MOZOLANI CLASSIC

Nové kategórie na Mozolani Weekende, VIP hosťom Dennis Wolf, ktorý bude mať exhibíciu

Pridané: 14.02.2014


Na žiadosť organizátora Mozolani The Fitness Authority urobil VV SAKFST zmeny vo váhových kategóriách amatérskych kulturistov, ktorí budú súťažiť o cenné kovy na medzinárodných majstrovstvách Slovenska v Žiline. Zmeny v kategóriách nastali aj v pohárovej súťaži v bikiny fitness, pričom novou disciplínou podujatia Mozolani Classic 4 budú preteky juniorov open v kulturistike.


 Na snímke je Dennis Wolf.

Mozolani Weekend sa uskutoční v DOXXbet aréne v Žiline a bude to jedinečné podujatie. Po prvý raz sa na Slovensku postavia na jedno súťažné pódium amatéri a profesionáli. Po sobotňajšom (3. mája) Mozolani Classic 4 príde na rad atraktívny Mozolani Pro Classic (4. mája). Organizátori avizujú účasť špičkových profi-kulturistov do 212 libier a špičkových pretekárok v kategóriách Pro Figure a Pro Bikini.

 

Slovenská trojica

V plnej príprave na profesionálnu súťaž je trojica zo Slovenska. V kategórii bodybuilding 212 lbs sa predstaví Marián Čambal. Bude to jeho premiéra medzi profíkmi a rád by bol v Žiline v životnej forme. V kategórii Pro Figure budeme mať želiezko v ohni v podobe Natálii Lenártovej-Revajovej, ktorá sa pokúsi o medailové umiestnenie. Rovnaké ambície môže smelo mať Natália Weiterová v Pro Bikini.

 

Sami al Haddad a ďalší

Zo zahraničia už tiež prišli veľmi zaujímavé prihlášky. Spomenieme aspoň niektoré mená - Bahrajnčan Sami al Haddad (6. miesto na vlaňajšej Olympii do 212 libier), Angličanka Michelle Brannanová (Pro Bikini) a Brazílčanka Larissa Reisová (Pro Figure). Nebudú chýbať ani kvalitní pretekári a pretekárky z Česka.

 

Exhibícia Wolfa

Promotér podujatia Andrej Mozoláni sľubuje, že na svoju súťaž dotiahne v pozícii VIP hostí aj niektorých profesionálnych kulturistických ťažkotonážnikov. „Pokračujeme v tradícii. Na našom podujatí už exhibične vystupovali Kai Greene (2010), Phil Heath, Flex Lewis (obaja 2013) a teraz to bude Dennis Wolf, ktorý na minuloročnom Mr. Olympia obsadil tretie miesto. Okrem neho by mala mať exhibíciu ešte ďalšia hviezda a účastník Mr. Olympie 2013. Zatiaľ nemôžem prezradiť viac.“

 

Prize Money

Profesionáli: celkovo 15 500 USD

- Pro Bodybuilding 212 lbs: 6000 USD

- Pro Figure: 6000 USD

- Pro Bikini: 3500 USD

Amatéri: celkovo 6000 USD

Program Mozolani Weekendu

Piatok 2. mája 2014

- tlačová konferencia s pretekármi

Sobota 3. mája. 2014

- SAKFST medzinárodné majstrovstvá v kulturistike mužov (do 75 kg, do 85 kg, do 95 kg, nad 95 kg) a klasickej kulturistike mužov (do 175 cm, nad 175 cm), pohárová súťaž v bikiny fitness žien (výškové kategórie sa určia až po prezentácii pretekárok na súťaži), preteky v kulturistike juniorov (open) a kulturistike Masters (nad 40 rokov)

Semifinále: 10.00 – 14.00 h

Finále: 17.15 – 20.30 h

Nedeľa 4. mája 2014

- súboje o absolútnych víťazov v amatérskej kulturistike mužov a amatérskom bikiny fitness

- profesionálna súťaž v týchto kategóriách: Pro Bodybuilding 212 libier, Pro Figure. Pro Bikini

Galavečer: 15.30 h

 

Vstupenky

Hlavný organizátor a promotér podujatia Andrej Mozoláni: "Chceme, aby si fanúšikovia túto jedinečnú súťaž vychutnali a v Doxxbet aréne vytvorili úžasnú atmosféru. K dispozícii bude zhruba 6000 vstupeniek (3000 v sobotu a 3000 v nedeľu) vrátane VIP stolov. Priaznivci kulturistiky a fitness by nemali dlho otáľať, aby neskôr neboli zaskočení tým, že už bude vypredané. Kto chce byť na tomto podujatí, ten si lístok zakúpi s predstihom a bude v pohode. Predaj vstupeniek je už v plnom prúde. Stačí si kliknúť na www.mozolani.com a potom realizovať kúpu."

Sobota 3. mája: VIP stôl /4 osoby/ - 200 € (možnosť zakúpiť iba celý stôl), VIP vstupenka zahrňuje občerstvenie a pitný režim počas celého priebehu súťaže, sektorová vstupenka: 15 €, sektorová vstupenka (státie): 8 €. Vstupenky zakúpené na sobotňajšiu súťaž sú platné pre semifinále i finále.

Nedeľa 4. mája: VIP stôl /4 osoby/ - 200 € (možnosť zakúpiť iba celý stôl), VIP vstupenka zahrňuje občerstvenie a pitný režim počas celého priebehu súťaže, sektorová vstupenka: 18 €, sektorová vstupenka (státie): 9 €.

Predaj vstupeniek na Mozolani Classic 2014 a Mozolani Pro Classic 2014 si zabezpečíte na: http://mozolani.com/classic/vstupenky

Mozolani Weekend 2014 podporili – generálny partner: Tetras Translations. Hlavný partner: Hotel BONAPARTE, Mozolani The Fitness Authority. Top partner: Amix Nutrition. Partneri: Scitec Nutrition, VISION, Kompava, Kvety VERA, Extrifit, HAVANACARS, Mesto Žilina , J.J. DARBOVEN, NUTREND, Holiday Inn Žilina, NEBBIA, SAKFST, OLYMPIC CASINO, SUAR, EVLS, IFBB Professional League. Hlavný web mediálny partner: EastLabs. Mediálni partneri: Muscle&Fitness, Sport.sk, SVĚT KULTURISTIKY, ŽILINEC, EURÓPA 2, Ronnie.cz.

Ľubomír Chochula