MOZOLANI CLASSIC

MOZOLANI PRO CLASSIC 2015 - MARIÁN ČAMBAL VYHRAL ZASLÚŽENE

Pridané: 27.04.2015


Slovenský profesionálny kulturista Marián Čambal zreje ako víno. Čím je starší, tým je lepší. Na Mozolani Pro Classic 2015, ktorý sa konal v sobotu 25. 4. v bratislavskom Dome odborov v Istropolise, zvíťazil medzi profíkmi v kategórii PRO MEN'S BODYBUILDING 212 LBS.


Na snímke zľava sú: promotér Andrej Mozoláni, viceprezident IFBB Pro League Robin Chang, co-promotér Michaela Kováčová, strieborný Khalid Almohsinawi, prezident IFBB Rafael Santonja, víťaz Marián Čambal, bronzový Talian Thomas Benagli a prezident SAKFST Milan Čížek.

Profesionálov bolo celkovo deväť a spomedzi nich bol najlepší Marián Čambal. Jeho najväčší súperi, či už podľa papierových predpokladov alebo v reále na pódiu, Kuvajťan Khalid Almohsinawi a Talian Thomas Benagli, mu zdatne sekundovali. Výhoda domáceho prostredia mohla síce zohrať nejakú úlohu, ale zasa nie až takú podstatnú, čo sa týka výsledkov. Rozhodla aktuálna forma a pripravenosť. Čambalov triumf je zaslúžený!

Je to jeho životný úspech. Má síce veľké víťazstvá aj na amatérskej scéne (napríklad v roku 2012 sa stal majstrom sveta v kulturistike do 90 kg), ale profi-kariéra je predsa len niečo iné. Vlani na Mozolani Pro Classic získal pri svojom debute medzi profíkmi bronzovú medailu. Teraz mal ešte lepšiu fazónu a vyhral. „Tento rok som bol ťažší o 3 – 4 kilá, podarilo sa mi nalepiť nejakú kvalitnú svalovú hmotu, som s tým veľmi spokojný,“ poznamenal Marián Čambal, ktorý si prvenstvom na Mozolani Pro Classic 2015 zabezpečil miestenku na Olympiu (17. - 20. 9.) do Las Vegas. „Nikdy som nerozmýšľal, že by sa mi mohlo podariť postúpiť na Olympiu. Je to maximálne splnený sen. Stáť na pódiu za účasti najlepších kulturistov sveta, to je čerešnička na torte. Dovtedy však chcem absolvovať ešte dve súťaže. Mám v pláne štartovať na podujatí Bodypower Pro men's 212 lbs v Birminghame (Anglicko, 15. - 16. 5.) a na pretekoch Wings of Strength v San Juane (Portoriko, 30. - 31. 5.),“ uviedol Marián Čambal.

Čambal sa na Olympii predstaví vo svojej kategórii do 212 libier, v tej vyššej kategórii bez hmotnostného limitu tzv. ťažkotonážnikov to zrejme bude znovu Phil Heath kontra Kai Greene. „Ja by som z tejto dvojice uprednostnil Heatha. Jeho typ postavy sa mi páči viac,“ poznamenal Marián Čambal, ktorému sme ešte položili otázku na margo súťažnej premiéry Vojtěcha Koritenského (na Mozolani Pro Classic 2015 skončil na 4. mieste) v profi-tábore. „Vojto je podľa mňa výborný kulturista, predviedol veľmi dobrú formu, je odo mňa mladší, čiže má kopec času, aby sa mohol ešte ďalej zlepšovať.“

Na snímke sú všetci traja víťazi, zľava: Jozef Nagy, Marián Čambal a Denisa Hargašová.

Výsledky kategórie PRO MEN´S BODYBUILDING 212 LBS nájdete TU

Výsledky v kulturistike mužov - amatérov nájdete TU
Výsledky v bikiny fitness žien nájdete TU

Autor: Ľubomír Chochula

FOTO - PRVÍ TRAJA V PRO MEN´S BODYBUILDING 212 LBS, zľava Marián Čambal, Khalid Almohsinawi a Thomas Benagli: