MOZOLANI CLASSIC

Petr Vaniš odštartuje sezónu na Novom Zélende, ale v máji nebude chýbať na Mozolani Pro

Pridané: 04.03.2014


O dva mesiace sa v Žiline uskutoční Mozolani Weekend (3. a 4. mája – DOXXbet aréna), ktorý bude výnimočný tým, že sa po prvý raz v histórii kulturistiky na Slovensku postavia na súťažné pódia amatéri i profesionáli. Jedným z kulturistov v kategórii Pro Bodybuilding 212 lbs bude český profík Petr Vaniš, ktorý v pondelok 3. marca absolvoval v Mozolani Fitness Clube Hájik fotenie pre svojho sponzora a na druhý deň trénoval v Mozolani Fitness Clube Solinky.


 

Vanišov tréning

Teší sa Petr Vaniš na Mozolani Pro Classic? „Určite sa teším, ale súťaž v Žiline ešte neriešim, lebo teraz mám pred sebou podujatie na Novom Zélande. Mojím prvým štartom v tejto sezóne budú preteky v Aucklande (15. marca), ktoré budú, rovnako ako Mozolani Pro Classic, kvalifikačnou súťažou na Olympiu. Momentálne vážim 101 kg, takže 5 kg musím dať dole, aby som sa dostal do váhového limitu. S tým by nemal byť problém. Formu začnem ladiť až o pár dní.“ Vaniša zatiaľ všetci chvália, ale on je opatrný, lebo až porovnávanie s konkurenciou na pódiu ukáže, ako na tom skutočne je. „Pred zrkadlom môžem vyzerať mohutne, ale neviem to dostatočne posúdiť, uvidím, ako dopadnem v konfrontácii so súpermi. Cítim sa však dobre. Získal som novú motiváciu. Baví ma trénovať. V mojom tréningovom procese nastali zmeny. Po prvý raz spolupracujem s trénerom. Je to Pavel Provázek. Jeho meno nie je dostatočne známe, on sa nikdy nemal tendenciu ukazovať, ale je to veľký odborník, vlastní trénerskú školu i firmu s doplnkami výživy, má obrovské skúsenosti.“ Ako v tejto fáze prípravy trénuje český profesionál? „Na to, aby som dosiahol ešte väčšie prehĺbenie svalov, robím pomalé opakovania. Jedno opakovanie mi trvá deväť sekúnd a tých opakovaní je napríklad 50. Čo sa týka splitu, na určitú partiu, trebárs na biceps, chrbát i ostatné partie si vždy vyberiem po tri cviky a robím gigantické série po 10-tich opakovaniach. Výber mám ľubovoľný. Kardio si dávam trikrát týždenne, nalačno a po 40 minút. Potom nasleduje pózovanie a ešte po každom silovom tréningu absolvujem 15-minútovú aeróbnu aktivitu.“

 

Vanišov cieľ

Petr Vaniš momentálne prijíma denne 200 g sacharidov a niečo cez 3 g bielkovín na 1 kg telesnej váhy. Aktuálne podľa potreby, ako tie kilá pôjdu dole, bude tieto čísla modifikovať. Sacharidy pôjdu asi až na nulu a uberie aj z bielkovín. Po zdravotnej stránke je v poriadku. Určite netúži zažiť tie peripetie, akými bol sužovaný na Olympii v roku 2012. „Vtedy som mal 40-stupňové horúčky, dostal som akútny zápal močových ciest a zo súťaže som nedobrovoľne musel odstúpiť. Budem sa snažiť, aby sa mi to už nestalo, ale niektoré veci človek neovplyvní,“ podotkol Petr Vaniš, ktorého program pretekov v roku 2014 je nasledovný: Auckland (N. Zélend), Mozolani Pro Classic v Žiline, Dallas, Birmingham. „Po tejto súťaži si vyhodnotím moje účinkovanie v sezóne. Podľa toho, koľko budem mať nazbieraných bodov pre prípadnú kvalifikáciu na Olympiu, sa rozhodnem, či sa ešte vrátim za more a absolvujem preteky v Toronte a Chicagu. Mojím cieľom je nominovať sa na Olympiu 2014.“ Pripomíname, že víťaz Mozolani Pro Classic v kategórii profesionálna kulturistika do 212 libier si automaticky zabezpečí účasť na Olympii a ďalší piati dostanú body do rebríčka.

