MOZOLANI CLASSIC

Mozolani Classic 4 – organizačný a športový úspech, spokojní sú Chang aj Santonja

Pridané: 07.05.2014


Mozolani Classic 4 bolo najkvalitnejšie podujatie, organizované na Slovensku, v kulturistike a fitness. Na jednom pódiu sa stretli amatéri i profesionáli. Hlavný organizátor a promotér Andrej Mozoláni mohol byť s touto vydarenou akciou spokojný.


Na snímke zľava sú: Andrej Mozoláni, Natália Lenártová-Revajová, Christina Strom Fjaereová (Nórsko), prezident IFBB Rafael Santonja, Sami Al Haddad (Bahrajn) a Nathalie Falková (Nemecko).

 

Pozitívne ohlasy

„Mozolani Classic 4 sa pripravoval takmer rok, lebo získať pro-licenciu na usporiadanie profesionálnej súťaže sa nedá v krátkej dobe. Prvé rokovania s predstaviteľmi profesionálnej vetvy sa začali v máji 2013. To bol prvý a nevyhnutný krok k tomu, aby sa v Žiline mohlo uskutočniť podujatie v takejto kvalite. Hoci hneď po súťaži sa nedá jednoznačne hodnotiť podujatie, myslím si, že môžeme byť spokojní. Ohlasy sú pozitívne. Aj viceprezident IFBB Professional League Američan Robin Chang, ktorý mal dozor nad pro-šou na Mozolani Pro Classic bol veľmi spokojný, ako to dopadlo. Samozrejme, vždy sa objavia nejaké veci, ktoré by sa mohli urobiť lepšie. Zorganizovať toto podujatie si vyžiadalo okrem enormného úsilia a vynaloženej energie aj značné množstvo financií, ktoré bolo treba dať dokopy. Teraz vlastne zistíme, aký je ekonomický ukazovateľ akcie.“

Na snímke je viceprezident IFBB PRO Robin Chang.

 

Skvelé výkony

Na amatérsku časť dvojdňového podujatia sa prihlásilo okolo 200 pretekárov a v nedeľu sa predstavilo zhruba 40 profesionálov. Žilinská Doxxbet aréna bola svedkom skvelých výkonov kulturistov a fitnesiek. Už v sobotu si diváci prišli na svoje, medzinárodné majstrovstvá Slovenska v kulturistike a klasickej kulturistike mužov, ale aj pohárová súťaž v bikiny fitness žien, či preteky v kulturistike open a kulturistike masters open mali svoju kvalitu. Fanúšikov kulturistiky najviac potešila kategória do 95 kg, ktorá bola mimoriadne silná. V nej dominoval skvele pripravený Olexander Bilous z Ukrajiny. V nedeľu najskôr divákov dvíhalo zo sedadiel superfinále o absolútnych amatérskych víťazov v kulturistike mužov a bikiny fitness žien, do ktorého postúpili všetci medailisti z týchto dvoch disciplín, teda 12 kulturistov a 9 bikinárok. Víťazmi absolutky sa stali Olexander Bilous a Denisa Lipovská.

 

Slovensko v profi

Čerešničkou na torte boli špičkové profesionálne súboje v štyroch kategóriách – Pro Bodybuilding 212 lbs, Pro Figure, Pro Bikini a Pro Women´s Physique – ktoré dostali divákov do tranzu. Slovensko malo v hre päť želiezok a napokon všetci skončili na medailovom mieste. Z triumfu sa tešila Natália Lenártová-Revajová (Pro Figure), ktorá si tak zabezpečila účasť na Olympia Weekende 2014. Na druhom mieste sa umiestnila Jana Majerníková (Pro Bikini), pre ktorú to bol úžasný debut medzi profíčkami. Tretie miesto obsadili Marián Čambal (Pro Bodybuilding 212 lbs) pri svojej premiére v profesionálnej kulturistike, Nikola Weiterová (Pro Bikini) a Aurélia Grožajová (Pro Women´s Physique). Andrej Mozoláni bol rád, že podujatie bolo úspešné aj po športovej stránke. „Nehodnotím umiestnenie našich profíkov, ako som ich videl ja, ale prekvapila ma ich forma. Musím povedať, že boli veľmi dobre pripravení.“ K lahôdkami patrila aj exhibícia profesionálneho kulturistu kategórie open Roellyho Winklaara.

