MOZOLANI CLASSIC

Návrat k fantastickej premiére Majerníkovej v Pro Bikini na Mozolani Pro Classic

Pridané: 12.05.2014


Slovenská bikiny fitneska Jana Majerníková na Mozolani Pro Classic úžasne odštartovala svoju profesionálnu súťažnú profi-kariéru. Kým vlani v prvom májovom týždni získala v Santa Susanne európsky titul medzi amatérkami, presne o dvanásť mesiacov neskôr dokázala v Žiline svoju premiéru medzi profíčkami vyšperkovať strieborným umiestnením v kategórii Pro Bikini.


Jana Majerníková sa na Mozolani Pro Classic ukázala v skvelej forme.

 

S akými ambíciami ste cestovali do Žiliny?

Sem som išla s maličkou dušičkou. Hlavne som sa chcela súťaže zúčastniť a len si to vyskúšať, nakoľko moja príprava išla veľmi ťažko. Počas prípravy som mala obavu, či tu vôbec nastúpim, lebo ja nemám tendenciu nastupovať na pódium v zlej forme. Nakoniec som to dotiahla do úspešného záveru. Druhé miesto je pre mňa najkrajšie na svete, vôbec som to nečakala, veľmi si to cením.

 

Profi-licenciu ste dostali iba v januári 2014. Nebol to trochu hendikep?

Pôvodne som chcela jarnú sezónu vypustiť, trochu si oddýchnuť a sústrediť sa potom na jesennú sezónu, ale keď zaradili do programu Mozolani Pro Classic aj moju kategóriu, tomuto lákadlu, štartovať doma na Slovensku, sa nedalo odolať. Bojovala som s tým. Štyri roky som súťažila ako amatérka bez pauzy, mala som jarné a jesenné sezóny a medzi tým som si odskakovala na preteky Arnold Classic. Moje telo je strašne vyčerpané a keď počas prípravy začalo trochu štrajkovať, myslela som si, že to nezvládnem. Našťastie som sa nakopla a zabrala na 500 percent. Dala som to a úplne sa z toho teším, som veľmi šťastná.

 

Znovu ste potvrdili, že sa na pódiu cítite ako ryba vo vode. Prezentácia je vašou silnou stránkou.

Ja si súťaže veľmi užívam. Nerobím to pre nejaký biznis alebo len preto, aby som vyhrávala. Ide mi to od srdca, robím to preto, že ma to baví, je to môj životný štýl, týmto sa živím aj s priateľom Ákosom, ktorý je kulturista. Chcem sa poďakovať môjmu priateľovi, ktorý je aj mojím snúbencom, ďalej môjmu trénerovi Majovi Čambalovi, samozrejme mojej rodine, ktorá pri mne stojí, ocinovi, ktorý mi veľmi drží palce, sestrám, maminke a všetkým priateľom i fanúšikom. V neposlednom rade veľmi pekne ďakujem môjmu sponzorovi (Scitec Nutrition), ktorý mi neskutočne dáva veľa síl do boja, pomáha mi so športovou výživou a to je pre mňa veľmi dôležité, lebo telo je vyčerpané a potrebuje tie doplnky.

 

Ako profíčka ste si zarobili prvé peniaze, kam ich investujete?

Na letenky a na ďalšie súťaže, 17. mája ma čaká New York Pro a potom 31. mája preteky v Toronte. Bolo by super zbierať ďalšie bodíky do kvalifikačného rebríčka na Olympiu, ale na týchto dvoch súťažiach to už bude o niečom inom. Sú to veľké preteky, ak sa na nich dostanem do prvej pätnástky, budem šťastná. Rada skúšam nové veci a asi takto tie peniaze investujem.

 

Na snímke je Jana Majerníková v strede, Nikola Weiterová je vpravo.

 

Na pódiu medzi prvými tromi sa ocitli dve Slovenky, verili ste si vtedy, že zdoláte Nikolu Weiterovú?

Určite nie, sem som išla s tým, že skončím za Nikolou. Poviem pravdu, išla som si po 8. miesto, myslela som, že skončím posledná. Keď sme nastúpili na pódiu len tri najlepšie, bola som v šoku. Pomyslela som si: „Bože ja som v prvej trojke s Nikolou a Nórkou, ktorá je absolútkou majsterkou sveta 2013.“ Keď vyhlásili Nikolu na treťom a mňa na druhom mieste, musela som to predýchať.“

 

Zdolať úspešnú slovenskú profi-bikinárku, ale aj tie ďalšie pretekárky, ktoré zostali za vami, to musí byť pre vás ten najlepší povolený doping, nie?

Určite ma to ešte viac naštartuje. Viac som ani želať nemohla, ako poraziť Nikolu.“

 

Čo všetko bolo treba pre tento váš úspech urobiť?

Moje posledné týždne pred súťažou sú v podstate až nezdravé. Skoro hladujem, idem len na bielkovine, ktorá pozostáva z aljašskej tresky, čiže jem len rybku na pare, bez sacharidov, ani ryža ani zemiaky, nič. Dokonca v záverečných dňoch pred súťažou som vypustila aj zeleninu. Trénovala som aj trikrát denne, t. j. dvakrát kardio a raz silový tréning. Čo sa týka prijímania tekutín, bolo to obmedzené. Niektoré baby neodvodňujú, ale ja som musela trochu vodu stiahnuť, nakoľko som taký vodnatejší typ a zadržiavam vodu z hocičoho. V sobotu, teda deň pred pretekmi, som okrem kávy neprijímala žiadne tekutiny a napiť som sa mohla až po súťaži.

 

Jana Majerníková a jej životný priateľ Ákos Dobos.

 

ÁKOS DOBOS O JANKE MAJERNÍKOVEJ

„Mesiac pred Mozolani Classic som rozmýšľal, či je rozumné štartovať na tejto súťaži, lebo som mal dojem, že jeden týždeň prípravy bude Janke chýbať, ale keď sme sa vrátili z Fiba, tak sa našťastie nakopla. Päť až šesť dní po Fibe som už vedel, že to má význam, vtedy sme poslali aj prihlášku a chvalabohu to vyšlo. Medzi profíčky prestúpila v dobrom čase, hoci možno by bolo vhodnejšie, keby v profi začala súťažiť až na jeseň, ale to je teraz už jedno, lebo Janka to zvládla. Očakávam, že na jeseň bude mať o 10 až 15 percent lepšiu formu.“

 

Ľubomír Chochula