MOZOLANI CLASSIC

Lipovská bola vlani na Mozolani Classic strieborná, teraz má najvyššie ambície

Pridané: 08.04.2014


Slovensko je v bikiny fitness svetovou veľmocou. Jednou zo stálic je Denisa Lipovská, od ktorej sa v aktuálne sezóne očakávajú medailové výsledky. Vlaňajšok mala úspešný. V jarnej sezóne bola vo svojej kategórii trikrát strieborná – druhé miesto obsadila na majstrovstvách Slovenska v Nitre, Mozolani Classic 3 v Žiline i majstrovstvách Európy v Santa Sussane. Na jeseň najskôr zvíťazila na nominačnej súťaži v Trenčíne, potom bola štvrtá na majstrovstvách sveta v Kyjeve a napokon si vybojovala bronz na Svetovom pohári v St. Pőltene. To je však už minulosť.


Súťažná váha

V súčasnosti sa pripravuje na nové výzvy. Tou najbližšou bude slovenský šampionát v Nitre (19. apríla), ktorý bude nominačnou súťažou na ME. „S prípravou som cielene ani nezačínala, lebo som s ňou ani neskončila. Po jesennej sezóne som si dala len zdravotnú prestávku a hneď som nabehla na silový tréning. Mám pocit, že objemová fáza sa mi podarila. Predpokladám, že budem mať súťažnú váhu zhruba o 1,5 kg vyššiu ako minulý rok. Dúfam, že sa to prejaví v guľatom zadočku a v ramenách. Toto mi vlani chýbalo. Na MS 2013 som vážila niečo pod 50 kg, potom mi váha trochu kolísala, ale teraz mám aktuálne nejakých 53 kg. Na súťaži by to mohlo byť 51,5 kg. Dúfam, že budem mať lepšiu formu ako na MS.“

Tréning a strava

Denisa patrí k najskúsenejším slovenským bikiny fitneskám. Vie, čo chce a tomu podriaďuje všetko. „Trénujem päťkrát týždenne, potom si dávam dva dni voľno. Teraz som aktuálne niečo zmenila. Začínala som nedeľou, keď som mala na programe ramená a brucho, v pondelok som trénovala iba nohy, v utorok bol tréning zameraný, buď na prsia alebo na tú partiu, ktorú bolo treba aktuálne cvičiť, v stredu som trénovala chrbát, vo štvrtok to boli opäť nohy. Čo sa týka stravy, mesiac som mala ketogénnu diétu, ktorá mi super zabrala. Bola som s ňou veľmi spokojná, ale spolu s mojím trénerom sme sa rozhodli, že z hľadiska tvrdosti bude dobré pridať sacharidy, takže si dávam do 30 g sacharidov denne a mám jeden vysoko sacharidový deň v týždni. Je to už taká príprava na cukrovačku na súťaž. V závere už nemusím stravu škrtiť, váha mi ide pomaličky dole, v tomto smere nemám žiadny stres, ide to podľa plánu.“

 

 

Zabojuje o medailu

Ambície tejto slovenskej reprezentantky sú sympatické. „V prvom rade sa treba na domácom šampionáte nominovať na ME. Verím, že sa mi to podarí. Dva týždne po nominačnej súťaži budem štartovať na Mozolani Classic v Žiline (4. mája) a potom už bude nasledovať európsky šampionát (15. – 18. mája). Mojím najväčším doterajším úspechom v kariére je vlaňajšie striebro na „Európe“, ku zlatu som sa ešte na veľkých podujatiach nedopracovala. Rada by som to zmenila, určite sa o to na ME 2014 pokúsim. Verím, že sa v Santa Susanne dostanem do finále. Budem chcieť zabojovať o medailu. Nebude to však jednoduché. V tomto športe rastie konkurencia z roka na rok. Napríklad vlani som na na MS posunula o jedno miesto vyššie v porovnaní s rokom 2012, pritom som mala lepšiu formu ako vtedy, ale aj moje súperky išli kvalitou hore. Na tohtoročných ME očakávam, že znovu tam budú dievčatá extrémne dobre pripravené. Mám v pláne štartovať aj na amatérskej Olympii v Prahe (5. – 7. júna).“

 

Vlastné projekty

Lipovská zatiaľ neuvažuje nad tým, že by nasledovala Janku Majerníkovú, ktorá začiatkom roka 2014 získala profi-licenciu. „Mám vlastné projekty ohľadne fitness a trénovania. Momentálne pripravujem svoju prvú zverenkyňu na súťaž. Chcem si vytvoriť perspektívny tím kvalitných dievčat. Trénujem v Slávii Bratislava pod vedením Rudolfa Kopčoka a Soničky Kopčokovej. Odtiaľto vyšlo veľa dobrých pretekárok. Aj ja som im nesmierne vďačná za mnoho. Dúfam, že spoločne budeme pripravovať dievčatá na súťaže,“ ozrejmila Denisa Lipovská.

