Magazín
Multáňová má dočasne zakázané kardio
dátum: 05.08.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Na reprezentačnom zraze, ktorý bol 27. júla v Mozolani Trainings Fitness Clube v Žiline, bolo vidieť, že slovenská reprezentantka vo fitness do 163 cm Dominika Multáňová berie prípravu na jesenné MS naozaj vážne. S hornou časťou tela mohla byť spokojná, dotiahnuť však treba nohy, na ktoré sa musí zamerať.

Momentálne je bez svojho trénera Ľubomíra Hečka, ktorý sa z dovolenky vráti 12. augusta. "Je na dvojtýždňovej dovolenke, ale keď sa vráti, hneď na druhý deň budeme zasa trénovať. On nie je len mojím trénerom, ale robí mi aj sparingpartnera. Trénujem systémom 6 + 1. Teraz to v tréningu nie je už také silové, ale skôr rysovacie a dynamickejšie. Okrem toho nacvičujem voľnú zostavu, gymnastike sa venujem 4 až 5-krát týždenne. S voľnou zostavou ešte nie som spokojná, stále ju trénujem, zdokonaľujem, ale myslím si, že už na nej nie je veľa roboty. Treba doladiť detaily, dokončiť kostým a pod. Keďže forma sa mi celkom dobre rozbehla, kardio mi tréner dočasne zakázal," povedala Dominika Multáňová.

"Moja príprava je v plnom prúde, veď už 8. septembra bude v Trenčíne nominačná súťaž na ženské majstrovstvá sveta. Pred odchodom trénera na dovolenku som počas dvoch týždňov absolvovala tréningy úplne bez prestávky. Pritvrdili sme, išla som na 110 percent. Dosť sme sa zamerali na nohy a spodné partie, ktoré mi v porovnaní s vrchnou časťou tela zaostávajú. Keď sa vráti, znovu sa do toho obujeme."

Dominika Multáňová má iba 21 rokov a napriek mladému veku sa už viackrát presadila na medzinárodnom fóre. V roku 2010 sa stala absolútnou majsterkou Európy vo fitness junioriek a na ženských ME si siahla na bronzovú medailu. O rok neskôr získala bronz na MS vo fitness žien a vlani si vybojovala striebro na ME junioriek i na ME žien a na MS 2012 žien bola tretia. Je členkou klubu VTJ Technika Liptovský Mikuláš a súťaží v rámci SAKFST.

Multáňová od minulého zrazu (22. júna) schudla zhruba dva kilogramy. "Mám 48,4 kg, už by som nechcela schudnúť. Neriadim sa podľa váhy, ale podľa toho, čo mi povie tréner."

Ak dobre zvládne obe "nominačky", ženskú 8. septembra v Trenčíne a juniorskú 5. októbra v Dubnici, potom bude štartovať na oboch svetových podujatiach – MS žien (13. – 16. 9. v Kyjeve) i juniorské MS (25. – 27. 10. v Ulanbátara) – s ambíciou získať medailu.

Text a foto: Ľubomír Chochula