MOZOLANI CLASSIC

SABÍNA PLEVÁKOVÁ SA NA MOZOLANI CLASSIC 2015 POKÚSI POKRAČOVAŤ VO VÍŤAZNOM ŤAŽENÍ

Pridané: 02.04.2015


Pretekárka SAKFST Sabína Pleváková (členka Extrifit tímu) je ojedinelý zjav v bikiny fitness. Svoju zbierku zlatých kovov rozšírila v marci na Arnold Classic 2015 v Columbuse, kde triumfovala v kategórii do 163 cm a v absolútnom hodnotení bola medzi bikinárkami druhá. Túto skvelú športovkyňu, majsterku sveta i Európy uvidia diváci aj na Mozolani Classic 2015.


Sabína Pleváková (uprostred) - víťazka Arnold Classic 2015 v bikiny fitness do 163 cm.

 

VIZITKA

Meno a priezvisko: Sabína Pleváková

Dátum narodenia: 14. 2. 1993

Asociácia: SAKFST

Kategória: bikiny fitness

Klub: Olympic Dubnica nad Váhom

Začiatok kariéry: 2012

Najväčšie úspechy v kariére:

2015 – 1. miesto Arnold Classic v Columbuse

2014 – 1. miesto ME žien v Santa Susanne, absolútny triumf juniorské ME 2014 v Santa Susanne, 1. miesto Olympia Amateur v Prahe

2013 – 1. miesto MS žien v Kyjeve, 1. miesto juniorské MS v Mongolsku, 1. miesto juniorské ME v Santa Susanne, 1. miesto EVL´S Prague Bikini Olympia Amateur v Prahe

Najväčšie športové sklamanie: keď mi neumožnili nastúpiť na ME 2013 v Španielsku v kategórii žien

Športový vzor: Ashley Kaltwasser

Dlhodobý cieľ: zisk profi-karty

 

Takmer rok si nesúťažila a hneď ďalšie víťazstvo v kariére. V čom bol americký Arnold Classic iný ako ostatné súťaže, ktoré si predtým absolvovala?

Na Arnolde je nastavený iný trend. Našťastie v tomto smere sa mi podarilo obstáť, o čo sme sa celý čas pokúšali. Súťaž mala vysokú úroveň, štartovalo veľa pretekárok, s ktorými sa v Európy stretnúť nemôžem. Na súperky som sa nepozerala, nestresovala som sa tým. Keď som si prečítala mená súťažiacich v mojej kategórii, tak som tie dievčatá ani nepoznala. Nechcela som to riešiť tak, že si budem pozerať fotky, na ktorých to môže skresľovať. Išla som na súťaž s tým, že som vlastne ani nevedela, s kým súťažím.

 

Vlani po veľmi úspešnej jarnej sezóne si vypustila jeseň a po prvý raz v kariére si sa ponorila do poriadnej objemovej prípravy. Dokonca si v určitej fáze vyjadrila obavy, či to dokážeš do pretekov stiahnuť.

Nakoniec to vyšlo tak, ako som plánovala. Na súťaži som chcela mať hmotnosť 51 kg a z domu, keď som odchádzala do Ameriky, som vážila 51,5 kg. Je to rozdiel v porovnaní s mojou hmotnosťou na ME 2014, kde som mala 46 kg, čo bolo vtedy dosť málo. Teraz, ak sa nominujem na 'Európu', bola by som rada, keby som tam štartovala s hmotnosťou okolo 49 kg.

Tvojím snom je získať profi-kartu. Na Arnold Classic si nebola ďaleko od toho, aby si splnila prísne kritéria (podľa smerníc SAKFST môže o profi-licenciu požiadať ten, kto vyhrá 'absolutku' na MS, ME alebo iných prestížnych medzinárodných súťažiach, ako sú Arnold Classic, Olympia Amateur a pod.). Nemrzí ťa to?

Ani nie. Vedela som, že to dievča (Američanka Anya Ells) je v niečom lepšie ako ja. Ja som dominovala v zadnej póze, ona viac v tých predných pózach, ale celkový dojem bol v jej prospech. Myslím si, že absolútny titul v bikiny fitness získala zaslúžene. Nie som z toho sklamaná, som skôr nadšená z toho, že som vyhrala svoju kategóriu.

 

Pripravuje ťa tvoj priateľ, nie je na teba príliš dobrý?

U nás to vyzerá asi tak, že večer si zhrnieme, čo a ako so stravou, čo je zlé, čo je dobré, stále všetko konzultujeme spolu. Každý si myslí, že sa na mňa pozerá nekritickým okom, ale on vie byť skutočne dosť kritický. Je objektívny.

 

Ako teraz trénuješ a ako to máš so stravou?

