Magazín
Pred MS klasikov v La Nucii, ciele Ľuboša Maliňáka a Laca Korscha
dátum: 12.12.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Tento víkend sa uskutočnia IFBB majstrovstvá sveta v klasickej kulturistike. V La Nucii budeme mať svoje želiezka v ohni v podobe dvoch borcov SAKFST Ladislava Korscha (do 175 cm) a Ľuboša Maliňáka (nad 180 cm).

Ladislav Korsch má 29 rokov, súťaží za KŠK Stará Ľubovňa. Kulturistike sa venuje zhruba 15 rokov, z toho 13 rokov v aktívnej súťažnej podobe. Za svoj najväčší úspech považuje striebro na juniorských majstrovstvách sveta v roku 2004 v kulturistike do 75 kg. V roku 2011 vyhral majstrovstvá Slovenska v klasickej kulturistike mužov do 175 cm. Pred mesiacom a pol zvíťazil vo svojej kategórii na Tatranskom pohári 2014 v Poprade. Pre neho to bude premiéra na mužských MS. „Je to momentálne lepšie, ako to bolo na Arnolde alebo na Tatranskom pohári, hoci som si to predstavoval ešte lepšie, ale hádam to dobre dopadne. O cieľoch ťažko hovoriť. Ešte som nebol na MS, medzi mužmi som sa veľmi neangažoval. Podľa fotiek, čo som videl na minulých šampionátoch, býva na 'svete' neskutočná konkurencia. Budem šťastný, ak sa dostanem do finále a potom sa uvidí. V semifinále by som určite chcel byť ako na súťaži Arnold Classic Europe 2014 (12. miesto), ale verím, že teraz na MS budem v lepšej forme a mohlo by sa mi podariť dostať sa do finálovej šestky,“ podotkol Ladislav Korsch.

Tridsaťdeväťročný Ľuboš Maliňák (VTJ Technika L. Mikuláš, tréner Ľubomír Hečko) je skúsený a veľmi úspešný pretekár. V roku 2012 v Sofii stal svetovým šampiónom v klasickej kulturistike nad 180 cm, okrem toho skončil na IFBB MS dvakrát na striebornej pozícii (2006 a 2010), trikrát bol štvrtý (2007, 2009 a 2013), pričom na IFBB ME získal tri zlaté (2005, 2006, 2011) a dve strieborné medaily (2007, 2009). „Ja už mám jeden titul majstra sveta a nikto mi ho nikdy nezoberie. Nikomu nemusím nič dokazovať. Pod tlakom budú tí, ktorí ho ešte nemajú a túžia po ňom. V mojej kategórii bude veľa klasikov s ambíciou zvíťaziť. Konkurencia je veľmi silná. Pribudlo veľa kvalitných klasikov, ale určite zabojujem o čo najlepší výsledok tak, ako vždy. Nikoho nechcem sklamať. Urobím všetko pre to, aby som potešil ľudí na Slovensku a vybojoval pre našu krásnu krajinu nejakú medailu. Dávam si postupné ciele. Úspechom už bude samotný postup do finále. Všetko ostatné vyššie bude čerešničkou na torte. Najdôležitejšia bude forma,“ poznamenal Ľuboš Maliňák.

Ľubomír Chochula