Amatérska i profi-špička

V štartovej listine už prihlásených profíkov figurujú špičkové mená – kulturistika do 212 libier: Marián Čambal (Slovensko), Bahrajčan Sami al Haddad (6. miesto na Olympia Showdown 2013), Lukáš Osladil, Jan Kubík a Petr Vaniš (všetci Česko), Pro Figure: Natália Lenártová-Revajová (Slovensko), Jekaterina Gamaginová (Rusko), Pro Bikini: Nikola Weiterová, Jana Majerníková (obe Slovensko), Fínka Anna Virmajokiová (16. miesto na Bikini Olympia 2013), Angličanka Michelle Brannanová, Anna Starodubcová z Ruska (víťazka Arnold Classic Amateur 2013), Nemka Andrea Hertleinová, Svetlana Jereginová (Rusko), Margret Gnaarová (Island), My Coustelsová (Francúzsko), Valeria Ammiratová (Nemecko). V amatérskej časti Mozolani Classic 4 sa predstaví slovenská špička v kulturistike a klasickej kulturistike, ktorým budú podkurovať pretekári z arabských krajín. Veľká kvalita sa rysuje v kategórii bikiny fitness (Denisa Lipovská, Monika Rosenbergerová, Iveta Kuglerová, Michaela Brutenič, Jana Milová, Veronika Guľášová, Denisa Hargašová), v ktorej sa doteraz prihlásil rekordný počet štartujúcich (70).

Prize Money

Profesionáli: celkovo 15 500 USD

- Pro Bodybuilding 212 lbs: 6000 USD

- Pro Figure: 6000 USD

- Pro Bikini: 3500 USD

Amatéri: celkovo 6000 USD

 

Program

Piatok 2. mája 2014

- tlačová konferencia s pretekármi

Sobota 3. mája. 2014

- SAKFST medzinárodné majstrovstvá v kulturistike mužov (do 75 kg, do 85 kg, do 95 kg, nad 95 kg) a klasickej kulturistike mužov (do 175 cm, nad 175 cm), pohárová súťaž v bikiny fitness žien (výškové kategórie sa určia až po prezentácii pretekárok na súťaži), preteky v kulturistike juniorov (open) a kulturistike Masters (nad 40 rokov)

Semifinále: 10.00 – 14.00 h

Finále: 17.00 – 20.30 h

Nedeľa 4. mája 2014

- súboje o absolútnych víťazov v amatérskej kulturistike mužov a amatérskom bikiny fitness

- profesionálna súťaž v týchto kategóriách: Pro Bodybuilding 212 libier, Pro Figure. Pro Bikini

Galavečer: 15.30 h

 

Vstupenky

Hlavný organizátor a promotér podujatia Andrej Mozoláni: „Chceme, aby si fanúšikovia túto jedinečnú súťaž vychutnali a v Doxxbet aréne vytvorili úžasnú atmosféru. K dispozícii bude zhruba 6000 vstupeniek (3000 v sobotu a 3000 v nedeľu) vrátane VIP stolov. Priaznivci kulturistiky a fitness by nemali dlho otáľať, aby neskôr neboli zaskočení tým, že už bude vypredané. Kto chce byť na tomto podujatí, ten si lístok zakúpi s predstihom a bude v pohode. Predaj vstupeniek je už v plnom prúde. Stačí si kliknúť na www.mozolani.com a potom realizovať kúpu.“

- sobota 3. mája: VIP stôl /4 osoby/ – 200 € (možnosť zakúpiť iba celý stôl), VIP vstupenka zahrňuje občerstvenie a pitný režim počas celého priebehu súťaže, sektorová vstupenka: 15 €, sektorová vstupenka (státie): 8 €. Vstupenky zakúpené na sobotňajšiu súťaž sú platné pre semifinále i finále.

- nedeľa 4. mája: VIP stôl /4 osoby/ – 200 € (možnosť zakúpiť iba celý stôl), VIP vstupenka zahrňuje občerstvenie a pitný režim počas celého priebehu súťaže, sektorová vstupenka: 18 €, sektorová vstupenka (státie): 9 €.

Predaj vstupeniek na Mozolani Classic 2014 a Mozolani Pro Classic 2014 si zabezpečíte na: http://mozolani.com/classic/vstupenky

 

Mozolani Weekend 2014 podporili – generálny partner: Tetras Translations. Hlavný partner: Hotel BONAPARTE, Mozolani The Fitness Authority. Top partner: Amix Nutrition. Partneri: Scitec Nutrition, VISION, Kompava, Kvety VERA, Extrifit, HAVANACARS, Mesto Žilina, J.J. DARBOVEN, NUTREND, Holiday Inn Žilina, NEBBIA, SAKFST, OLYMPIC CASINO, SUAR, EVLS, IFBB Professional League. Hlavný web mediálny partner: EastLabs. Mediálni partneri: Muscle&Fitness, Sport.sk, SVĚT KULTURISTIKY, ŽILINEC, EURÓPA 2, Ronnie.cz.

 

Ľubomír Chochula