MOZOLANI CLASSIC

Iránec Baitollah Abbaspour jednou z najväčších hviezd Mozolani Pro Classic

Pridané: 28.04.2014


V sobotu 3. a v nedeľu 4. mája sa v Doxxbet aréne v Žiline uskutoční Mozolani Classic 4. Bude to najväčšia športová akcia v histórii slovenskej kulturistiky a fitness. Na jednom pódiu sa predstavia amatéri i profesionáli v špičkovej forme.


Na snímke je Baitollah Abbaspour.

 

Baitollah sa zmenšil

Kategória Pro Bodybuilding 212 lbs bude mať hviezdne obsadenie. Očakáva sa bitka ako remeň, resp. súboje na ostrie noža. Najväčším favoritom na prvenstvo je reprezentant Bahrajnu Sami al Haddad (v kategórii do 212 libier skončil na Olympii v roku 2013 na 6. mieste), ktorému však budú konkurovať ďalší kvalitní kulturisti. Čerstvým prírastkom v štartovej listine je 35-ročný Baitollah Abbaspour. Ten na Mr. Olympia 2013 obsadil medzi ťažkotonážnikmi 16. priečku na Nordic Pro 2013 v Lahti zvíťazil, čo je doteraz jeho najväčší úspech v profi-kariére. Súťažil teda v open kategórii, ale momentálne sa zmenšil a ide do 212-tky. „Táto kategória vstupom tohto pretekára nadobudla nový rozmer a očakávame, že sa v nej predstaví 15 borcov v špičkovej kvalite,“ naznačil hlavný organizátor Andrej Mozoláni (majster sveta v roku 2005 a majster Európy v rokoch 2004 a 2006), ktorý kedysi súťažil s Abbaspourom. Na MS 2005 v Šanghaji získal v kategórii do 75 kg zlato, kým Baitollah sa vtedy musel uspokojiť s bronzom. „To už bolo dávno. On je teraz výkonnostne niekde inde. Ja som svoju aktívnu činnosť ukončil v roku 2006. Potom som sa nevenoval tréningu intenzívnou formou, ani som neuvažoval nad tým, že sa budem ako pretekár venovať kulturistike. Na súťaženie treba mať energiu, pohodu a pokoj. Momentálne mám veľa aktivít okolo kulturistiky, pri ktorej však vždy zostanem. Mám rád tento šport, držím palce ľuďom, ktorí robia kulturistiku a rád ich podporím v iných projektoch.“

 

Ďalší s ambíciami

Spomeňme ďalších ambicióznych pretekárov v kategórii do 212 libier, ktorí si na žilinskej súťaže budú brúsiť zuby na finále. Svoju kožu lacno nepredá Američan Mark Dugdale (10. miesto na Olympii 2013), po dobrom umiestnení túži český trojlístok Lukáš Osladil, Petr Vaniš či Jan Kubík, ale aj jediný slovenský zástupca v kategórii Pro Bodybuilding 212 lbs Marián Čambal, pre ktorého to bude premiéra medzi profíkmi. Ostatné kategórie, či už na amatérskej úrovni alebo v profi, nebudú mať o nič menší náboj. Fanúšikovia sa majú na čo tešiť. Treba dodať, že víťazi profesionálnych kategórii si vybojujú právo účasti na Olympia Weekende 2014. Ďalší finalisti získajú body do rebríčka, z ktorého potom po súčte všetkých pretekov tí najlepší postúpia tiež na Olympiu.

 

Magnet Winklaar

Promotér Andrej Mozoláni hovorí, že prípravy idú podľa plánu a keď sa niečo neočakávaného vyskytne, okamžite to riešia. „Na exhibíciu sme pozvali jedného z najlepších profesionálnych kulturistov kategórie open Nemca Dennisa Wolfa, ktorý bol na vlaňajšom Mr. Olympia bronzový, ale napriek tomu, že chcel do Žiliny prísť, pracovné povinnosti voči svojim sponzorom mu to nedovolili, a tak sme museli operatívne oslovili ďalšieho pretekára open kategórie z najlepšej sedmičky. Exhibične u nás vystúpi Holanďan Roelly Winklaar, to bude ďalší ťahák, on bol na Mr. Olympia 2013 na siedmom mieste. Winklaar je v príprave na ďalšie súťaže, takže bude v top forme. Objemy a progres, ktoré za ostatné obdobie urobil, budú viditeľné aj na Mozolani Classic 4.“

