MOZOLANI CLASSIC

Pleváková, Hargašová a ďalšie kvalitné juniorské bikinárky sa predstavia aj v Žiline

Pridané: 10.04.2014


V sobotu 12. apríla sa v Hnúšti uskutočnia majstrovstvá Slovenska (nominačná súťaž na európsky šampionát) v kulturistike juniorov a masters, klasickej kulturistike juniorov, fitness juniorov, fitness, bodyfitness a bikiny fitness junioriek. Pastvou pre oči budú najmä súboje atraktívnych bikiny fitnesiek, ktoré by sa mali predstaviť v dvoch výškových kategóriách.


Na snímke je Sabína Pleváková.

Sabína Pleváková

Najväčšou favoritkou na absolútne prvenstvo na juniorských majstrovstvách Slovenska je Sabína Pleváková, ktorá mala mimoriadne úspešný rok 2013. Vyhrala postupne tieto preteky: juniorské majstrovstvá Slovenska v Hnúšti, majstrovstvá Slovenska žien v Nitre, juniorské majstrovstvá Európy v Santa Susanne, Fitness Cup v Trenčíne (nominačná súťaž na MS žien), majstrovstvá sveta žien v Kyjeve, Veľká cena Dubnice (nominačná súťaž na JMS), Amateur Bikini Olympia v Prahe a juniorské majstrovstvá sveta v Mongolsku. Treba dodať, že na Mozolani Classic 3 v Žiline bola druhá a na Grand Prix Fitness House v Petrohrade získala bronz.

Na snímke je Denisa Hargašová.

Denisa Hargašová

O medailu určite zabojuje tiež Bratislavčanka Denisa Hargašová. „V juniorskej kategórii (vekový limit do 23 rokov – pozn. red.) je veľa dobrých dievčat. Súperiek je mnoho. Mojím cieľom je byť čo najlepšia. Mám medailové ambície, ale uvidím, ako to pôjde a ako sa odprezentujem. Na prezentácii, ktorá je v tomto športe dosť dôležitá, som popracovala. Nedá sa povedať, že by som ju predtým zanedbávala, ale nemala som toľko času sa jej venovať ako teraz. Chcem, aby na pódiu bol vidieť pokrok, ktorý som od októbra 2013 urobila. Dúfam, že sa nezľaknem a psychicky zvládnem ten tlak. Verím, že to dobre dopadne.“ Hargašová ide v príprave na sto percent, trénuje päťkrát týždenne, dvoj až trojfázovo. „Začínam ranným kardiom, potom mám silový tréning v posilňovni a večer je to pózovanie plus nejaké doplnkové cviky na docibrenie formy. Stravu si riešim viac-menej sacharidovými vlnami. Ale nemám striktne dané množstvo, riadim sa podľa pocitu a podľa toho, akú mám formu. Trochu mi stúpla svalová hmota, tak neviem presne povedať, koľko budem vážim na súťaži, ale predpokladám, že to môže byť 53 kg,“ poznamenala Denisa Hargašová, ktorá okrem toho, že pracuje v Bratislave ako osobná trénerka v jednom fitku, si privyrába tancovaním v zahraničí.

Na snímke je Klaudia Medžová.