Veľmi som sa obávala toho, čo bude po návrate z Ameriky, lebo u mňa je typické, že ja to počas troch dní všetko dojem, čo som predtým nemohla (smiech). Moje tréningy sú vo vysokom nasadení, vo vysokom tempe. Stravu začnem uberať koncom marca, aby som to stihla dobre vyrysovať. Trénujem šesť dní v týždni, jeden deň mám voľný, ale keď som po troch dňoch unavená, tak si dám ešte jeden voľný deň. Riadim sa pocitmi. Celé telo precvičím za tri dni. Sacharidové vlny nerobím, tie som robila pred Arnold Classic, potom som to stiahla úplne na minimum, ale teraz mám konštantne nejakých 150 g sacharidov denne. Čo sa týka bielkovín, denne prijímam 2g na 1 kg telesnej hmotnosti. Je to akurát. Nie je to prehnané, nie je to ani málo, aj v tomto prípade sa riadim podľa pocitu. Keď je organizmus prekyslený, tak to radšej znížim.

Čo z doplnkov výživy aktuálne berieš?

Využívam doplnky výživy značky Extrifit, s ktorými som veľmi spokojná. Sú to spaľovače, 'predtréningovky', protein ISO 90, micerálny casein, instantné bcaa počas kardia, tabletové bcaa pred a po tréningu. Musím povedať, že celú prípravu som nebola chorá. Tá predošlá bola naopak taká, že som každú chvíľu bola chorá. Jednak mi pomohlo aj to, že som sa zregenerovala cez tú dlhú pauzu, môjmu telu to prospelo, jednak užívam vitamín C od Extrifitu a glutamín ráno a večer pred spaním.

 

Budeš štartovať aj na Mozolani Classic 2015?

Určite. Predstavím sa na oboch nominačných súťažiach – juniorské majstrovstvá Slovenska v Hnúšti (18. 4.) a majstrovstvá Slovenska žien v Nitre (2. 5.) – ale samozrejme aj na Mozolani Classic 2015 v Bratislave (25. 4.). Na všetky preteky pôjdem s pokorou, budem chcieť mať takú formu, aby som mohla zabojovať o čo najlepšie umiestnenie.

 

VSTUPENKY na MOZOLANI CLASSIC 2015 sú v predaji TU

PONUKA VIP balíčka na MOZOLANI CLASSIC 2015 TU

PROPOZÍCIE MOZOLANI CLASSIC 2015 nájdete TU

 

SABÍNA PLEVÁKOVÁ NA MOZOLANI CLASSIC:

2012 – 5. miesto v kategórii do 165 cm

2013 – 2. miesto v kategórii do 165 cm

2014 – 1. miesto v kategórii do 163 cm a 2. miesto v absolútnom hodnotení bikiny fitness

 

Najlepším juniorkám umožnila asociácia (SAKFST) dvojitý štart na majstrovstvách Európy v Santa Susanne (13. – 18. 5.). Vlani to platilo tiež a ty si to využila plným priehrštím. Stala si sa absolútnou víťazkou medzi juniorkami v bikiny fitness a medzi ženami si vyhrala svoju kategóriu v bikiny fitness...

Keby sa mi to podarilo obhájiť, bola by som nadmieru spokojná, ale každý rok sa konkurencia zvyšuje, tak uvidíme, ako to napokon dopadne. Pokúsim sa urobiť maximum preto, aby som sa mohla na pódium postaviť aj v boji o absolútnu víťazku v bikiny fitness. Dúfam, že moja forma na ME 2015 bude adekvátna tomuto želaniu.

Autor: Ľubomír Chochula

 

 

EXTRIFIT PODPORUJE SABÍNU PLEVÁKOVÚ

About Extrifit

Značka Extrifit ® bola zaregistrovaná v roku 2007. V roku 2010 sa firma transformovala na EXTRIFIT ®, sro Extrifit Sports Nutrition dnes patrí medzi najdynamickejšie výrobcov športovej a doplnkovej výživy v Českej republike a veľmi úspešne distribuuje svoje produkty do zahraničia. Výhradným dovozcom výrobkov EXTRIFIT ® na Slovensko sa tento rok stala naša spoločnosť GDP s.r.o. so sídlom v Michalovciach . Doplnky výživy zn EXTRIFIT ® našli značnú obľubu najmä u kulturistov a vyznávačov životného štýlu Fitness.

Všetky výrobky, nesúce značku EXTRIFIT ®, vynikajú špičkovou kvalitou použitých surovín, sú registrované Ministerstvom zdravotníctva SR a vyhovujú prísnym normám Európskej únie. Firma EXTRIFIT ® uviedla na trh niekoľko unikátnych produktov, ako je napr enzymaticky hydrolyzovaný srvátkový proteín Hydro Instant, originálny bulharský terrestris s obsahom 90% saponínov - Bulgarian Tribu 90%, hydrolyzované srvátkové aminokyseliny Amino Hydro s obsahom 85% bielkovín, alebo jedinečné aminokyseliny Beef Amino Hydro 4000, vyrobené z hovädzieho hydrolyzovaného proteínu. Tieto aminokyseliny vynikajú extrémne vysokým obsahom bielkovín a unikátne sú minimálnym obsahom pojív. Špičkou v ponuke EXTRIFIT ® je tiež multivitamínový a multiminerálny produkt V52 Vita Complex Forte, obsahujúci 52 revitalizačných ingrediencií.