MOZOLANI CLASSIC

Pre Brutenič to budú prvé M-SR a potom bude po prvý raz aj na Mozolani Classic

Pridané: 16.04.2014


Na majstrovstvách Slovenska žien vo fitness, bodyfitness, bikiny fitness a v kulturistike žien, ktoré sa pod záštitou SAKFST uskutočnia v sobotu 19. apríla v Mestskej športovej hale v Nitre, pôjde nielen o medaily, ale aj o nomináciu na európsky šampionát.


Na snímke zľava sú Denisa Hargašová a Michaela Brutenič.

 

Najpočetnejšou kategóriou bude opätovne bikiny fitness, o ktorý je medzi dievčatami a ženami obrovský záujem. Táto najmladšia odnož fitness športu zažíva stále boom. Organizátori rozdelia bikinárky do troch výškových kategórii. Tituly z vlaňajška bude spomedzi bikiny fitnesiek obhajovať iba Sabína Pleváková, ktorá vlani vyhrala v kategórii do 162 cm. Ďalšie dve minuloročné víťazky majú momentálne iné starosti. Karina Antovská (do 166 cm) sa rozhodla pre prestup medzi bodyfitnesky a Jana Majerníková (nad 166 cm) sa pripravuje na svoj prvý štart medzi profesionálkami, ktorý bude mať v Žiline na Mozolani Classic 4. Takto majú šancu na medailu aj tie pretekárky, o ktorých vlani ani nikto netušil.

 

Michaelu čaká debut

Jednou z nich je Michaela Brutenič, ktorá pred 12-mesiacmi bola úplne niekde inde ako teraz. „Na súťažiach ako majstrovstvá Slovenska či Mozolani Classic 3 som bola minulý rok iba ako diváčka. Vtedy som ešte nesúťažila,“ pousmiala sa Michaela, ktorá so systematickým cvičením pod vedením trénera Rudolfa Kopčoka začala v máji 2013. Po prvý raz sa na súťažné pódium postavila na Fitness Cupe v Trenčíne (boli to nominačné preteky na MS), ale vtedy 8. 9. 2013 zaplatila nováčikovskú daň a obsadila vo svojej kategórii posledné siedme miesto. Úplne iné pocity mala 26. 10. 2013 po Tatranskom pohári v Poprade, kde si vychutnala sladký triumf. Jej progres sa nezastavil ani potom. V príprave na jarné výzvy robí všetko pre to, aby dosiahla ďalšie dobré výsledky. Na slovenskom šampionáte v Nitre túži uspieť. „Na vlastnej koži si vyskúšam, aké je to súťažiť na majstrovstvách Slovenska. Chcem byť na jar v lepšej forme ako vlani na jeseň. Urobím maximum pre to, aby som sa nominovala na európsky šampionát. Ak sa mi to nepodarí, tak to zoberiem ako realitu, budem smutná, ale psychicky ma to nezloží, nenechám sa odradiť, nevzdám sa, lebo štartovať na podujatiach, ako sú ME či MS je mojím snom. Budem súťažiť aj na Mozolani Classic 4, ktorý sa bude konať dva týždne po domácom šampionáte. Veľmi sa na to teším, hlavne na profi-pretekárky, na naše Slovenky Nikolu Weiterovú, Janku Majerníkovú, na celkovú atmosféru...“ Novinkou u Brutenič v porovnaní s vlaňajškom je to, že má nové prsia. „Dala som si zväčšiť prsia. Po pôrode a chudnutí (Michaela schudla za 18 mesiacov obdivuhodných 30 kg – pozn. red.) moje prsia nevyzerali dobre. Chcela som sa cítiť ženskejšie, a tak som si ich dala vylepšiť. Operácia moju prípravu neohrozila,“ dodala Michaela Brutenič, ktorá je matkou 2,5 ročnej dcérky menom Tjaša.

 

Na snímke je Barbora Sečkárová-Bunčáková.

 

