Magazín
Purdjaková najúspešnejším športovcom neolympijských športov za rok 2014
dátum: 14.12.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Podujatie Večer hviezd (12. ročník) – slávnostné vyhlásenie najúspešnejších športovcov neolympijských športov – ktoré sa uskutočnilo v sobotu 13. decembra v priestoroch výstaviska Expo Center v Trenčíne, znovu po roku potvrdilo, že športovci SAKFST sú extratrieda. Tentoraz zvíťazila absolútna majsterka sveta 2014 vo physique Jana Purdjaková, ktorá tak v tejto ankete nadviazala na minuloročné prvenstvo bodyfitnesky Adely Ondrejovičovej.

V elitnej desiatke figurovalo až osem majstrov sveta. Víťazstvo zaslúžene patrí Jane Purdjakovej, ktorá na MS 2014 triumfovala nielen vo svojej kategórii, ale aj v absolútnom hodnotení vo physique. V Montreale získala celkovo už svoj desiaty titul majsterky sveta, pričom tých predošlých deväť si vybojovala v ženskej kulturistike. Pre túto obdivuhodnú športovú stálica to bol prvý triumf v ankete Najúspešnejší športovec neolympijských športov. Okrem nej boli v Top Ten ďalšie dve pretekárky SAKFST, na štvrtom mieste skončila fitneska Dominika Multáňová (juniorská majsterka sveta 2014 i majsterka sveta 2014 medzi ženami) a šiesta bola bodyfitneska Adela Ondrejovičová (majsterka sveta 2014 medzi ženami).

Janke Purdjakovej odovzdával hlavnú trofej prezident SAKFST Milan Čížek.

 

Poradie:

1. Jana Purdjaková – physique

2. Eduard Zsiga – streľba

3. Lucia Debnárová – pretláčanie rukov

4. Dominika Multáňová – fitness

5. Ivan Čech – kolky

6. Adela Ondrejovičová – bodyfitness

7. Alexander Vaško – vodné lyžovanie

8. Tomáš Kubek – kros triatlon

9. Jakub Koniar – biliard

10. Igor Petrík – strongman

Na Večere hviezd exhibične vystúpil kulturista Miroslav Škadra.

 

Na podujatí ocenili nielen športovcov. Cenu za celoživotný prínos dostali herečka Eva Krížiková, kardiológ Viliam Fischer a bývalý športovec-diskár Imrich Bugár.

 

-ľch-