MOZOLANI CLASSIC

Príde Wolf na Mozolani Pro Classic? Prvá časť exkluzívneho rozhovoru s Andrejom

Pridané: 03.10.2013


Po návrate z Las Vegas sme sa porozprávali s Andrejom Mozolánim, promotérom pripravovaného Mozolani Weekend 2014, v rámci ktorého sa uskutočnia SAKFST medzinárodné preteky v kulturistike a klasickej kulturistike mužov, pohárová súťaž v bikiny fitness žien a súťaž v kulturistike Masters, ako aj prestížne profesionálne preteky Mozolani Pro Classic 2014 - súťaž profesionálnych kulturistov do 212 libier a profesionálnych pretekárok kategórie Figure.


Na snímke zo zákulisia Mr. Olympia 2013 sú Andrej Mozoláni a Phil Heath (vpravo).

Ako by si zhodnotil túto svoju cestu za oceán?

Hlavným cieľom bolo odprezentovať pripravovanú súťaž Mozolani Pro Classic. Ako už viete, bude to historicky prvá profesionálna kulturistická súťaž na Slovensku. Na Olympii sme sa chceli dostať do povedomia a osloviť špičkových profi-kulturistov kategórie do 212 libier. Rozhovory s oslovenými pretekármi dopadli nad očakávanie. Už teraz máme prísľub, že minimálne traja borci, ktorí sa zúčastnili Olympie do 212 libier, sa na Mozolani Pro Classic predstavia ako pretekári. Mená by som teraz nerád konkretizoval, predsa len máme ešte nejaký čas do súťaže. Ale je veľmi dobré, že špičkoví kulturisti tejto kategórie evidujú náš termín (4. 5. 2014) vo svojom kalendár. Pokiaľ budú uvažovať, že sa zúčastnia jarnej časti profesionálnej sezóny, tak určite do Žiliny prídu.

Môžeš aspoň potvrdiť účasť Bahrajnčana Samiho al Haddada?

Sami potvrdil účasť a deklaroval svoj záujem štartovať na Mozolani Pro Classic. Povedal, že pokiaľ sa nič výnimočného nestane, nepostavia sa mu do cesty žiadne okolnosti vážneho charakteru, či už zdravotného alebo iného, chce v Žiline súťažiť. Teší sa na naše preteky. Dokonca sme v Las Vegas mali stretnutie s prezidentkou Arabskej federácie, ktorá nám prisľúbila účasť pretekárov aj na súťažiach v amatérskych kategóriách. Predpokladáme, že by mohlo z arabských krajín štartovať päť až šesť amatérskych kulturistov na medzinárodných majstrovstvá Slovenska, pričom, ako som už povedal, v Pro-kategórii je kandidátom na štart z tejto časti sveta Sami al Haddad.

Na snímke z tohtoročnej súťaže Olympia do 212 libier je Sami al Haddad.

Absolvoval si stretnutia s čelnými predstaviteľmi IFBB Pro a IFBB?

Stretli sme sa so šéfom IFBB Pro Jimom Manionom, prezidentom amatérskej vetvy IFBB Rafaelom Santonjom, ale aj s organizátorom Mr. Olympia Robinom Changom. Vždy je potešujúce to, že ľudia, ktorí organizujú najprestížnejšiu súťaž na svete v kulturistike a fitness, s vami počítajú ako s partnerom a berú vás do kulturistickej rodiny. To je veľmi pozitívny fakt. Hoci organizátor Olympie už mal hlavu niekde inde, lebo Olympia Weekend je obrovské podujatie, zúčastnilo sa ho desaťtisíc divákov, v hľadisku bola úžasná atmosféra, našiel si čas, aby sa nám venoval, prebral možnosti nejakej spolupráce a aby sme prekonzultovali prípravy Mozolani Pro Classic. Stretnutia s týmito ľuďmi mali pozitívny charakter a výsledky sú dobre. Prejavili záujem prísť do Žiliny a pozrieť si našu súťaž. Chcú s nami spolupracovať a tešia sa z toho, že konečne aj na Slovensku bude súťaž veľkého charakteru, ktorá sa možno stane tradíciou v kalendári medzinárodných profesionálnych pretekov.

Na Olympia Expe v Las Vegas si ako prvý slovenský promotér mal samostatný prezentačný stánok, ktorý propagoval súťaž Mozolani Pro Classic. Ktoré kulturistické celebrity sa na tomto stánku zastavili?

V rámci spolupráce s firmou Amix sme na stánku mali nemeckého profesionálneho kulturistu Dennisa Wolfa, ktorý sa na Mr. Olympia 2013 predstavil v životnej forme. Bol o neho veľký záujem aj zo strany fanúšikov. V priebehu niekoľkých hodín, keď bol u nás na stánku, nepretržite rozdával autogramy, fotil sa s fanúšikmi. Jeho umiestnenie, bronzová priečka, zodpovedá forme, s akou súťažil na Olympii. Čo sa týka ďalších protagonistov, mali sme tam aj českú pretekárku Vladimíru Krásovú, ktorá štartovala na Bikini Olympia, poľského účastníka Mr. Olympia Poliaka Roberta Piotrkowicza. Ten po vážnom zranení (komplikovaná ruptúra tricepsovej šľachy), ktoré sa mu stalo iba šesť týždňov pred Mr. Olympia, sa nakoniec zúčastnil súťaže a formu doladil tak, aby na pódiu vyzeral dobre. Jeho forma vôbec nebola zlá a pokojne mohol skončiť v konkurencii najlepších profesionálnych kulturistov sveta aj vyššie.