 

Informácie k Mozolani Weekendu 2014

Prize Money (celkovo 24 500 USD)

Profesionáli: 18 500 USD

- Pro Bodybuilding 212 lbs: 6000 USD

- Pro Figure: 6000 USD

- Pro Bikini: 3500 USD

- Pro Women´s Physique: 3000 USD

Amatéri: 6000 USD

- Kulturistika: 4000 USD

- Bikiny fitness: 2000 USD

 

Program a propozície

Piatok 2. mája 2014

- tlačová konferencia s pretekármi

Sobota 3. mája 2014

- SAKFST medzinárodné majstrovstvá v kulturistike mužov (do 75 kg, do 85 kg, do 95 kg, nad 95 kg) a klasickej kulturistike mužov (do 175 cm, nad 175 cm), pohárová súťaž v bikiny fitness žien (výškové kategórie sa určia až po prezentácii pretekárok na súťaži), preteky v kulturistike juniorov (open) a kulturistike masters (nad 40 rokov)

Organizátor Mozolani The Fitness Authority zverejnil propozície k podujatiu:

http://mozolani.com/article/single/422

Nedeľa 4. mája 2014

- súboje o absolútnych víťazov v amatérskej kulturistike mužov a amatérskom bikiny fitness

- profesionálna súťaž v týchto kategóriách: Pro Bodybuilding 212 libier, Pro Figure, Pro Bikini, Pro Women´s Physique

Galavečer: 15.30 h

 

Vstupenky

Hlavný organizátor a promotér podujatia Andrej Mozoláni: „Chceme, aby si fanúšikovia túto jedinečnú súťaž vychutnali a v Doxxbet aréne vytvorili úžasnú atmosféru. K dispozícii bude zhruba 6000 vstupeniek (3000 v sobotu a 3000 v nedeľu) vrátane VIP stolov. Priaznivci kulturistiky a fitness by nemali dlho otáľať, aby neskôr neboli zaskočení tým, že už bude vypredané. Kto chce byť na tomto podujatí, ten si lístok zakúpi s predstihom a bude v pohode. Predaj vstupeniek je v plnom prúde. Stačí si kliknúť na www.mozolani.com a potom realizovať kúpu.“

- sobota 3. mája: VIP stôl /4 osoby/ – 200 € (možnosť zakúpiť iba celý stôl), VIP vstupenka zahrňuje občerstvenie a pitný režim počas celého priebehu súťaže, sektorová vstupenka: 15 €, sektorová vstupenka (státie): 8 €. Vstupenky zakúpené na sobotňajšiu súťaž sú platné pre semifinále i finále.

- nedeľa 4. mája: VIP stôl /4 osoby/ – 200 € (možnosť zakúpiť iba celý stôl), VIP vstupenka zahrňuje občerstvenie a pitný režim počas celého priebehu súťaže, sektorová vstupenka: 18 €, sektorová vstupenka (státie): 9 €.

Predaj vstupeniek na Mozolani Classic 4 a Mozolani Pro Classic 2014 si zabezpečíte na:

http://mozolani.com/classic/vstupenky

 

Mozolani Weekend 2014 podporili – generálny partner: Tetras Translations. Hlavný partner: Hotel BONAPARTE, Mozolani The Fitness Authority. Top partner: Amix Nutrition. Partneri: Scitec Nutrition, VISION, Kompava, Kvety VERA, Extrifit, HAVANACARS, Mesto Žilina, J.J. DARBOVEN, NUTREND, Holiday Inn Žilina, NEBBIA, SAKFST, OLYMPIC CASINO, SUAR, Olympia Amateur Europe Prague 2014, IFBB Professional League, J. Maskaľ, INTER-VION, Aloxxi, VOSTOK EUROPE, Marionnaud, HI TEC Nutrition. Hlavný web mediálny partner: EastLabs. Mediálni partneri: Muscle&Fitness, Sport.sk, SVĚT KULTURISTIKY, ŽILINEC, EURÓPA 2, Ronnie.cz.

 

Ľubomír Chochula

Foto: Eastlabs