Klaudia Medžová

Svoj súťažný debut v SAKFST, kam prestúpila zo SSNKF, absolvuje 18-ročná bikiny fitneska Klaudia Medžová, ktorá sa vlani stala majsterkou sveta vo fitness model. V súčasnosti žije v Poprade, kde navštevuje súkromnú strednú školu (odbor právo, podnikanie), súťaží za Roland Fitness Rimavská Sobota, jej trénerom je Roland Brosman, cvičí tri roky a súťaženiu sa venuje rok a pol. „Vlani v novembri som vyhrala majstrovstvá sveta v Paríži, čo je môj doterajší najväčší úspech. Zvíťazila som aj na Scitec Nutrition v Dunajskej Strede a na Grand Prix Kežmarok. V modeli boli trochu iné požiadavky ako v bikinách, ale dúfam, že sa rýchlo prispôsobím. Pre zmenu asociácie som sa rozhodla z dôvodu motivácie. Chcem súťažiť s kvalitnejšími súperkami a posunúť sa v kariére ďalej. Mám chuť na sebe pracovať. Zrejme spočiatku nebudem žať žiadne úspechy, ale vyrovnať sa tým najlepším, prípadne ich ešte prekonať, to je tou hybnou silou, ktorá ma ťahá dopredu. Ako sa umiestnim na juniorskom šampionáte, to teraz neriešim, tento šport robím hlavne pre seba.“ Svoju účasť na M-SR žien v Nitre (19. apríla) Medžová nepotvrdila, je v maturitnom ročníku, a tak zrejme dostane prednosť škola, ale na Mozolani Classic (3. mája) by rada štartovala. „Rieši to za mňa tréner, neviem, či ma už prihlásil,“ podotkla Klaudia Medžová, ktorá aktuálne trénuje jednofázovo päť až šesťkrát týždenne. „Ale aj počas svojho voľného dňa idem do fitka a dám si aspoň kardio. Už som na tom závislá. Čo sa týka stravy, robím sacharidové vlny. Striedam kuracie mäso a ryby, ryža, vajíčka a pod. Samozrejme, doplnky výživy nemôžu chýbať,“ dodala sympatická Klaudia Medžová, ktorá vyhranený fitness vzor nemá, ale... „Veľmi sa mi páči brazílska profesionálna bikinárka Nathalia Melová. V podstate každá fitneska má niečo do seba...“

 

Informácie k Mozolani Weekendu 2014

Prize Money (celkovo 24 500 USD)

Profesionáli: 18 500 USD

- Pro Bodybuilding 212 lbs: 6000 USD

- Pro Figure: 6000 USD

- Pro Bikini: 3500 USD

- Pro Women´s Physique: 3000 USD

Amatéri: 6000 USD

 

Program a propozície

Piatok 2. mája 2014

- tlačová konferencia s pretekármi

Sobota 3. mája 2014

- SAKFST medzinárodné majstrovstvá v kulturistike mužov (do 75 kg, do 85 kg, do 95 kg, nad 95 kg) a klasickej kulturistike mužov (do 175 cm, nad 175 cm), pohárová súťaž v bikiny fitness žien (výškové kategórie sa určia až po prezentácii pretekárok na súťaži), preteky v kulturistike juniorov (open) a kulturistike masters (nad 40 rokov)

Organizátor Mozolani The Fitness Authority zverejnil propozície k podujatiu:

http://mozolani.com/article/single/422

Nedeľa 4. mája 2014

- súboje o absolútnych víťazov v amatérskej kulturistike mužov a amatérskom bikiny fitness

- profesionálna súťaž v týchto kategóriách: Pro Bodybuilding 212 libier, Pro Figure, Pro Bikini, Pro Women´s Physique

Galavečer: 15.30 h

 

Vstupenky

Hlavný organizátor a promotér podujatia Andrej Mozoláni: „Chceme, aby si fanúšikovia túto jedinečnú súťaž vychutnali a v Doxxbet aréne vytvorili úžasnú atmosféru. K dispozícii bude zhruba 6000 vstupeniek (3000 v sobotu a 3000 v nedeľu) vrátane VIP stolov. Priaznivci kulturistiky a fitness by nemali dlho otáľať, aby neskôr neboli zaskočení tým, že už bude vypredané. Kto chce byť na tomto podujatí, ten si lístok zakúpi s predstihom a bude v pohode. Predaj vstupeniek je už v plnom prúde. Stačí si kliknúť na www.mozolani.com a potom realizovať kúpu.“

- sobota 3. mája: VIP stôl /4 osoby/ – 200 € (možnosť zakúpiť iba celý stôl), VIP vstupenka zahrňuje občerstvenie a pitný režim počas celého priebehu súťaže, sektorová vstupenka: 15 €, sektorová vstupenka (státie): 8 €. Vstupenky zakúpené na sobotňajšiu súťaž sú platné pre semifinále i finále.

