoré sa uskutoční 3. a 4. mája budúceho roku v Žiline (DOXXbet aréna)? Potom si prečítajte náš rozhovor s promotérom akcie Andrejom Mozolánim!

Urobili ste v programe sobotňajšej súťaže nejaké zmeny?

Na tom, že v prvom súťažnom dni sa budú konať SAKFST medzinárodné majstrovstvá Slovenska v kulturistike mužov (kategórie do 70 kg, do 80 kg, do 90 kg a nad 90 kg) i klasickej kulturistike mužov (do 175 cm a nad 175 cm) a pohárová súťaž v bikiny fitness žien (do 160 cm, do 165 cm a nad 165 cm), sa nič nezmenilo. Ale rozhodli sme sa do sobotňajšieho programu zaradiť aj jednu kategóriu Masters open, konkrétne súťaž kulturistov nad 40 rokov. Je to vítaná zmena, lebo aj títo amatéri sa chcú prezentovať a ukázať sa na kvalitne obsadených pretekoch. Verím, že okrem slovenských kulturistov, ktorí do tejto kategórie spadajú, prídu aj kvalitne pripravení pretekári zo zahraničia. Vzhľadom na to, že na Mozolani Classic 2014 očakávame masívnu účasť pretekárov, bolo by nelogické situovať celú sobotňajšiu súťaž do jedného celku. Budeme aplikovať to, čo sme mali na Mozolani Classic 2013 a sobotu rozdelíme na dva samostatné bloky – semifinále a finále. Prispeje to k rýchlejšiemu spádu a väčšej atraktívnosti podujatia. Slovenská asociácia kulturistiky, fitness a silového trojboja sa podieľa na organizovaní tohto podujatia.

Korekcie nastali aj v nedeľňajšom programe?

Nie, zostáva to tak, ako sme plánovali. V nedeľu budú medailisti zo svojich kategórii v kulturistike mužov a bikiny fitness žien bojovať v superfinále o absolútne tituly. Najväčším bonbónikom pre fanúšikov však bude súťaž profesionálov – kulturistika do 212 libier (96 kg) a Pro Figure. Čo sa týka kulturistov do 212 libier, svoju účasť avizoval český kulturista Petr Vaniš, ktorý bol nedávno u nás na návšteve. Veľmi sa tešil z toho, že v Žiline zorganizujeme túto súťaž. Predbežný súhlas vyslovili aj ďalší dvaja pretekári z Čiech – Honza Kubík a Lukáš Osladil. Zo slovenských pretekárov prípravu začal jediný profesionál do 212 libier Marián Čambal. V Pro Figure by mala štartovať aj úspešná slovenská bodyfitneska Natália Lenártová-Revajová.

O aké finančné prémie budú pretekári súťažiť?

Celkový budget na finančné odmeny za umiestnenie bude 18 000 USD. Peniaze rozdelíme nielen medzi profesionálov, ale na svoje si prídu aj amatéri. Pre profíkov vyčleníme prémiu 12 000 USD a pre amatérov 6000 USD (kulturisti 4000 a bikinárky 2000). V sobotu tí najlepší dostanú vecné ceny a v nedeľu počas galavečera odovzdáme najlepším finančné odmeny.

Ako sa budú môcť pretekári prihlasovať?

Pomocou elektronického formulára, ktorý bude zavesený na www.sakst.sk a www.mozolani.com, kde pretekári vypíšu všetky konkrétne údaje.

Chcete vycestovať do Ameriky a oslovovať tam priamo pretekárov?

O tejto horúcej novinke budete vedieť ako prví. V rámci promo aktivít na naše podujatie sa zúčastníme Mr. Olympia Expo 2013, kde budeme mať samostatný prezentačný stánok. Málokto si to uvedomuje, ale dostať sa ako vystavovateľ na Olympiu, to je veľká vec. Doposiaľ žiaden slovenský vystavovateľ alebo promotér nemal na Expe v Las Vegas samostatný stánok. Nie je to lacná záležitosť. Keď si zoberiete letenky, ubytovanie pre tri osoby, plus nejaký poplatok, ktorý treba zaplatiť a veci s tým súvisiace, tak to niečo stojí. Samozrejme je to aj o kontaktoch, nie každému je umožnené zúčastniť sa takéhoto podujatia. Budeme tam pozývať športovcov na naše podujatie. Je dosť možné, že o našej krajine vedia málo alebo nič, ale v Žiline už boli špičkoví profesionáli Kai Greene, Flex Lewis či Phil Heath. Oni boli u nás spokojní, mali dobrý pocit zo svojej návštevy a vyjadrili sa v tom duchu, že by sa tu radi vrátili, čo je najlepšia reklama. Inak, tento stánok budeme mať tiež na promo aktivitu na EVL´S v Prahe.

Koľko budú stať vstupenky a kedy sa začne s ich predajom?

Vstupenky na Mozolani Classic a Mozolani Pro Classic budú od začiatku septembra voľne predajné prostredníctvom siete ticketportal. Budú cenovo dostupné a lacnejšie ako naposledy – v sobotu 15 eur/sektor, v nedeľu 17 eur/sektor. VIP stoly s občerstvením sa budú predávať po 200 eur. V priestoroch DOXXbet arény bude počas podujatia aj mini Expo, kde si od vystavovateľov môžu fanúšikovia, predpokladám, že za lepšie ceny ako zvyčajne, zakúpiť rôzne prezenty, výrobky či doplnky výživy.

Ľubomír Chochula