MOZOLANI CLASSIC

Čambal bude na Mozolani Pro Classic debutovať medzi profesionálnymi kulturistami

Pridané: 13.03.2014


Mozolani Pro Classic sa rozšíri o novú kategóriu. Organizátor Mozolani The Fitness Authority zaradil do programu podujatia aj Pro Women´s Physique, takže na pódiu DOXXbet arény v Žiline sa 4. mája 2014 predstavia profesionáli v štyroch kategóriách – Pro Bodybuilding 212 lbs, Pro Figure, Pro Bikini a Pro Women´s Physique.


Na snímke zľava sú: Marián Čambal a Andrej Mozoláni.

 

TRÉNING

Slovenský profesionálny kulturista Marián Čambal absolvuje v Žiline súťažný debut medzi profíkmi. Bude štartovať v kategórii Pro Bodybuilding 212 lbs. Najväčším úspechom Čambala na amatérskych pódiách je zlato na majstrovstvách sveta v roku 2012 v Guayaquile (Ekvádor). Vlani v máji štartoval na európskom šampionáte v Kišiňove, kde sa musel uspokojiť so striebrom. Následne na to sa rozhodol ukončil kariéru amatéra. „Prípravu na moju prvú profesionálnu sezónu som začal v decembri 2013. Nadväzovalo to na tréningový kemp, ktorý som v novembri absolvoval spolu s Peťom Kováčom v Thajsku. Momentálne trénujem päťkrát týždenne, s dvomi fázami chcem začať, keď bude zostávať šesť týždňov do súťaže. Trénujem tak, ako som zvyknutý. Tie svalové partie, ktoré potrebujem zlepšiť, mám na začiatku tréningu a tie, ktoré sú v pohode, mám na konci, ale to neznamená, že tie na konci netreba zlepšovať,“ poznamenal Marián Čambal, ktorý pred týždňom vážil 102 kg. Do 4. mája, keď sa uskutoční Mozolani Pro Classic, však zostáva ešte dosť času, aby sa zmestil do požadovaného limitu 212 libier.

 

PROFI-LIGA

Čambal považuje za výhodu to, že sa súťaž bude konať v Žiline. „Domáca podpora je veľmi dôležitá. Nerád by som niekoho sklamal, pre dobrý výsledok urobím maximum. Hlavne, aby bolo zdravie. Dúfam, že sa nič nepredvídaného nestane a príprava pôjde tak, ako si predstavujem. Na Mozolani Pro Classic sa chcem predstaviť v čo najlepšej forme, ale konkurencia bude silná. Je to iná liga. Viem, že chalani z Čiech sa pripravujú a svoju účasť už avizoval aj Sami al Haddad. Oni sú v profi dlhšie, sú ostrieľanejší, ale chcem to skúsiť.“ povedal absolútny víťaz Mozolani Classic 3 Marián Čambal, ktorý bude mať na pripravovanom Mozolani Weekende 2014 na pódiu niekoľko svojich zverencov. Napríklad Janu Majerníkovú (Pro Bikini) alebo Milana Šádeka (kulturistika nad 95 kg). Naopak, Patrik Štiglic, ktorý v jeho trénerskom portfóliu je už niekoľko rokov, na jar súťažiť nebude.

 

MENÁ

V štartovej listine už prihlásených profíkov figurujú špičkové mená – Pro Bodybuilding 212 lbs: Marián Čambal (Slovensko), Bahrajčan Sami al Haddad (6. miesto na Olympia Showdown 2013), Lukáš Osladil, Jan Kubík a Petr Vaniš (všetci Česko), Pro Figure: Natália Lenártová-Revajová (Slovensko), Jekaterina Gamaginová (Rusko), Pro Bikini: Nikola Weiterová, Jana Majerníková (obe Slovensko), Fínka Anna Virmajokiová (16. miesto na Bikini Olympia 2013), Angličanka Michelle Brannanová, Anna Starodubcová z Ruska (víťazka Arnold Classic Amateur 2013), Nemka Andrea Hertleinová, Svetlana Jereginová (Rusko), Margret Gnaarová (Island), My Coustelsová (Francúzsko), Valeria Ammiratová (Nemecko). V amatérskej časti Mozolani Classic 4 sa predstaví slovenská špička v kulturistike a klasickej kulturistike, ktorým budú podkurovať pretekári z arabských krajín. Veľká kvalita sa rysuje v kategórii bikiny fitness (Denisa Lipovská, Monika Rosenbergerová, Iveta Kuglerová, Michaela Brutenič, Jana Milová, Veronika Guľášová, Denisa Hargašová), v ktorej sa prihlásil rekordný počet štartujúcich.

