Mozolani Classic 2

Solár porazil Lesukova

V sobotu 20. 10. 2012 sa v Športovej hale na Rosinskej ceste v Žiline konal dlhoočakávaný druhý ročník Mozolani Classic. Krátko pred 16. hodinou svojim magickým a vysoko profesionálnym výkonom otvoril súťaž mnohonásobný majster sveta v karate Roman Volák.

Postupne sa na pódiu predstavili súťažiaci v mužských kategóriách – klasická kulturistika open, kulturistika do 80 kg, do 90 kg a nad 90 kg, medzi jednotlivými kategóriami sa na pódiu predstavilo aj ženské pokolenie - krásne bikinárky, a to v kategórii do 165 cm a nad 165 cm. Ako prvá sa predstavila kategória klasických kulturistov, kde za výraznej diváckej podpory zvíťazil Tomáš Tabačiar. Program výborne spestrila aj fantastická bike trial show Ladislava Jánošku (majster sveta a štvornásobný víťaz Európskeho pohára) a Martina Maršalu (majster Slovenska a držiteľ bronzového Európskeho pohára). Profesionálny český kulturista, majster sveta a účastník nedávnych MR Olympia Petr Vaniš ohromil vo svojej exhibícii prepracovanou postavou a ukázal, že v tomto športe vek nie je prekážkou. Zatiaľ čo všetci hostia vystupovali na pódiu, viacnásobný majster Talianska v kulturistike nad 90 kg Daniel Seccarecci, ktorý sa za tónov piesne Miserere v podaní Andrea Bocceliho a Zucchera premiestnil medzi ľudí, ukázal svoj taliansky temperament a roztlieskal dav aj na tribúnach. Najviac očakávaná najťažšia kategória mužov nad 90 kg prekvapila asi aj samotných súťažiacich, keď sa Rasťovi Solárovi podarilo zdolať ruskú hviezdu Alexeja Lesukova, ktorého porazil aj v súboji o absolútneho víťaza. Veľkým prekvapením bola aj kategória do 90 kg. Víťazstvo si zaslúžene pripísal Marián Čambal, ktorý po prvý raz na Slovensku porazil a na druhú priečku odsunul Juraja Vrábela. Tretie miesto si vybojoval domáci pretekár Martin Krakovský, ktorý, žiaľ, aj napriek vynikajúcej príprave a doteraz najlepšej forme na vyššiu priečku nedosiahol. Kategória do 80 kg bola tiež nabitá zvučnými menami. Prvé miesto si odniesol Igor Kočiš, ktorý bol o niečo lepšie pripravený ako Peter Kokoška - ten získal druhé miesto, na treťom skončil Jozef Nagy.

V kategórii bikiny do 165 cm jasne dominovala Karina Antovská, ktorá spoločne s víťazkou kategórie nad 165 cm Janou Majerníkovou bojovala a zaslúžene aj získala absolútne víťazstvo. Druhý ročník Mozolani Classic priniesol veľa prekvapení. Priniesol však celkom určite úžasný nezabudnuteľný zážitok pre všetkých zúčastnených, pre divákov a tiež organizátorov. Vďaka za tento večer patrí najmä sponzorom, bez ktorých sa toto honosné podujatie nemohlo konať. Tešíme sa na tretí ročník a veríme, že bude rovnako štedrý na významné osobnosti zo sveta športu a že sa stane tradičnou súčasťou žilinských športových udalostí.

Martinez sa ospravedlnil

Na Mozolani Classic 2 mal exhibične vystúpiť jeden z najlepších profesionálnych kulturistov Victor Martinez, ale ten pre zranenie napokon nemohol prísťdo Žiliny. Martinez sa na svoju exhibíciu veľmi sa tešil, ale žiaľ, zranenie bolo oveľa vážnejšie, ako predpokladal. Ospravedlnil sa fanúšikom a vyslovil nádej, že niekedy v budúcnosti na Slovensko príde. Fanúšikovia kulturistického športu však nemuseli byť sklamaní. Promotérovi súťaže Andrejovi Mozolánimu sa podarilo zabezpečiť atraktívnu náhradu. Do Žiliny pricestovala a aj súťažila v kategórii nad 90 kg najväčšia hviezda amatérskej kulturistiky Rus Alexej Lesukov, pre ktorého mala byť súťaž v Žiline rozlúčkou s amatérskou scénou, keďže sa rozhodol prestúpiť medzi profesionálov. Lesukov napokon našiel v Žiline premožiteľa vo svojej kategórii i v „absolutke“.