MOZOLANI CLASSIC

Už tento víkend sviatok kulturistiky a fitness v Žiline

Pridané: 18.05.2016


V Žiline finišujú prípravy na veľkú súťažnú šou v kulturistike a fitness. Už tento víkend budú v DOXXbet aréne amatéri súperiť na IFBB Diamond Cup o šesť profesionálnych kariet a profesionáli na Mozolani Pro Classic 2016 o účasť na Olympia Weekend do Las Vegas.


IFBB Diamond Cup

Na IFBB Diamond Cup budú štartovať slovenské i zahraničné hviezdy v kulturistike, klasickej kulturistike, men's physique, fitness, bodyfitness, bikiny fitness. Z predbežnej štartovej listiny je jasné, že o kvalitu na pódiu nebude núdza. Zatiaľ sa prihlásilo takmer 190 pretekárov z 25 krajín, pričom stále sa ešte môžu po zaplatení štartovného prihlásiť. Štartovné pri platbe online na tomto linku: http://www.ifbb.com/competition-registration/

treba uhradiť najneskôr vo štvrtok 19. 5. vo výške 180 €, štartovné v deň registrácie v piatok 20. 5. bude vo výške 230 € a platí sa v hotovosti.

V kulturistike muži do 90 kg bude jedným z favoritov na víťazstvo Tomáš Tabačiar, ktorý pred 12 dňami získal bronzovú medailu na majstrovstvách Európy 2016 v Santa Susanne. Tento šampión Olympia Amateur 2015 sa na ME 2016 prezentoval výbornou formou, v kútiku duše pomýšľal aj na cennejší kov, ale mal silnú konkurenciu. Veď víťaz jeho kategórie kulturistika muži do 90 kg Španiel Jorge Zamorano dokonca na tohtoročných ME získal aj absolútny triumf v kulturistike muži. Tomáš Tabačiar sa po 'Európe' okamžite zameral na IFBB Diamond Cup. Doma v Žiline sa bude chcieť predstaviť v ešte lepšej forme ako v Santa Susanne. Cieľ? Určite by rád zvíťazil v kategórii kulturistika muži do 90 kg, aby mal možnosť v absolutke bojovať o PRO kartu.

V kategórii bikiny fitness majú najvyššie ambície majsterky Európy 2016, Sabína Pleváková (bude štartovať v kategórii do 160 cm) a Saskia Cakoci (nad 169 cm). Obe bojovali o PRO kartu už v Santa Susanne, Saskia bola v absolutke druhá a Sabína šiesta. Pripomíname, že na IFBB Diamond Cup v Žiline získa v bikiny fitness PRO kartu nielen absolútna víťazka, ale aj druhá v absolútnom poradí. V bodyfitness bude najsilnejším slovenským želiezkom bronzová medailistka ME 2016 Lucia Košecká.

 

Mozolani Pro Classic

Špičkoví pretekári figurujú medzi prihlásenými na Mozolani Pro Classic 2016 v kategórii Men's Pro Bodybuilding 212 lbs. Do Žiliny sa vracia Bahrajnčan Sami Al Haddad, ktorý sa stal víťazom Mozolani Pro Classic 2014. Na predošlých dvoch ročníkoch MPC štartovali Khalid Almoshinawi (2. miesto v roku 2014 i v roku 2015) a Raul Carasco (6. a 8. miesto). Vlani zvíťazil Marián Čambal, ktorý teraz nebude štartovať, ale znovu sa prihlásil na súťaž Čech Vojtěch Koritenský. Ten chce skončiť vyššie ako minulý rok, keď bol štvrtý. V Pro Bikini sa predstaví Slovenka Jana Dobos Majerníková a v kategórii Women's Pro Physique bude zo Slovenska štartovať Aurélia Grožajová.

 

MOZOLANI WEEKEND

IFBB Diamond Cup a Mozolani Pro Classic 2016 budú športovým festivalom svalov a oku lahodiacou prehliadkou vypracovaných postáv. Keďže sa očakáva väčší záujem športovej verejnosti o toto podujatie, kúpte si vstupenky včas.

Predaj vstupeniek na súťaž TU

Predbežný program podujatia TU

 

Sprievodné akcie

Mozolani Expo: Športová výstava oblečenia, produktov a doplnkov výživy sa bude konať 21. a 22. 5 v DOXXbet aréne v Žiline (pre verejnosť otvorené od 8.30 do 20.00 h). V rámci Expa sa 22. 5. uskutoční od 13.00 do 14.00 h autogramiáda profesionálov kategórie Men's Pro Bodybuilding 212 lbs.

Mozolani Expo Challenge: Na Expe sa budú konať aj preteky pre športovcov nad 18 rokov, ktorí nie sú registrovaní v športových zväzoch, o tituly Mr. Physique (21. 5. o 14.00 h) a Ms. Bikiny (22. 5. o 14.00 h).

Seminár a exhibícia Phila Heatha: Seminár s najlepším profesionálnym kulturistom súčasnosti sa 22. 5. v Mozolani Fitness ZOC Max Žilina začne o 9.00 h. Exhibícia Phila Heatha bude večer 22. 5. v rámci Mozolani Pro Classic 2016 v DOXXbet aréne Žilina.

IFBB Diamond Cup a Mozolani Pro Classic 2016 podporili:

Generálny partner: Tetras

Organizátor: Mozolani The Fitness Authority

Hlavný partner: Extrifitslovakia

Top partner: Chilleus.com

Partneri: Scitec Nutrition, Nutrend, Muscleking, Vendetta, Body Way, Mesto Žilina, MZ Wood, VIP transport, J. J. Darboven, Inter-Vion, Aloxxi, Gorilla Wear, Street Life, SAKFST, IFBB, IFBB Pro League

Mediálni partneri: sport.sk, ronnie.cz, Svět kulturistiky

 

Súvisiace články:

VIDEO: Príprava Tomáša Tabačiara na IFBB Diamond Cup

Kto z profesionálov sa prihlásil na Mozolani Pro Classic 2016?

Kto bude vystavovať na športovej výstave Mozolani Expo?

Kto bude určite súťažiť na IFBB Diamond Cup

VIDEO: Jana Dobos Majerníková pred Mozolani Pro Classic 2016

Pre koho bude vstup na seminár zadarmo?

Najnižšie štartovné posunuté do 19. 5. a kontakt na prihlásenie sa!

Na Mozolani Pro Classic 2016 sa predstaví aj Vojto Koritenský

Pozývame vás na IFBB Diamond Cup a Mozolani Pro Classic

PROGRAM Diamond Cupu a Mozolani Pro Classic v Žiline

Autor: Ľubomír Chochula