MOZOLANI CLASSIC

Čambal, Lenártová-Revajová, Weiterová a Majerníková na Mozolani Pro Classic

Pridané: 17.02.2014


Organizátorom pripravovaného Mozolani Weekendu (amatérsky Mozolani Classic 4 a profesionálny Mozolani Pro Classic) každým dňom pribúdajú nové prihlášky. Hoci do štartu dvojdňového podujatia, teda do 3. mája, zostáva takmer desať týždňov a na prihlásenie je dostatok času, niektoré hviezdy majú vo svojej účasti v Žiline jasno už teraz. Podujatie sa uskutoční v DOXXbet aréne.


Amatéri i profesionáli

V sobotu 3. mája budú na programe SAKFST medzinárodné majstrovstvá Slovenska v kulturistike a klasickej kulturistiky (bude to nominačná súťaž na IFBB majstrovstvá Európy), pohárová súťaž v bikiny fitness žien, preteky juniorov v kulturistike (open) a preteky v kulturistike Masters (open). V nedeľu 4. mája sa uskutočnia súboje o absolútnych amatérskych víťazov v kulturistike mužov a bikiny fitness žien, ale hlavným menu budú súťaže profesionálov v kategóriách Pro Bodybuilding 212 lbs, Pro Figure a Pro Bikini.

Marián, Natália, Nikola a Jana

V štartovej listine už prihlásených profíkov figurujú špičkové mená – kulturistika do 212 libier: Marián Čambal (Slovensko), Bahrajčan Sami al Haddad (6. miesto na Olympia Showdown 2013), Lukáš Osladil, Jan Kubík a Petr Vaniš (všetci Česko), Pro Figure: Natália Lenártová-Revajová (Slovensko), Jekaterina Gamaginová (Rusko), Pro Bikiny: Nikola Weiterová, Jana Majerníková (obe Slovensko), Fínka Anna Virmajokiová (16. miesto na Bikini Olympia 2013), Angličanka Michelle Brannanová a Anna Starodubcová z Ruska (víťazka Arnold Classic Amateur 2013).

Šampiónky, stálice, talenty i objavy

Amatérsky Mozolani Classic bude mať tiež veľmi kvalitné obsadenie. Pre najlepších slovenských kulturistov, ktorí sa zapojili do prípravu na jarnú sezónu, budú silnými súpermi najmä pretekári z arabských krajín. Čo sa týka kategórie bikiny fitness, v nej je Slovensko svetovou extratriedou. Súťažiť v Žiline by mali európske šampiónky Iveta Kuglerová a Monika Rosenbergerová, vicemajsterka Európy Denisa Lipovská, nádejné juniorky Veronika Guľášová a Denisa Hargašová, či veľmi talentovaná Michaela Brutenič, ktorá sa tomuto športu venuje necelý rok a má obrovský potenciál.

Prize Money

Profesionáli: celkovo 15 500 USD

- Pro Bodybuilding 212 lbs: 6000 USD

- Pro Figure: 6000 USD

- Pro Bikini: 3500 USD

Amatéri: celkovo 6000 USD

Program

Piatok 2. mája 2014

- tlačová konferencia s pretekármi

Sobota 3. mája. 2014

- SAKFST medzinárodné majstrovstvá v kulturistike mužov (do 75 kg, do 85 kg, do 95 kg, nad 95 kg) a klasickej kulturistike mužov (do 175 cm, nad 175 cm), pohárová súťaž v bikiny fitness žien (výškové kategórie sa určia až po prezentácii pretekárok na súťaži), preteky v kulturistike juniorov (open) a kulturistike Masters (nad 40 rokov)

Semifinále: 10.00 – 14.00 h

Finále: 17.15 – 20.30 h

Nedeľa 4. mája 2014

- súboje o absolútnych víťazov v amatérskej kulturistike mužov a amatérskom bikiny fitness

- profesionálna súťaž v týchto kategóriách: Pro Bodybuilding 212 libier, Pro Figure. Pro Bikini

Galavečer: 15.30 h

Vstupenky

Hlavný organizátor a promotér podujatia Andrej Mozoláni: „Chceme, aby si fanúšikovia túto jedinečnú súťaž vychutnali a v Doxxbet aréne vytvorili úžasnú atmosféru. K dispozícii bude zhruba 6000 vstupeniek (3000 v sobotu a 3000 v nedeľu) vrátane VIP stolov. Priaznivci kulturistiky a fitness by nemali dlho otáľať, aby neskôr neboli zaskočení tým, že už bude vypredané. Kto chce byť na tomto podujatí, ten si lístok zakúpi s predstihom a bude v pohode. Predaj vstupeniek je už v plnom prúde. Stačí si kliknúť na www.mozolani.com a potom realizovať kúpu.“

- sobota 3. mája: VIP stôl /4 osoby/ – 200 € (možnosť zakúpiť iba celý stôl), VIP vstupenka zahrňuje občerstvenie a pitný režim počas celého priebehu súťaže, sektorová vstupenka: 15 €, sektorová vstupenka (státie): 8 €. Vstupenky zakúpené na sobotňajšiu súťaž sú platné pre semifinále i finále.

- nedeľa 4. mája: VIP stôl /4 osoby/ – 200 € (možnosť zakúpiť iba celý stôl), VIP vstupenka zahrňuje občerstvenie a pitný režim počas celého priebehu súťaže, sektorová vstupenka: 18 €, sektorová vstupenka (státie): 9 €.

Predaj vstupeniek na Mozolani Classic 2014 a Mozolani Pro Classic 2014 si zabezpečíte na: http://mozolani.com/classic/vstupenky

Mozolani Weekend 2014 podporili – generálny partner: Tetras Translations. Hlavný partner: Hotel BONAPARTE, Mozolani The Fitness Authority. Top partner: Amix Nutrition. Partneri: Scitec Nutrition, VISION, Kompava, Kvety VERA, Extrifit, HAVANACARS, Mesto Žilina, J.J. DARBOVEN, NUTREND, Holiday Inn Žilina, NEBBIA, SAKFST, OLYMPIC CASINO, SUAR, EVLS, IFBB Professional League. Hlavný web mediálny partner: EastLabs. Mediálni partneri: Muscle&Fitness, Sport.sk, SVĚT KULTURISTIKY, ŽILINEC, EURÓPA 2, Ronnie.cz.

Ľubomír Chochula