Magazín
Kráľovná v neolympijských športoch si Večer hviezd užívala
dátum: 15.12.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Desaťnásobnú majsterku sveta Janu Purdjakovú, ktorá sa v októbri tohto roku na IFBB MS v Montreale stala majsterkou sveta vo physique do 163 cm a absolútnou víťazkou vo physique, vyhlásili 13. decembra na Večere hviezd v Trenčíne za kráľovnú v neolympijských športoch za rok 2014. S víťazkou ankety sme sa po skončení galaprogramu porozprávali.

Ako sa ti páčil Večer hviezd?

Keďže som vyhrala, tak to nemalo chybu. Bol vynikajúci program, vtipný moderátor, dobre som sa zabavila. Som rada, že som tu bola. Pred dvomi rokmi som bola druhá medzi neolympijskými športovcami, vtedy vyhral Igor Kočiš. Rok 2014 som ukončila veľmi úspešne a z toho sa teším.

 

Máš na konte desať svetových titulov. Dokedy chceš vôbec súťažiť?

Každý rok hovorím, uvidíme o rok, ako bude. Dokedy, to neviem povedať, budem sa rozhodovať podľa zdravia a podľa toho, ako ďalej v osobnom živote... Cvičenie má baví. Aj keď raz skončím s aktívnou činnosťou, budem naďalej trénovať každý deň, akurát nie dvakrát denne, ale iba jednofázovo.

V akom si teraz tréningovom režime?

Stále trénujem dvojfázovo každý deň, ale je to viac-menej kardio, sú to tréningy skôr zamerané na vytrvalosť, nepoužívam ťažké váhy, cvičím s ľahšími závažiami, lebo musím trochu odľahčiť šľachy a kĺby. Je to nevyhnutné, keďže po tohtoročných majstrovstvách sveta som cítila, že je to dosť opotrebované, preto som trochu poľavila z tohto klasického kulturistického tréningu. Do prípravy nabehnem po Novom roku. Čo sa týka stravy, tá je v poriadku, stravujem sa zdravo, okrem dneška, lebo tie bankety a recepcie sú vždy mimo zdravej výživy, ale to patrí k tomu.

 

Vianoce sú za dverami. Tešíš sa na tento sviatok?

Veľmi sa teším na Vianoce, je to také iné. Tento sviatok mám rada a vychutnávam si tú vianočnú atmosféru. Na Vianoce chodíme k mame môjho priateľa. Ona pripravuje klasické štedrovečerné menu, zemiakový šalát, rezeň. Zjem to, ale nedá sa povedať, že práve na toto jedlo by som sa tešila. Skôr mám rada sladké, štrúdľu, koláčiky...

 

Čo si želáš do roku 2015?

Prajem sebe i všetkým ostatným hlavne zdravie. Ak je zdravie, potom sa problémy a prekážky ľahšie prekonávajú. V roku 2015 sa budem snažiť byť znovu úspešná na súťažiach a želám si, aby mi to vyšlo.

 

Ľubomír Chochula