Magazín
Držíme palce! Škadra, Solár a Tatarka bojujú na MS v Brazílii
dátum: 14.11.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Kulturisti SAKFST Miroslav Škadra (zlato na ME 2013 a bronz na ME 2014), Ján Soták (zlato na ME 2013) a Peter Tatarka (bronz na MS 2013 a absolútne prvenstvo na ME 2012) sú našimi horúcimi želiezkami na IFBB majstrovstvách sveta v Brazílii, ktoré vyvrcholia v sobotu 15. novembra. Presadiť sa však nebude jednoduché, konkurencia na 'svete' z roka na rok rastie a zvyšujú ju najmä arabské krajiny.

PETER TATARKA (do 95 kg): Doteraz som bol na piatich svetových šampionátoch, v Katare, Bahrajne, Južnej Kórei, Azerbajdžane a Maroku, pričom do finále som sa dostal jedine v Maroku, kde to bola napokon medailová priečka. Dobre viem, aké ťažké je dostať sa do finálovej šestky. Na MS 2014 zabojujem o čo najlepšie umiestnenie. V Južnej Amerike som ešte nebol. Cítim určitý tlak, napätie, je to taká vnútorná zodpovednosť nebyť horší ako minulý rok, ale čo sa týka formy, môžete mať lepšiu formu a skončíte nižšie. Je to nevyspytateľné. Záleží na tom, kto príde na MS, ako sa to vyvinie... Chcem obhájiť medailu, ale som realista. Predtým som sa štyrikrát nedostal do finále, ale po stránke formy to nebolo slabšie ako vlani, keď som obsadil tretie miesto. Dúfam, že si na MS v Brazílii finále vybojujem. Mal by som štartovať v kategória do 95 kg. Vlani deväťdesiatpäťka nebola a musel som súťažiť v kategórii do 100 kg, hoci som vážil 93 kg.

JÁN SOLÁR (do 75 alebo do 80 kg): Bude to moja premiéra na svetovom šampionáte. Nikto nevie, ako to na MS v Brazílii dopadne. Možno budem desiaty, možno vyhrám. Určite zabojujem o čo najlepšie umiestnenie.

MIROSLAV ŠKADRA (do 70 kg): Štartovať na MS, to je obrovská motivácia. Ak to má byť tak, ako to bolo vlani na MS v Maroku (Škadra nepostúpil do finále – pozn. red.), kde v mojej kategórii prišlo 30 nadupaných kulturistov, potom nebude jednoduché uspieť nikomu.

RASTISLAV SOLÁR (reprezentačný tréner): Verím, že nominovaní pretekári zabojujú na MS v Brazílii o dobré umiestnenie. Pre každého z nich by bolo finále veľkým úspechom. Netreba lietať v oblakoch, radšej stáť pevne nohami na zemi a ísť na 'svet' so skromnejšími ambíciami, lebo vždy to potom lepšie vypáli, ako keď si dávate veľké ciele. Každá medaila by potešila a bolo by to super, ale budú to majstrovstvá sveta...

 

Ľubomír Chochula

Foto: Eastlabs