Magazín
PETER MRVA – OSOBNÝ TRÉNER MOZOLANI FITNESS HÁJIK
dátum: 26.01.2018 | autor: mozolani.com
rubriky: Lifestyle
Má len 19 rokov, ale to nie je na škodu veci, veď každý raz začínal. Po odbornej stránke vie, o čom to je, cvičeniu sa venuje sedem rokov, z toho tri roky súťažne ako kulturista, pričom sleduje nové trendy, získava skúsenosti sám na sebe a zbiera vedomosti aj od skúsenejších borcov. Napriek svojmu mladému veku je to osobný tréner, s ktorého prácou budeš spokojný. Je plný elánu, má rád kulturistiku, práca ho baví a napĺňa. Reč je o PETROVI MRVOVI, osobnom trénerovi Mozolani Fitness (MF) Hájik...

!!! Kupuj športové oblečenie značky GORILLA WEAR aj cez e-shop TU

V predaji aj v kamennom Mozolani Fitness Shope ZOC Max!!!

 

VIZITKA:

Meno a priezvisko: Peter Mrva

Dátum narodenia: 31. 8. 1998

Obľúbený šport: Kulturistika, MMA

Obľúbená hudba: Rap, hip hop

Obľúbený športovec: Phil Heath, Ronnie Coleman, Conor McGregor

Obľúbený spevák: Kali, Eminem

Obľúbený herec: Dwayne Johnson

Najväčšia záľuba: Cvičenie
Kontakt: p.mrva@azet.sk, 0905 222 665

Odkedy pôsobíš ako osobný tréner Mozolani Fitness a aké skúsenosti máš s cvičením?

V Mozolani Fitness pôsobím od 1. 12. 2017. Cvičeniu sa venujem od svojich dvanástich rokov, takže nejakých sedem rokov, z toho tri roky aj súťažne.

Čo pre teba znamená táto práca?

Práca osobného trénera ma veľmi napĺňa, je to niečo ako splnený sen, keďže sa môžem živiť tým, čo ma baví. Vždy som tužil po tom stať sa osobným trénerom.

Čo je na tejto práci najťažšie?

Keď robíte prácu, ktorá vás napĺňa a robí šťastným, neberiete na nej nič ako niečo ťažké.

Viac využívajú tvoje služby mladí ľudia alebo skôr stredná generácia, začiatočníci alebo ľudia s už vybudovanými návykmi?

Naviac využívajú moje služby začiatočníci, ľudia s nadváhou, ale skôr prevažuje stredná generácia ľudí.

Čo chcú tvoji klienti väčšinou – schudnúť alebo nabrať svaly, prípadne zlepšiť kondíciu, či lepšie vyzerať a mať krajšiu postavu...?

Väčšine klientov ide o schudnutie, tvarovanie postavy, ale nájdu sa aj takí, ktorým ide o nabratie svalov a celkové spevnenie svalstva.

Vysvetlíš, ako to funguje, keď niekto prejaví záujem o služby osobného trénera?

Pokiaľ klient prejaví záujem o jeden za našich špeciálnych programov Easy body alebo Best body, v tom prípade nasleduje konzultácia, kde preberieme s klientom všetky potrebné informácie k vypracovaniu ideálneho jedálnička pre konkrétneho klienta. Každému klientovi sa snažím vyhovieť aj po časovej stránke, takže sa spoločne dohodneme na vhodnom čase na trénovanie. Klient dostane vypracovaný jedálniček a tréningový plán. Ale sú aj takí, ktorí majú záujem len o jednorazové tréningové hodiny, kde im ide hlavne o to, aby sa naučili správne prevedenie a techniku cvikov. S týmito klientmi preberieme prípadné zdravotné obmedzenia, pre nich nevhodné pohyby a pustíme sa do tréningu.

Aký máš názor na špeciálne programy Easy Body pre ženy a Best Body pre mužov, ktoré ponúkame v Mozolani Fitness?

Na tieto programy mám pozitívny názor, keďže klient pri zakúpení dostane jedálniček, tréningový plán, hodiny s trénerom a pri správnom dodržiavaní stravy spolu s tréningmi pod dohľadom osobného trénera výsledky prídu.

Aké najčastejšie chyby robia klienti v procese vašej spolupráce?

Najčastejšie chyby sú v práve v tom nedodržiavaní jedálnička, čo ma potom osobne mrzí, lebo tie výsledky nie sú také, aké by sme s klientom očakávali, ale s tým už osobný tréner nič nespraví, keďže s klientom nie je v neustálom kontakte.

Prístup ku klientom je dôležitý, ako ich motivuješ a presviedčaš, keď sa ich progres zastaví?

