Magazín
Prítrská chce štartovať na šampionáte
dátum: 02.08.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Stanislava Prítrská súťaží v kategórii bikiny fitness do 163 cm. Preteká v rámci SAKFST za klub Fortuna Trnava. Má 33 rokov a jej snom je nominovať sa na septembrové majstrovstvá sveta. Počas reprezentačného zrazu, ktorý bol 27. júla v Mozolani Trainings Fitness Clube v Žiline, sme sa s ňou porozprávali.


"Mám pocit, že moja príprava napreduje dobre, ale to by skôr mal posúdiť môj tréner. Od minulého zrazu som išla s váhou trochu hore, ale to nevidím ako problém. Stále sa ešte zameriavam na silový tréning, keďže sa snažím nabrať nejakú svalovú hmotu. Dúfam, že to, čo išlo hore – nebolo to veľa, len pár gramov navyše – sú svaly. Myslím si, že mám dosť času na chudnutie. U mňa je to tak, že si musím dávať pozor, aby som nebola až veľmi štíhla. Momentálne cvičím systémom, buď 2 + 1 alebo 4 + 1. Závisí to od toho, ako sa mi podarí prísť do fitka. Kým sa ešte dá, tak sa snažím cvičiť v rámci mojich možnosti s väčšími váhami. Čo sa týka aeróbnej aktivity, tak tú som do tréningovej činnosti zaradila v podstate až teraz. Stravu mám zatiaľ bežnú, ešte nediétujem."

V bikiny fitness je veľká konkurencia. Presadiť sa nie je jednoduché. Do popredia sa tlačia nové mladé pretekárky. Ako to vníma Stanislava Prítrská? "Každým rokom sa rozširujú rady, toto je silná kategória, ale o to sa treba viac snažiť a bojovať. Chcem sa dobre pripraviť na nominačnú súťaž (bude 8. septembra v Trenčíne) a vybojovať si tam účasť na majstrovstvách sveta (13. – 16. septembra v Kyjeve). Na májových ME som neštartovala, ale teraz ma už dva razy pozvali na reprezentačný zraz. Pre mňa je veľkou motiváciou to, že existuje reálna možnosť štartovať na MS. Rada by som to využila, o túto šancu zabojujem."

Prítrská sa zlepšuje, vidieť na nej progres, ale nemá niekedy momenty, keď sa jej nechce cvičiť? "Zatiaľ som nemala taký problém, že by som vyslovene nemala chuť trénovať. Možno je to aj mojím vekom. Keď má človek viac rokov, berie to zodpovednejšie. Mám už vytvorené rodinné zázemie, mám manžela, a tak nemusím odolávať rôznym lákadlám a nemusím riešiť to, či mám ísť niekde na párty. Vytvorila som si režim, ktorý sa snažím dodržiavať. Viem si navariť stravu a v tréningu sa snažím robiť všetko poctivo. Výhodou je, že môj manžel mi je zároveň partnerom pri cvičení, on ma dokáže potiahnuť a dodať mi energiu. A niekedy je to zasa naopak..." pousmiala sa šarmantná Stanislava Prítrská.

Text a foto: Ľubomír Chochula