MOZOLANI CLASSIC

Na Mozolani Weekende budú aj amatérski a profesionálni kulturisti z arabských krajín

Pridané: 12.12.2013


Ak všetko pôjde podľa plánu, tak 3. a 4. mája 2014 uvidia fanúšikovia v DOXXbet aréne v Žiline na Mozolani Weekende veľa pretekárov z arabského sveta. Hviezdou Mozolani Pro Classic 2014 by mal byť 40-ročný Sami Al Haddad z Bahrajnu, ktorý súťaží v kategórii kulturistika do 212 libier. Ten mal v roku 2013 veľmi kvalitnú fazónu, o čom svedčia jeho výsledky na prestížnych súťažiach. Bol bronzový na New York Pro, na Olympii skončil šiesty a na EVL´S Pro Prague obsadil druhé miesto.


Na snímke z EVL´S Pro Prague 2013 je Sami Al Haddad. Foto: ronnie.cz

Profík z Bahrajnu

Sami Al Haddad prestúpil k profesionálom po svojich najväčších triumfoch na amatérskej scéne. V roku 2011 sa stal absolútnym víťazom premiérového podujatia Mr. Olympia Amateur a potom aj absolútnym majstrom sveta federácie IFBB. Je to pán pretekár, ktorý si aj po prestupe do profi-tábora zachoval sympatické vystupovanie a priateľský prístup k fanúšikom. Pre neho je samozrejmosťou odpovedať na každú žiadosť o autogram, nikdy neváha absolvovať fotenie s priaznivcami. Hlavný organizátor a promotér pripravovaného podujatia Mozolani Weekend (3. a 4. mája 2014) Andrej Mozoláni je rád, že práve tento borec deklaroval záujem štartovať na Mozolani Pro Classic. „Povedal, že pokiaľ sa nič výnimočného nestane, nepostavia sa mu do cesty žiadne okolnosti vážneho charakteru, či už zdravotného alebo iného, chce v Žiline súťažiť. Teší sa na naše preteky. Dokonca je dosť možné, že v Žiline pobudne až mesiac a u nás sa bude pripravovať na naše preteky.“ Oproti americkým profíkom to má Sami Al Haddad ťažšie, nemôže sa zúčastňovať až toľkých pretekov v Amerike, veď z Bahrajnu trvá cesta do USA 25 až 26 hodín. Do Žiliny to má podstatne bližšie... Začiatkom mája 2014 chce mať v Žiline Top formu, aby si u nás zabezpečil ako víťaz priamu účasť na Olympia Weekend 2014.

Konkurencia pre Slovákov

Amatérska verzia podujatia sa začne v sobotu 3. mája 2014 na pódiu DOXXbet arény v Žiline. Budú to SAKFST medzinárodné majstrovstvá Slovenska v kulturistike a klasickej kulturistike mužov, pohárová súťaž v bikiny fitness žien a preteky v kulturistike Masters open. Pre slovenských kulturistov to bude zároveň nominačná súťaž na majstrovstvá Európy. Andrej Mozoláni naznačil, že v Žiline by sme mali vidieť súťažiť kvalitných arabských kulturistov aj medzi amatérmi. Tí by mali byť ozdobou amatérskej časti, ktorá vyvrcholí v nedeľu 4. mája súbojmi o absolútnych víťazov Mozolani Classic 2014 (4. ročník). „Slovenskí kulturisti to v silnej konkurencii nebudú mať ľahké, ale fanúšikovia sa majú na čo tešiť,“ dodal Andrej Mozoláni. Samozrejme, že najväčším magnetom nedeľňajšieho programu v žilinskej DOXXbet aréne budú profesionálne súťaže v kategóriách Pro Bodybuilding 212 lbs a Pro Figure.

Ľubomír Chochula