PROGRAM

Piatok 2. mája 2014

- tlačová konferencia s pretekármi

Sobota 3. mája. 2014

- SAKFST medzinárodné majstrovstvá v kulturistike mužov (do 75 kg, do 85 kg, do 95 kg, nad 95 kg) a klasickej kulturistike mužov (do 175 cm, nad 175 cm), pohárová súťaž v bikiny fitness žien (výškové kategórie sa určia až po prezentácii pretekárok na súťaži), preteky v kulturistike juniorov (open) a kulturistike Masters (nad 40 rokov)

Semifinále: 10.00 – 14.00 h

Finále: 17.00 – 20.30 h

Nedeľa 4. mája 2014

- súboje o absolútnych víťazov v amatérskej kulturistike mužov a amatérskom bikiny fitness

- profesionálna súťaž v týchto kategóriách: Pro Bodybuilding 212 libier, Pro Figure, Pro Bikini, Pro Women´s Physique

Galavečer: 15.30 h

 

VSTUPENKY

Hlavný organizátor a promotér podujatia Andrej Mozoláni: „Chceme, aby si fanúšikovia túto jedinečnú súťaž vychutnali a v Doxxbet aréne vytvorili úžasnú atmosféru. K dispozícii bude zhruba 6000 vstupeniek (3000 v sobotu a 3000 v nedeľu) vrátane VIP stolov. Priaznivci kulturistiky a fitness by nemali dlho otáľať, aby neskôr neboli zaskočení tým, že už bude vypredané. Kto chce byť na tomto podujatí, ten si lístok zakúpi s predstihom a bude v pohode. Predaj vstupeniek je už v plnom prúde. Stačí si kliknúť na www.mozolani.com a potom realizovať kúpu.“

- sobota 3. mája: VIP stôl /4 osoby/ – 200 € (možnosť zakúpiť iba celý stôl), VIP vstupenka zahrňuje občerstvenie a pitný režim počas celého priebehu súťaže, sektorová vstupenka: 15 €, sektorová vstupenka (státie): 8 €. Vstupenky zakúpené na sobotňajšiu súťaž sú platné pre semifinále i finále.

- nedeľa 4. mája: VIP stôl /4 osoby/ – 200 € (možnosť zakúpiť iba celý stôl), VIP vstupenka zahrňuje občerstvenie a pitný režim počas celého priebehu súťaže, sektorová vstupenka: 18 €, sektorová vstupenka (státie): 9 €.

Predaj vstupeniek na Mozolani Classic 2014 a Mozolani Pro Classic 2014 si zabezpečíte na: http://mozolani.com/classic/vstupenky

 

PODPORA

Mozolani Weekend 2014 podporili – generálny partner: Tetras Translations. Hlavný partner: Hotel BONAPARTE, Mozolani The Fitness Authority. Top partner: Amix Nutrition. Partneri: Scitec Nutrition, VISION, Kompava, Kvety VERA, Extrifit, HAVANACARS, Mesto Žilina, J.J. DARBOVEN, NUTREND, Holiday Inn Žilina, NEBBIA, SAKFST, OLYMPIC CASINO, SUAR, Olympia Amateur Europe Prague 2014, IFBB Professional League, INTER-VION. Hlavný web mediálny partner: EastLabs. Mediálni partneri: Muscle&Fitness, Sport.sk, SVĚT KULTURISTIKY, ŽILINEC, EURÓPA 2, Ronnie.cz.

 

Ľubomír Chochula