Na snímke sú Dennis Wolf (vľavo) a Andrej Mozoláni na stánku Mozolani Pro Classic v rámci Olympia Expo v Las Vegas.

Vyhrali podľa teba na Olympii v dvoch najvýznamnejších kategóriách – open a do 212 libier – tí najlepší kulturisti?

Olympia do 212 libier zaujímala aj nás, lebo robíme rovnakú kategóriu na Mozolani Pro Classic. Flex Lewis napokon titul obhájil, bol lepší ako vlani, mal skvelú formu, ale druhý David Henry mu bol dôstojným súperom a poradie na prvých dvoch miestach mohlo byť aj opačné. Títo dvaja borci zviedli medzi sebou na pódiu veľmi tuhý a vyrovnaný súboj. Aj ďalší borci v kategórii do 212 libier mali výbornú formu, ich umiestnenie v zásade zodpovedá výkonnosti pretekárov.

Na snímke sú Flex Lewis (vľavo) a David Henry.

Poďme k najprestížnejšiemu titulu – Mr. Olympia.

Nebolo to jednoznačné, bol to veľký boj. Na fotografiách to možno vyzerá inak, ale keď priamo v sále sedíte len niekoľko metrov od pódiá a vidíte tých borcov, netrúfate si do poslednej chvíle odhadnúť, ako to dopadne. Dvaja Top kandidáti na titul Kai Greene a Phil Heath boli špičkovo pripravení bez nejakých nedostatkov. Ani jednému sa nedalo nič vytknúť. Zvíťazila skôr charizma Heatha, jeho dobrota nad tým "zlom", ktoré v úvodzovkách prezentoval Greene. Bronzovú medailu si zaslúžene vybojoval Dennis Wolf, ktorý bol obrovský, mal kvalitnú separáciu svalstva, ale samozrejme, na prvých dvoch nemal. Byť v Top trojke na Olympii je fantastický výsledok. Preto sme nesmierne radi, že práve s Wolfom máme dohodnutú ďalšiu spoluprácu. Pravdepodobne sa objaví na Mozolani Pro Classic 2014, kde by mal exhibične vystúpiť, mal by mať seminár a veľkú autogramiádu. Štvrtý bol Shawn Rhoden, ktorý prezentoval esteticky typ postavy, niečo podobné ako Heath, ale s trochu menším množstvom svalovej hmoty. Osobne si myslím, že mal byť o priečku nižšie a na jeho miesto by som dal Dextera Jacksona, ktorý obsadil piate miesto. Dexter (víťaz Olympie v roku 2008) mal vzhľadom na svoj vek (43 rokov – pozn. red.) veľmi slušnú fazónu a stále má čo divákom ponúknuť, čo sa týka definície, veľkosti svalovej hmoty, symetrie postavy. Je to pán kulturista. Na šiestom mieste skončil štvornásobný Mr. Olympia Jay Cutler, ktorý bohužiaľ nemal takú formu, s akou zvíťazil v rokoch 2006, 2007, 2009 a 2010. Nedá sa povedať, že by nebol pripravený, ale... Na jeho postave už vidno, že trend je niekde inde a momentálne nemôže konkurovať najlepším.

!!!DRUHÚ ČASŤ ROZHOVORU ZVEREJNÍME 4. OKTÓBRA!!!

Ľubomír Chochula

Foto: Eastlabs

Súvisiace články

Mr. Olympia je lídrom rebríčka IFBB Pro

Kai sa snažil, ale Phil bol znovu lepší

Heath triumfoval na Mr. Olympia, víťazný hetrik

Wolf a Krásová na stánku Mozolani pro Classic

Greene sa podpísal ako víťaz! Čo na to Heath?

Účastníci Olympie boli na tlačovke v pohode

Sami Al Haddad bude štartovať v Žiline

Andrej láka v Las Vegas hviezdy na svoju súťaž

Účastníci a favoriti Olympia Weekendu

Andrej bude obedovať s promotérom Olympie

Mozolani Team vás pozdravuje z Las Vegas

Gladiátori na Olympii, Heath vs. Greene

Prenos z Olympie, Beyeke príde do Prahy

Wolf na stánku Mozolani Pro Classic v Las Vegas

Elssbiay chce poraziť Martineza aj na Olympii

Kai Greene sa prihlásil na EVL´S Prague

Budeme mať stánok na Olympii a EVL´S

Víťaz z Lahti Abbaspour bude v Las Vegas

Neohrozené legendy Haney a Coleman
Miliónová dotácia IFBB Olympia weekend 2013
Heath chce do tretice zvíťaziť na Mr. Olympia

Wolf príde obhajovať titul na EVL´S Prague Pro

Mozolani Classic a Mozolani Pro Classic