MOZOLANI CLASSIC

Bahrajnčan Sami al Haddad bude na Mozolani Pro Classic najväčším favoritom

Pridané: 28.04.2014


Potvrdí 40-ročný reprezentant Bahrajnu Sami al Haddad svoju vlaňajšiu výkonnosť a bude žať úspechy aj v aktuálnej sezóne? Tento skvelý profesionálny kulturista bude najväčšou hviezdou Mozolani Pro Classic v kategórii Pro Bodybuilding 212 lbs.


Na snímke je Sami al Haddad.

 

V roku 2013 dosiahol tri skvelé výsledky. Najskôr v New Yorku skončil druhý, potom bol na Olympia Weekende v Las Vegas vo svojej kategórii šiesty a na EVL´S Pro Prague v Prahe mu znovu patrila strieborná priečka. Borci, ktorí ho zdolali (v New Yorku Jose Raymond, na Olympii Flex Lewis, David Henry, Kevin English, Jose Raymond a Eduardo Correa, v Prahe Flex Lewis), nebudú v Žiline štartovať, ale to neznamená, že Sami al Haddad má víťazstvo na Mozolani Pro Classic vo vrecku. Bude musieť oň tvrdo bojovať s konkurenciou. Zálusk na skalp Bahrajčana má Američan Mark Dugdale, ktorého vlani Sami al Haddad dvakrát porazil, keď skončil v New Yorku tretí a na Olympii desiaty. Obaja si však musia dať pozor na ďalších ambicióznych pretekárov. Iránec Baitollah Abbaspour prešiel z open kategórie do dvestodvanástky, Slovák Marián Čambal bude na domácej pôde a skoro to isté sa dá povedať aj o českom trojlístku Lukáš Osladil, Petr Vaniš, Jan Kubík.

Najväčším favoritom je však stále Sami al Haddad, ktorý k profesionálom prestúpil po svojich najväčších triumfoch na amatérskej scéne. V roku 2011 sa stal absolútnym víťazom prvej Mr. Olympia Amateur a potom aj absolútnym majstrom sveta federácie IFBB. Mal raketový štart mal medzi profíkmi, keď hneď na svojej prvej pro-súťaži získal striebornú medailu. Sami al Haddad urobil za ostatných 22 rokov obrovský pokrok. V roku 1992 pred juniorskými majstrovstvami Ázie vyzeral úplne inak ako dnes. Je to usmievavý a pohodový chlapík, ktorý vie čo chce a ktorý pre to robí maximum. Pre rok 2014 je tvárou poprednej značky oblečenia pre fitness a bodybuilding Nebbia.

 

Vizitka

Sami al Haddad

Dátum narodenia: 24. júna 1973

Domov: Manama, Bahrajn

Najväčšie úspechy:

2013

IFBB EVLs Prague Pro 2. miesto

IFBB Olympia Weekend Pro 6. miesto

IFBB New York Pro 2. miesto

2012

IFBB EVLs Prague Pro 2. miesto

IFBB British Grand Prix Pro 2. miesto

2011

IFBB Amateur Olympia 1. miesto

IFBB World Championships Amateur 1. miesto (do 90 kg) a absolútne 1. miesto

2010

IFBB Arnold Amateur International 2. miesto

IFBB World Championships Amateur 2. miesto (do 90 kg)

 

Informácie k Mozolani Weekendu 2014

Prize Money (celkovo 24 500 USD)

Profesionáli: 18 500 USD

- Pro Bodybuilding 212 lbs: 6000 USD

- Pro Figure: 6000 USD

- Pro Bikini: 3500 USD

- Pro Women´s Physique: 3000 USD

Amatéri: 6000 USD

- Kulturistika: 4000 USD

- Bikiny fitness: 2000 USD

 

Program a propozície

Piatok 2. mája 2014

- tlačová konferencia s pretekármi

Sobota 3. mája 2014

- SAKFST medzinárodné majstrovstvá v kulturistike mužov (do 75 kg, do 85 kg, do 95 kg, nad 95 kg) a klasickej kulturistike mužov (do 175 cm, nad 175 cm), pohárová súťaž v bikiny fitness žien (výškové kategórie sa určia až po prezentácii pretekárok na súťaži), preteky v kulturistike juniorov (open) a kulturistike masters (nad 40 rokov)

Organizátor Mozolani The Fitness Authority zverejnil propozície k podujatiu:

http://mozolani.com/article/single/422

Nedeľa 4. mája 2014

- súboje o absolútnych víťazov v amatérskej kulturistike mužov a amatérskom bikiny fitness

- profesionálna súťaž v týchto kategóriách: Pro Bodybuilding 212 libier, Pro Figure, Pro Bikini, Pro Women´s Physique

Galavečer: 15.30 h

 

Vstupenky

Hlavný organizátor a promotér podujatia Andrej Mozoláni: „Chceme, aby si fanúšikovia túto jedinečnú súťaž vychutnali a v Doxxbet aréne vytvorili úžasnú atmosféru. K dispozícii bude zhruba 6000 vstupeniek (3000 v sobotu a 3000 v nedeľu) vrátane VIP stolov. Priaznivci kulturistiky a fitness by nemali dlho otáľať, aby neskôr neboli zaskočení tým, že už bude vypredané. Kto chce byť na tomto podujatí, ten si lístok zakúpi s predstihom a bude v pohode. Predaj vstupeniek je v plnom prúde. Stačí si kliknúť na www.mozolani.com a potom realizovať kúpu.“

- sobota 3. mája: VIP stôl /4 osoby/ – 200 € (možnosť zakúpiť iba celý stôl), VIP vstupenka zahrňuje občerstvenie a pitný režim počas celého priebehu súťaže, sektorová vstupenka: 15 €, sektorová vstupenka (státie): 8 €. Vstupenky zakúpené na sobotňajšiu súťaž sú platné pre semifinále i finále.

- nedeľa 4. mája: VIP stôl /4 osoby/ – 200 € (možnosť zakúpiť iba celý stôl), VIP vstupenka zahrňuje občerstvenie a pitný režim počas celého priebehu súťaže, sektorová vstupenka: 18 €, sektorová vstupenka (státie): 9 €.

Predaj vstupeniek na Mozolani Classic 4 a Mozolani Pro Classic 2014 si zabezpečíte na:

http://mozolani.com/classic/vstupenky

 

Mozolani Weekend 2014 podporili – generálny partner: Tetras Translations. Hlavný partner: Hotel BONAPARTE, Mozolani The Fitness Authority. Top partner: Amix Nutrition. Partneri: Scitec Nutrition, VISION, Kompava, Kvety VERA, Extrifit, HAVANACARS, Mesto Žilina, J.J. DARBOVEN, NUTREND, Holiday Inn Žilina, NEBBIA, SAKFST, OLYMPIC CASINO, SUAR, Olympia Amateur Europe Prague 2014, IFBB Professional League, J. Maskaľ, INTER-VION, Aloxxi, VOSTOK EUROPE, Marionnaud, HI TEC Nutrition. Hlavný web mediálny partner: EastLabs. Mediálni partneri: Muscle&Fitness, Sport.sk, SVĚT KULTURISTIKY, ŽILINEC, EURÓPA 2, Ronnie.cz.

 

Ľubomír Chochula

Foto: Eastlabs