MOZOLANI CLASSIC

Mozolani Pro Classic – Natália Lenártová-Revajová si vybojovala Olympiu

Pridané: 05.05.2014

Historicky prvá profesionálna súťaž v kulturistike a vo fitness na Slovensku dopadla pre našich zástupcov veľmi dobre. Na pódiu Doxxbet arény v Žiline vyhrala v Pro Figure Natália Lenártová-Revajová, v Pro Bikini bola Jana Majerníková druhá a Nikola Weiterová tretia, pohár a prize money za tretie miesto získali aj Marián Čambal (Pro Bodybuilding 212 lbs) a Aurélia Grožajová (Women´s Physique).

O najväčší úspech sa postarala v kategórii Pro Figure Natália Lenártová-Revajová, ktorá bola v životnej forme a tomu zodpovedal aj výsledok. Dosiahla svoje prvé víťazstvo v profi-kariére. V kategórii Pro Bikini malo Slovensko v hre až dve dievčatá. Obe si vybojovali medailu. Zo striebra sa teší Jana Majerníková, ktorá profi kartu dostala len v januári tohto roku a Mozolani Pro Classic bol pre ňu prvou súťažou medzi profíčkami. Nikola Weiterová sa musela uspokojiť s tretím miestom. V kategórii Women´s Physique bola tretia aj Grožajová. V prestížnej kategórii Pro Bodybuilding 212 lbs zabojoval Marián Čambal, v tvrdej konkurencii obsadil tretiu priečku a bol to jeho parádny debut medzi profíkmi. Zvíťazil Bahrajnčan Sami al Haddad. Víťazi jednotlivých profi kategórii si zabezpečili účasť na Olympia Weekende 2014 a ďalší na bodovaných miestach získali cenné body do rebríčka, z ktorého sa tiež bude dať kvalifikovať na Olympiu.

Organizátor žilinského podujatia Mozolani The Fitness Authority celkovo pre najlepších profíkov rozdal prize money v hodnote 18 500 USD.