Magazín
Dvadsaťdva otázok pre Denisu Hargašovú
dátum: 18.11.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Svoj najväčší športový úspech v doterajšej kariére dosiahla bikiny fitneska Denisa Hargašová pred mesiacom na IFBB majstrovstvách sveta v Montreale, kde v kategórii do 166 cm získala striebornú medailu. S určitým časovým odstupom sme túto 22-ročnú bikinárku oslovili a položili jej 22 otázok. Začali sme pochopiteľne svetovým šampionátom.

1. Do Montrealu si odletela o niečo skôr ako ostatní. Kedy si dorazila do dejiska MS a čo prvé si tam urobila?

Áno do Montrealu som odlietala o deň skôr ako ostatní a bola som ubytovaná v penzióne, ktorý bol vzdialený od letiska tri minúty autom. Prespala som tam jednu noc zo štvrtka na piatok a v piatok už mala prílet slovenská výprava, ktorú som čakala na letisku a spoločne sme sa z letiska presunuli do diania súťaže. Ako prvé som sa išla spolu s ostatnými ubytovať.

 

2. Aké bolo ubytovanie a strava v hoteli. S kým si bola na izbe?

Boli sme ubytovaní v hoteli Sheraton a izby boli podľa môjho názoru nadpriemer. Veľká izba doslova s obrovskými posteľami. Na izbe som bola s Olíviou Rebekou Pohánkovou, taktiež s vicemajsterkou sveta vo svojej kategórii. Strava bola prispôsobená súťaži, skladala sa z ryže, zemiakov, vajec, kuracieho mäsa, ovocia, zeleniny, k dispozícii bola i káva atď. Skrátka všetko čo potrebuje súťažiaci pred súťažou.

3. Kde konkrétne sa konala súťaž, aký bol záujem ľudí, aká bola atmosféra na pretekoch a aké boli podmienky pre vás súťažiacich.

Súťaž sa konala v Quebec, Laval a na súťaži nebol veľký záujem ľudí, atmosféra bola pokojná, program išiel pomerne podľa časového harmonogramu a moja kategória bola niekde v strede, takže som ani dlho nečakala. Súťažné podmienky boli vcelku dobré, keďže všetky pretekárky zo Slovenska sme okupovali jednu šatňu, v ktorej nechýbala toaleta, zrkadlá, stoličky a ohrievač. Samozrejme ako na každej súťaži, tak i tu boli vtedy stresové situácie, ale dnes sa už iba nad nimi pousmejem, nič vážne.

 

4. Koľko dievčat štartovalo v tvojej kategórii?

V mojej kategórii štartovalo 15 dievčat.

 

5. Do finále postúpilo len šesť najlepších a ty si bola medzi nimi. To ti asi padol kameň zo srdca. Základný cieľ si splnila...

Áno, máš pravdu, kameň zo srdca mi padol, keď ma vyvolali do prvého porovnávania.

6. Vo finále spolu s tebou boli Brazílčanka, Austrálčanka, Švédka, Britka a Maďarka. Koho si považovala za najväčšiu súperku a prečo?

Keď mám povedať pravdu, na súťažiach vnímam len seba a snažím sa koncentrovať na pódiový výkon a neobzerám sa za svojimi súperkami. V podstate až vo finále som spoznala svoje súperky, ale so žiadnou som sa neporovnávala.

 

7. Napokon si skončila na cennom druhom mieste, na krku ti zavesili striebornú medailu. Prvé pocity?

Prvé pocity boli výnimočné, viem to opísať jednoduchou vetou. Bola som šťastná. Ale tie druhotné pocity vo mne spúšťali emócie šťastia ešte dlho po súťaži.

 

8. Ako si tento úspech oslávila. Dopriala si si na bankete kalorickú bombu?

Oslávila som ho perfektne. Na bankete som sa veľmi dobre najedla, ochutnala som z každého, na čo mi prišla chuť, takže určite po takom čase to bola kalorická bomba pre telo. Následne úspech som oslávila i tancovaním na tanečnom parkete, kde mi robili spoločnosť ostatní zo slovenského tímu.

9. Pobyt v Montreale si si ty spolu s repre-trénerom a ďalšími štyrmi dievčatami predĺžili. Poznávali ste pamiatky, chodili do obchodov?

V Montreale nás ostalo deväť. Vždy sme sa spoločne stretli na raňajkách, kde sme sa porozprávali a potom už každý mal taký program, aký si zvolil. Ja som za svoj pobyt stihla vidieť starý Montreal, prístav, čínsku štvrť, mnoho výškových budov, nákupné centrá a tým, že sme bývali hneď v centre diania, tak na hlavnú ulicu plnú obchodov nám to trvalo iba päť minút.

 

10. Po návrate domov ťa o pár dní čakal Tatranský pohár v Poprade. Veľa času na prípravu nebolo, ale ty si to zvládla super. Vyhrala si zaslúžene. Formu si mala možno ešte lepšiu ako v Montreale. Ako sa ti to podarilo?