Pri veľa klientoch sa stretávam s tým že, po celodennej práci pri tréningu večer nemajú dostatok energie ani motivácie, ale snažím sa vždy z nich vyžmýkať maximum. Keď sa progres zastaví, vždy nejakým spôsobom zmeníme tréning, intenzitu tréningu, náročnosť, prípadne upravíme jedálniček.

Tvoji klienti radšej cvičia na strojoch alebo s činkami?

Nájdu sa aj takí, ktorí majú radšej cvičenie s činkami, ale aj takí, ktorí radšej cvičia na strojoch a cviky s vlastnou váhou tela, ktoré tiež zaraďujeme do tréningu.

Je nejaký cvik, ktorý je pre tvojich klientov doslova strašiakom a naopak najobľúbenejší?

Niektorí klienti mali problém pri hypertenzii na chrbát, lebo sa pri tomto cviku báli, že spadnú. To je asi jediný strašiak.

Koľkokrát týždenne je ideálne absolvovať silový tréning a ako často aeróbnu kardio aktivitu?

Záleží na veľa faktoroch, či je človek začiatočník, či má za sebou nejakú športovú prípravu, či má správne prispôsobený jedálniček. Avšak, ak sa pozrieme na to všeobecne, myslím si, že ideálne je trénovať 3-4 krát týždenne.

Sleduješ nové trendy a odkiaľ čerpáš ďalšie odborné vedomosti?

Áno, nové trendy sledujem. Vedomosti čerpám samozrejme z internetu, od skúsenejších kulturistov a veľa vedomosti človek zistí sám na sebe.

Do fitka chodia aj začiatočníci, ktorí nevedia, ako správne cvičiť, aká technika je dobrá, nemajú veľa informácii o strave. Čo by si im poradil?

Takýmto cvičencom by som doporučil určite aspoň zo začiatku sa dohodnúť s osobným trénerom na niekoľkých tréningových hodinách, aby zbytočne nedošlo k nejakému zraneniu a taktiež, aby človek zaznamenal lepší progres.

Staviť na aktívny životný štýl sa oplatí, ale s novými možnosťami prichádzajú na rad aj zvýšené nároky klientov na komfort. V súčasnosti majú klienti väčší výber, kam ísť do fitka, akého osobného trénera si vyhľadať. Ako v tomto smere podľa teba obstojí Mozolani Fitness?

V Mozolani Fitness nájde každý to, čo hľadá, či ide o úplných začiatočníkov alebo skutočných profesionálov. Všetky tri fitká Mozolani Fitness sú vybavené nadštandardným fitness zariadením, taktiež v každom fitku je obrovské vybavenie kardio strojmi. Každý, kto tieto fitka navštívi, si príde na svoje.

Ty si mladý kulturista, zúčastnil si niekoľkých súťaží, priblíž našim čitateľom, ako si na nich skončil...

Svoju prvú súťaž som absolvoval v roku 2014, kde som na majstrovstvách Slovenska v kulturistike dorastencov obsadil tretie miesto. O rok neskôr som skončil na druhej priečke. Naposledy som štartoval v roku 2016, kde som taktiež obsadil tretie miesto na majstrovstvách Slovenska.

Ako teraz trénuješ a akým spôsobom ty sám?

Momentálne trénujem 5 krát do týždňa, systémom 3+1, 2+1, teda tri dni cvičím a jeden deň mám voľno, resp. dva dni tréning, jeden deň voľno.

Naďalej máš súťažné ambície?

Súťažne ambície mám naďalej, chcel by som sa pripraviť na jesennú časť súťaží v roku 2018.

Venuješ sa aj doplnkovým športovým aktivitám?

Všetok svoj čas a energiu venujem kulturistike, teda iným aktivitám sa nevenujem.

Čo rád robíš vo voľnom čase?

Oddych, relax, spánok a trávim čas s priateľkou.

Ako zvykneš relaxovať?

Dobrý spánok aspoň 10 hodín a masáž.

Ktorú vlastnosť si na sebe najviac ceníš a naopak, ktorej sa chceš zbaviť?

Najviac si na sebe cením cieľavedomosť. Občas si myslím že reagujem dosť unáhlene, tak to je asi to, čoho by som sa chcel zbaviť.

Kto je tvojou najväčšou oporou?

Určite je to moja rodina a priateľka.

Aké je tvoje životné motto?

Nikdy sa nevzdávaj!

Súvisiace články:

MAREK KÁČER – OSOBNÝ TRÉNER MF

MARTIN CHACHULA – EXTERNÝ OS. TRÉNER

Autor: Ľubomír Chochula