Barbora bude obhajovať

Na vlaňajších majstrovstvách Slovenska zažila reprezentantka vo fitness Barbora Sečkárová-Bunčáková parády súťažný comeback. Po dvojročnej pauze sa znovu postavila na pódium a bola z toho zlatá medaila. Teraz do Nitry pôjde nielen v pozícii obhajkyne prvenstva, ale aj ako úradujúca absolútna majsterka Európy vo fitness a štvrtá najlepšia fitneska z MS 2013. „Mojím cieľom je zvíťaziť. Už som svojmu dvojročnému synčekovi Alexovi sľúbila, že mu donesiem nejaký pohár, ale ešte som mu nepovedala aký, lebo ho nechcem sklamať. Čo sa týka majstrovstiev Európy, tie budú znovu v španielskej Sante Susanne, čo je pre mňa dobré, keďže by sme tam išli skôr a mala by som niekoľko dní voľna na oddych. Horšie to bolo pred MS na Ukrajine. Bola som stále s malým, potom sme do Kyjeva prišli zo dňa na deň, nebola som oddýchnutá, navyše som nulkovala, a forma nebola ideálna.“ Barbora Sečkárová-Bunčáková štartuje za Mozolani The Fitness Authority Žilina, preto je logické, že plánuje štartovať aj na Mozolani Classic 4, kde však jej kategória fitness nie je v programe podujatia. „Tak ako minulý rok, keď som sa chcela nadýchať tej atmosféry, rada by som sa ukázala v kategórii bikiny fitness. Neviem, ako to napokon bude. Ak nestiahnem nohy a budem ich mať veľké, nebudem si robiť hanbu a nebudem súťažiť s bikinárkami, ktoré majú štíhle nohy. Rozhodnem sa podľa formy. Tak či tak, na Mozolani Classic 4 budem povzbudzovať môjho manžela Peťa, ktorý sa predstaví v klasickej kulturistike,“ poznamenala Barbora Sečkárová-Bunčáková.

 

Informácie k Mozolani Weekendu 2014

Prize Money (celkovo 24 500 USD)

Profesionáli: 18 500 USD

- Pro Bodybuilding 212 lbs: 6000 USD

- Pro Figure: 6000 USD

- Pro Bikini: 3500 USD

- Pro Women´s Physique: 3000 USD

Amatéri: 6000 USD

 

Program a propozície

Piatok 2. mája 2014

- tlačová konferencia s pretekármi

Sobota 3. mája 2014

- SAKFST medzinárodné majstrovstvá v kulturistike mužov (do 75 kg, do 85 kg, do 95 kg, nad 95 kg) a klasickej kulturistike mužov (do 175 cm, nad 175 cm), pohárová súťaž v bikiny fitness žien (výškové kategórie sa určia až po prezentácii pretekárok na súťaži), preteky v kulturistike juniorov (open) a kulturistike masters (nad 40 rokov)

Organizátor Mozolani The Fitness Authority zverejnil propozície k podujatiu:

http://mozolani.com/article/single/422

Nedeľa 4. mája 2014

- súboje o absolútnych víťazov v amatérskej kulturistike mužov a amatérskom bikiny fitness

- profesionálna súťaž v týchto kategóriách: Pro Bodybuilding 212 libier, Pro Figure, Pro Bikini, Pro Women´s Physique

Galavečer: 15.30 h

 

Vstupenky

Hlavný organizátor a promotér podujatia Andrej Mozoláni: „Chceme, aby si fanúšikovia túto jedinečnú súťaž vychutnali a v Doxxbet aréne vytvorili úžasnú atmosféru. K dispozícii bude zhruba 6000 vstupeniek (3000 v sobotu a 3000 v nedeľu) vrátane VIP stolov. Priaznivci kulturistiky a fitness by nemali dlho otáľať, aby neskôr neboli zaskočení tým, že už bude vypredané. Kto chce byť na tomto podujatí, ten si lístok zakúpi s predstihom a bude v pohode. Predaj vstupeniek je už v plnom prúde. Stačí si kliknúť na www.mozolani.com a potom realizovať kúpu.“

- sobota 3. mája: VIP stôl /4 osoby/ – 200 € (možnosť zakúpiť iba celý stôl), VIP vstupenka zahrňuje občerstvenie a pitný režim počas celého priebehu súťaže, sektorová vstupenka: 15 €, sektorová vstupenka (státie): 8 €. Vstupenky zakúpené na sobotňajšiu súťaž sú platné pre semifinále i finále.

- nedeľa 4. mája: VIP stôl /4 osoby/ – 200 € (možnosť zakúpiť iba celý stôl), VIP vstupenka zahrňuje občerstvenie a pitný režim počas celého priebehu súťaže, sektorová vstupenka: 18 €, sektorová vstupenka (státie): 9 €.

 

Predaj vstupeniek na Mozolani Classic 4 a Mozolani Pro Classic 2014 si zabezpečíte na:

http://mozolani.com/classic/vstupenky

 

Mozolani Weekend 2014 podporili – generálny partner: Tetras Translations. Hlavný partner: Hotel BONAPARTE, Mozolani The Fitness Authority. Top partner: Amix Nutrition. Partneri: Scitec Nutrition, VISION, Kompava, Kvety VERA, Extrifit, HAVANACARS, Mesto Žilina, J.J. DARBOVEN, NUTREND, Holiday Inn Žilina, NEBBIA, SAKFST, OLYMPIC CASINO, SUAR, Olympia Amateur Europe Prague 2014, IFBB Professional League, J. Maskaľ, INTER-VION, Aloxxi, VOSTOK EUROPE, Marionnaud. Hlavný web mediálny partner: EastLabs. Mediálni partneri: Muscle&Fitness, Sport.sk, SVĚT KULTURISTIKY, ŽILINEC, EURÓPA 2, Ronnie.cz.

 

Ľubomír Chochula