Magazín
Mozolani Fit Body: Jarmila Tabačárová posúva svoje hranice
dátum: 05.04.2015 | autor: mozolani.com
rubriky: Domáca scéna
Spomedzi štyroch finalistov projektu Zmeň svoje telo, zmeníš svoj život (Zmenáreň), ktorý je súčasťou jedinečnej celoslovenskej súťaže v chudnutí Mozolani Fit Body 2015, najrýchlejšie chudne Jarmila Tabačárová. Týždeň pred ukončením celého 70-dňového martýria už schudla takmer 20 kg.

Na snímke sú Jarmila Tabačárová a jej tréner Tomáš Hafera.

 

Tvojím obľúbeným kardiom je vraj schodový trenažér. Prečo?

Človek sa na tom perfektne spotí. Vyskúšala som aj ostatné kardio zariadenia, ale na schodoch je to najnáročnejšie. Nastavujem si tam level 6, 7, mala som aj osmičku, ale to bolo dosť rýchlo. V deň, keď mám iba aeróbnu činnosť, tak si napríklad dám hodinu na schodoch na sedmičke a striedam jeden schod a dva schody.

 

Je to pekný pokrok, lebo na začiatku si na schodoch vydržala iba pár minút...

Prvý raz, keď som sa na tie schody postavila, hneď som odtiaľ takmer spadla, ale našťastie bol pri mne môj tréner Tomáš Hafera, ktorý ma zachytil. V prvých dňoch som na schodoch vydržala iba tri minúty. Kondícia sa mi dosť zlepšila Cítim to všade – doma, v práci. Je to super.

 

Čo ťa viac baví, aeróbne cvičenie alebo silový tréning?

Kardio je na chudnutie asi prospešnejšie, ale viac ma bavia silové tréningy. Nebaví ma cvičiť iba s vlastnou hmotnosťou. Na posilňovacích strojoch rada cvičím, aj s činkami napríklad pri 'obľúbených' výpadoch sa to dá zvládnuť.

 

Chudneš najrýchlejšie z finalistov. Kedy si sa naposledy vážila?  

Naposledy to bolo 26. marca, vtedy som mala o 19,4 kg menej oproti pôvodnej hmotnosti, s ktorou som vstupovala do Zmenárne. Pred súťažou som si dala cieľ schudnúť za desať týždňov 20 kg a toto je už na dosah.

 

Nezhrešila si ešte v strave?

Úspešne odolávam pokušeniam. Keď som sa na ten boj dala, tak to už teraz nepokazím. Sladké mi chýba, ale treba sa držať jedálnička, ktorý mi vypracoval môj tréner. Nedávno som oslavovala svoje 41. narodeniny (26. marca) a musela som byť disciplinovaná, inak to nejde. Počas tých deviatich týždňov som 'zhrešila' iba minimálne. Raz som si dala plesnivý syr a raz som si pochutnala na proteínovej tyčinke, za čo ma tréner zvozil.

 

V prvý deň (1. februára) si vážila 107,6 kg. S akou hmotnosťou by si bola spokojná 11. apríla, keď sa finalistom Zmenárne skončí 10-týždňové obdobie a budú absolvovať záverečné meranie a váženie?

Bola by som spokojná, keby som po 70. dňoch v Zmenárni vážila 85 kg, ale ešte radšej by som bola, keby mi ručička na váhe ukazovala 84, resp. 83 kg. To by bolo úžasné.   

 

Keď sa pozrieš dozadu na to tvoje utrpenie, tak najťažší bol pre teba tretí týždeň, v ktorom si chcela odstúpiť zo súťaže, nie?

Áno. Vtedy som bola na dne fyzicky i psychicky. Myslela som si, že tu nepatrím. Teraz som šťastná, že som to zvládla. Naďalej bojujem s tukmi. Niektoré ženy mi povedali, že chodia do fitka aj kvôli mne. To ma teší a je to pre mňa zadosťučinenie, že som urobila dobre, keď som to nevzdala. Som rada, ak to pomohlo naštartovať aj iné ženy, ktoré potrebujú tiež schudnúť.

 

Budeš pokračovať v cvičení aj po skončení Zmenárne?

Samozrejme, budem pokračovať v cvičení, zrejme to nebude až také intenzívne ako momentálne, ale tento aktívny životný štýl už nevymením za ten predošlý. Chcem schudnúť ďalších 20 kg. Nemieniť sa vzdať, hoci moja domácnosť je v troskách (smiech).

 

Naďalej chceš spolupracovať s tvojím trénerom Tomášom Haferom?

Určite. Trénovať s trénerom je super, odporúčam to každému. Viem, že keby Tomáško nestál nado mnou, tak by som to nedala. On človeka povzbudí, naštartuje, poradí, pomôže, zvýši hlas, ak treba. Keď mu poviem, že nevládzem, počujem od neho – ideš! A má pravdu. Je to kvalitný odborník. Ďakujem mu za všetko.

Autor: Ľubomír Chochula

 

POZOR: Rady, ako trénovať, cvičiť a stravovať sa nájdete TU

Redukčné kurzy:

- pre mužov BEST BODY

- pre ženy EASY BODY

 

MOZOLANI FIT BODY 2015 podporili:

Organizátor: Mozolani The Fitness Authority

Generálny partner: Spirit gril&bar

Top partner: Tetras

Hlavný partner: Ekomedica

Hlavný mediálny partner: Slovak Sport TV

Hlavný web partner: Diva.sk

Hlavný print partner: sieť regionálnych novín MY

Partneri: ZOC Max, Posilka.tv, Profimas, UNCS, SUAR, Maďufa, Aloxxi, HK Slovan Duslo Šaľa

Mediálni partneri: TV Severka, fitnesstreneri.sk, regionálne portály zilina.sme.sk, orava.sme.sk, turiec.sme.sk, zvolen.sme.sk, nitra.sme.sk, trnava.sme.sk, prievidza.sme.sk, trencin.sme.sk