Na snímke je Roelly Winklaar, ktorý svojou exhibíciou očaril divákov.

 

Priazeň divákov

Štvrtý ročník Mozolani Classic sa po prvý raz konal na zimnom štadióne, resp. v Doxxbet aréne. Väčší priestor v porovnaní so športovou halou na Rosinskej ceste, kde sa konalo podujatie v rokoch 2012 a 2013, poskytol organizátorom, pretekárom i divákov nové možnosti. Kapacita hľadiska sa zvýšila takmer trojnásobne. „Dostať na kulturistiku a fitness viac ako 2000 ľudí, to je úspech, lebo slovenské mestá nie sú také veľké ako tie americké, kde sa na súťaže, nepočítam do toho Olympiu, to je niečo extra, príde pozrieť 500 až 600 ľudí. Žilina má takmer 90-tisíc obyvateľov a celé Slovensko ani nie 5,5 milióna ľudí. V tomto kontexte, ak medzinárodné majstrovstvá Slovenska a Mozolani Classic 4 navštívilo počas dvoch dní viac ako 4000 divákov, tak to je fantastické.“

 

Andrej Mozoláni dostal na Mozolani Weekende niekoľko ocenení.

 

Olympijské hry

Mozolani Classic 4 navštívilo niekoľko vzácnych hostí zo zahraničia, ktorí sa zúčastnili súťaže i osláv 50. výročia založenia československej kulturistiky. Robina Changa sme spomínali, v Žiline však boli aj ďalší poprední činovníci. Napríklad prezident amatérskej federácie IFBB Rafael Santonja, ktorý vo svojom príhovore zaujal prítomných informáciami o olympiáde. Andrej Mozoláni na margo toho povedal. „Čo sa týka vetvy IFBB, je snaha, aby sa kulturistika zaradila medzi olympijské športy. Najväčšiu perspektívu má fitness žien, ktorý je prezentáciou svalového rozvoja a pohybu, ale uvažuje sa aj o kategórii klasická kulturistika.“

 

MOZOLANI CLASSIC 4 – VÝSLEDKY M-SR V KULTURISTIKE A KLASICKEJ KULTURISTIKE, PRETEKY JUNIOROV A MASTERS

MOZOLANI CLASSIC 4 – VÝSLEDKY BIKINI FITNESS

MOZOLANI CLASSIC 4 – VÝSLEDKY ABSOLUTKA MUŽI

MOZOLANI CLASSIC 4 – VÝSLEDKY ABSOLUTKA ŽENY

MOZOLANI PRO CLASSIC – VÝSLEDKY KATEGÓRII

 

Mozolani Weekend 2014 podporili – generálny partner: Tetras Translations. Hlavný partner: Hotel BONAPARTE, Mozolani The Fitness Authority. Top partner: Amix Nutrition. Partneri: Scitec Nutrition, VISION, Kompava, Kvety VERA, Extrifit, HAVANACARS, Mesto Žilina, J.J. DARBOVEN, NUTREND, Holiday Inn Žilina, NEBBIA, SAKFST, OLYMPIC CASINO, SUAR, Olympia Amateur Europe Prague 2014, IFBB Professional League, J. Maskaľ, INTER-VION, Aloxxi, VOSTOK EUROPE, Marionnaud, HI TEC Nutrition. Hlavný web mediálny partner: EastLabs. Mediálni partneri: Muscle&Fitness, Sport.sk, SVĚT KULTURISTIKY, ŽILINEC, EURÓPA 2, Ronnie.cz.

 

Fotogaléria Mozolani Classic 4, sobota 3. 5. 2014, prvý deň podujatia

Fotogaléria Mozolani Classic 4, nedeľa 4. 5. 2014, druhý deň absolutka

Fotogaléria Mozolani Classic 4, nedeľa 4. 5. 2014, Pro Classic ženy

Fotogaléria Mozolani Classic 4, nedeľa 4. 5. 2014, Pro Classic muži

Ľubomír Chochula