- nedeľa 4. mája: VIP stôl /4 osoby/ – 200 € (možnosť zakúpiť iba celý stôl), VIP vstupenka zahrňuje občerstvenie a pitný režim počas celého priebehu súťaže, sektorová vstupenka: 18 €, sektorová vstupenka (státie): 9 €.

Predaj vstupeniek na Mozolani Classic 4 a Mozolani Pro Classic 2014 si zabezpečíte na: http://mozolani.com/classic/vstupenky

 

Mozolani Classic Expo

Súčasťou Mozolani Classic 4 bude Expo – výstava športových potrieb, doplnkov výživy a ďalších výrobkov, spojených s kulturistikou a fitness. Ide o novinku, lebo na predošlých troch ročníkoch sa to z hľadiska kapacity a rozlohy plochy nedalo v takom rozsahu zrealizovať. Tentoraz sa však Mozolani Classic 4 uskutoční v priestoroch Doxxbet arény. V hlavnej hale sa uskutočnia súťaže a vo vedľajšej hale budú mať vystavovatelia so svojimi prezentačnými stánkami vytvorenú expo zónu. Vonkajšia hala má samostatné vonkajšie vchody a je vnútorne prepojená s hlavnou halou. Vzhľadom na veľký záujem divákov, počas oboch dní sa počíta s celkovou návštevnosťou viac ako šesť tisíc fanúšikov, sa očakáva, že množstvo ľudí zavíta aj na spomínanú športovú výstavu. To vytvorí veľmi dobrý predpoklad na oslovenie konkrétnej cieľovej skupiny práve športovými produktami. Pre širokú verejnosť, teda aj pre tých, ktorí nebudú mať zakúpenú vstupenku, bude expo zóna sprístupnená v sobotu 3. mája od 9.00 h do 20.00 h a v nedeľu 4. mája od 12.00 do 20.00 h. Vstup je zdarma! Návštevníci si budú môcť na Expe zakúpiť prezentované produkty za zvýhodnené ceny a veľkoodberatelia si môžu s vystavovateľmi dohodnúť zaujímavé podmienky nákupu. Viacero pretekárov už prisľúbilo účasť v prezentačných stánkoch, kde budú rozdávať autogramy a budú sa fotiť s návštevníkmi. Napríklad stánok Nebbie príde podporiť bahrajnská kulturistická profi-hviezda Sami al Haddad. V neposlednom rade treba dodať, že pre návštevníkov Expa pripraví organizátor aj silovo-vytrvalostnú súťaž o atraktívne ceny.

Mozolani The Fitness Authority ponúka okrem partnerov podujatia možnosť odprezentovať svoje produkty a služby aj tým firmám, ktoré majú záujem zakúpiť si miesto na Expe.

 

Mozolani Weekend 2014 podporili – generálny partner: Tetras Translations. Hlavný partner: Hotel BONAPARTE, Mozolani The Fitness Authority. Top partner: Amix Nutrition. Partneri: Scitec Nutrition, VISION, Kompava, Kvety VERA, Extrifit, HAVANACARS, Mesto Žilina, J.J. DARBOVEN, NUTREND, Holiday Inn Žilina, NEBBIA, SAKFST, OLYMPIC CASINO, SUAR, Olympia Amateur Europe Prague 2014, IFBB Professional League, J. Maskaľ, INTER-VION, Aloxxi, VOSTOK EUROPE. Hlavný web mediálny partner: EastLabs. Mediálni partneri: Muscle&Fitness, Sport.sk, SVĚT KULTURISTIKY, ŽILINEC, EURÓPA 2, Ronnie.cz.

 

Ľubomír Chochula