Ďakujem za uznanie. V prvom rade, chcem pripomenúť, že prvý týždeň prípravy som bola v Montreale, kde som nemala ideálne podmienky na prípravu, čo sa cvičenia i stravy týka. Snažila som sa dodržiavať stravu, dávať telu mnoho enzýmov. Mala som so sebou gymnastické gumy, s ktorými som sem-tam cvičila na izbe i spolu s Adelou Ondrejovičovou. Po návrate z Montrealu mi trvalo dva dni, aby som si zvykla na normálny režim a predsúťažný týždeň som telu dávala zabrať koľko vládalo, aby som udržala formu.

11. Budeš tohto roku ešte štartovať na Olympia Amateur v Moskve?

Olympia Amateur v Moskve sa nezúčastním.

 

12. Aký bude tvoj tréningový a stravovací režim v najbližšom období?

Po poslednej súťaži doprajem telu zaslúžený oddych do konca novembra a prijímam plnohodnotnú stravu. V decembri začnem opäť s cvičením, telo začnem zaťažovať postupne. Najskôr ho poriadne rozhýbem, ponaťahujem a keď budem pripravená, tak začnem silový tréning, ktorý bude mať širokú koncepciu, čo sa cvikov týka.

 

13. Kedy konkrétne začneš s prípravou na novú sezónu?

Na jarnú sezónu sa začnem pripravovať po Novom roku.

 

14. Na čo použiješ tie peniaze, ktoré ti SAKFST vráti, keďže ti preplatí všetky náklady súvisiace s MS 2014?

Náklady, ktoré sa mi vrátili za úspech na majstrovstvách sveta, použijem na svoj rozvoj.

15. Kategória Bikiny fitness stále napreduje, počet pretekárov rastie, kvalita stúpa, ako to bude dajme-tomu o päť rokov?

Myslím si, že o päť rokov, to bude ako teraz, stále sa trend bude meniť.

 

16. Tvoj priateľ súťaží vo physique. Nežiarli tak trochu na tvoje úspechy, ktoré sú väčšie ako tie jeho?

Nie, naopak, môj priateľ ma podporuje od začiatku mojej súťažnej kariéry. Môj úspech = jeho úspech. Takisto sa s ním nemôžem porovnávať, keďže Mozolani Fitness Cup 2014 bola jeho prvá súťaž. Teraz je rad na mne, vrátiť mu tú istú podporu, keď ju bude on potrebovať.

17. Považuješ sa za pokojného alebo skôr za emotívneho človeka? Ktorej svojej vlastnosti alebo neresti by si sa rada zbavila?

Som emotívna, viem sa radovať, ale si aj poplakať, ak je treba. Svoje vlastnosti beriem, aké sú, ťažko ich meniť, keďže každý človek má svoj genetický potenciál. Viac-menej sa snažím odstrániť svoje nedostatky a pracovať na svojich pozitívach.

 

18. Stále sa živíš ako profesionálna tanečnica?

V momentálnej dobe netancujem, len príležitostne na špeciálne ponuky.

19. Slnko, more a tanec miluješ, to mi je jasné, ale ako si na tom so zimnými radovánkami – lyžovanie, snoubordovanie, sneh, mráz a podobne.

Zimu si rada užívam doma v teple alebo spolu v kruhu rodiny a kamarátov. Mám rada prechádzky po zasneženej krajinke, pokiaľ nie je tuhý mráz. Zimným športom, ako je lyžovanie, snoubord sa vyhýbam s ohľadom na jarnú prípravu.

 

20. Máš rada Vianoce a ako ich zvykneš tráviť?

Vianoce sú pre mňa výnimočný sviatok, keď sa stretne celá rodina za jedným stolom a pokojne bez výčitiek si doprajem vianočné menu bez diétnych výhrad. Je to pre mňa moment, keď sa cítim v úplnom bezpečí obklopená láskou a zmes všetkých tých dobrôt je odmenou za celý rok.

 

21. Aký darček by ťa najviac potešil pod stromčekom?

Nemám vytýčený darček, poteší ma čokoľvek.

22. Onedlho budeme všetci bilancovať rok 2014. Čo ťa najviac potešilo, prípadne bolo aj niečo, čo ťa sklamalo alebo zarmútilo? Čo si želáš do roku 2015?

Rok 2014 bol pre mňa obrovským pokrokom. Teším sa z každého jedného úspechu, ktorý som v tomto roku dosiahla. To, čo ma sklamalo alebo zarmútilo, sa snažím nevnímať. Na tento rok myslím len v dobrom a želám si, aby rok 2015 bol oveľa plodnejší, aby som nemala zdravotné ťažkosti a aby mi priniesol mnoho úspechov, čo sa týka celkového žitia a takisto na súťažných pódiách.

 

-ľch-

 

Pozn: Denisa Hargašová bude na svojom fan page Denisa Espana Official uverejňovať novinky a kde takisto rada odpovie na otázky všetkým, ktorí jej napíšu.