Magazín
Piačkovú neláka kategória bikiny fitness
dátum: 07.08.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Slovenská juniorská reprezentantka v bodyfitness Tatiana Piačková pochádza z Trenčína, jej trénerom je Ľubomír Hečko a má ambície štartovať na juniorských majstrovstvách sveta v mongolskom Ulanbátara (25. – 27. 10.). Ak v príprave nič nepokazí, môže sa jej to podariť.

"Moja príprava napreduje celkom dobre. Momentálne cvičím dvojfázovo, trochu som obmedzila sacharidy. Treba v tom pokračovať a hádam to bude dobré. Zhruba o mesiac (8. septembra) je prvá súťaž (nominačné preteky v Trenčíne na MS žien), na ktorej chcem štartovať. So stravou nemám problémy. Som v diéte a váha mi ide dole. Od minulého reprezentačného zrazu (pred šiestimi týždňami) som schudla zhruba tri kilogramy," poznamenala Tatiana Piačková koncom júla na reprezentačnom zraze v Mozolani Trainings Fitness Clube v Žiline.

Jej aktuálny tréningový split je... "Trénujem systémom 6 + 1. Kardio cvičím ráno nalačno 45 minút, potom si dám druhý tréning, ktorý je silový. V deň voľna sa snažím zvýšiť sacharidy a potom uberám."

Pre Piačkovú bude dôležitá juniorská "nominačka" v Dubnici (5. 10.) na JMS. "Na ženskej nominačke sa pôjdem iba ukázať, v prvom rade sa chcem dobre pripraviť na nominačné preteky na juniorský "svet". Potom mám v pláne štartovať medzi juniorkami na Arnold Classic Europe v Madride (11. – 13. 10.), ale mojou najväčšou túžbou je súťažiť na JMS v Mongolsku. Ak sa mi to podarí, vynasnažím sa tam zabojovať o medailu."

Piačková musela minulú sezónu vynechať, lebo mala zdravotné problémy s chrbticou. Teraz sa snaží cvičiť naplno, ale hlavne tak, aby si neublížila. Vybrala si bodyfitness, nalákali ju bikiny fitness? "Nie, lebo sa neviem tak prezentovať ako dievčatá v bikinách. V bodyfitness treba mať trochu viac svalov, to sa mi viac páči."

Ľubomír Chochula