Magazín
Filipa Godzsáka zradilo zdravie, nebude štartovať na Tatranskom pohári!
dátum: 30.10.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika

Ešte v utorok 28. októbra nám Filip Godzsák v rozhovore potvrdil, že sa v sobotu 1. 11. zúčastní Tatranského pohára, ale o dva je všetko inak. Túto nominačnú súťaž na IFBB majstrovstvá sveta v kulturistike mužov musí zo zdravotných dôvodov vynechať. V Poprade sa chcel rozlúčiť s jesennou sezónou, v ktorej dosiahol dve absolútne prvenstva v rozpätí jedného týždňa. Najskôr vyhral Partners Cup v Čelákoviciach a potom triumfoval na Grand Prix Pepa v Opave, kde sa v silnej konkurencii predviedol vo výbornej forme a v absolútnom porovnávaní zdolal aj o 30 kg ťažšieho vicemajstra sveta. „Absolútne víťazstvo v Opave radím zatiaľ na vrchol svojho pomyselného rebríčka úspechov,“ povedal nám vtedy Filip Godzsák.

Čo sa teda stalo, prečo nebude štartovať na Tatranskom pohári, kde si chcel prísť zasúťažiť bez nejakých veľkých očakávaní, keďže Opava bola pre neho kľúčová? „Je mi to ľúto, ale zo zdravotných dôvodov, ktoré mi nedovolia manipulovať s vodou, sa Tatranského poháru nezúčastním ako pretekár, ale len ako divák. Tým, čo boli zvedaví na moju formu sa ospravedlňujem, no chápte ma, bez patričnej formy na pódium nevyleziem. Uvidíte ma však na jar. Ďakujem za pochopenie.“

Je to správne rozhodnutie, načo telo zbytočne siliť a šokovať, nech si Filip poriadne oddýchne a nech to na jar 2015 rozbalí znovu naplno!

-ľch-

Súvisiace články