 

Informácie k Mozolani Weekendu 2014

Prize Money (celkovo 24 500 USD)

Profesionáli: 18 500 USD

- Pro Bodybuilding 212 lbs: 6000 USD

- Pro Figure: 6000 USD

- Pro Bikini: 3500 USD

- Pro Women´s Physique: 3000 USD

Amatéri: 6000 USD

 

Program a propozície

Piatok 2. mája 2014

- tlačová konferencia s pretekármi

Sobota 3. mája 2014

- SAKFST medzinárodné majstrovstvá v kulturistike mužov (do 75 kg, do 85 kg, do 95 kg, nad 95 kg) a klasickej kulturistike mužov (do 175 cm, nad 175 cm), pohárová súťaž v bikiny fitness žien (výškové kategórie sa určia až po prezentácii pretekárok na súťaži), preteky v kulturistike juniorov (open) a kulturistike masters (nad 40 rokov)

Organizátor Mozolani The Fitness Authority zverejnil propozície k podujatiu:

http://mozolani.com/article/single/422

Nedeľa 4. mája 2014

- súboje o absolútnych víťazov v amatérskej kulturistike mužov a amatérskom bikiny fitness

- profesionálna súťaž v týchto kategóriách: Pro Bodybuilding 212 libier, Pro Figure, Pro Bikini, Pro Women´s Physique

Galavečer: 15.30 h

 

Vstupenky

Hlavný organizátor a promotér podujatia Andrej Mozoláni: „Chceme, aby si fanúšikovia túto jedinečnú súťaž vychutnali a v Doxxbet aréne vytvorili úžasnú atmosféru. K dispozícii bude zhruba 6000 vstupeniek (3000 v sobotu a 3000 v nedeľu) vrátane VIP stolov. Priaznivci kulturistiky a fitness by nemali dlho otáľať, aby neskôr neboli zaskočení tým, že už bude vypredané. Kto chce byť na tomto podujatí, ten si lístok zakúpi s predstihom a bude v pohode. Predaj vstupeniek je už v plnom prúde. Stačí si kliknúť na www.mozolani.com a potom realizovať kúpu.“

- sobota 3. mája: VIP stôl /4 osoby/ – 200 € (možnosť zakúpiť iba celý stôl), VIP vstupenka zahrňuje občerstvenie a pitný režim počas celého priebehu súťaže, sektorová vstupenka: 15 €, sektorová vstupenka (státie): 8 €. Vstupenky zakúpené na sobotňajšiu súťaž sú platné pre semifinále i finále.

- nedeľa 4. mája: VIP stôl /4 osoby/ – 200 € (možnosť zakúpiť iba celý stôl), VIP vstupenka zahrňuje občerstvenie a pitný režim počas celého priebehu súťaže, sektorová vstupenka: 18 €, sektorová vstupenka (státie): 9 €.

Predaj vstupeniek na Mozolani Classic 4 a Mozolani Pro Classic 2014 si zabezpečíte na: http://mozolani.com/classic/vstupenky

 

Mozolani Classic Expo

Súčasťou Mozolani Classic 4 bude Expo – výstava športových potrieb, doplnkov výživy a ďalších výrobkov, spojených s kulturistikou a fitness. Ide o novinku, lebo na predošlých troch ročníkoch sa to z hľadiska kapacity a rozlohy plochy nedalo v takom rozsahu zrealizovať. Tentoraz sa však Mozolani Classic 4 uskutoční v priestoroch Doxxbet arény. V hlavnej hale sa uskutočnia súťaže a vo vedľajšej hale budú mať vystavovatelia so svojimi prezentačnými stánkami vytvorenú expo zónu. Vonkajšia hala má samostatné vonkajšie vchody a je vnútorne prepojená s hlavnou halou. Vzhľadom na veľký záujem divákov, počas oboch dní sa počíta s celkovou návštevnosťou viac ako šesť tisíc fanúšikov, sa očakáva, že množstvo ľudí zavíta aj na spomínanú športovú výstavu. To vytvorí veľmi dobrý predpoklad na oslovenie konkrétnej cieľovej skupiny práve športovými produktami. Pre širokú verejnosť, teda aj pre tých, ktorí nebudú mať zakúpenú vstupenku, bude expo zóna sprístupnená v sobotu 3. mája od 9.00 h do 20.00 h a v nedeľu 4. mája od 12.00 do 20.00 h. Vstup je zdarma! Návštevníci si budú môcť na Expe zakúpiť prezentované produkty za zvýhodnené ceny a veľkoodberatelia si môžu s vystavovateľmi dohodnúť zaujímavé podmienky nákupu. Viacero pretekárov už prisľúbilo účasť v prezentačných stánkoch, kde budú rozdávať autogramy a budú sa fotiť s návštevníkmi. Napríklad stánok Nebbie príde podporiť bahrajnská kulturistická profi-hviezda Sami al Haddad. V neposlednom rade treba dodať, že pre návštevníkov Expa pripraví organizátor aj silovo-vytrvalostnú súťaž o atraktívne ceny.

Mozolani The Fitness Authority ponúka okrem partnerov podujatia možnosť odprezentovať svoje produkty a služby aj tým firmám, ktoré majú záujem zakúpiť si miesto na Expe.

 

Mozolani Weekend 2014 podporili – generálny partner: Tetras Translations. Hlavný partner: Hotel BONAPARTE, Mozolani The Fitness Authority. Top partner: Amix Nutrition. Partneri: Scitec Nutrition, VISION, Kompava, Kvety VERA, Extrifit, HAVANACARS, Mesto Žilina, J.J. DARBOVEN, NUTREND, Holiday Inn Žilina, NEBBIA, SAKFST, OLYMPIC CASINO, SUAR, Olympia Amateur Europe Prague 2014, IFBB Professional League, J. Maskaľ, INTER-VION, Aloxxi, VOSTOK EUROPE. Hlavný web mediálny partner: EastLabs. Mediálni partneri: Muscle&Fitness, Sport.sk, SVĚT KULTURISTIKY, ŽILINEC, EURÓPA 2, Ronnie.cz.

 

Ľubomír Chochula