Magazín
Akú ponuku na fotenie by Milová odmietla? Rozhovor – 2. časť
dátum: 13.11.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Po svojej poslednej súťaži v roku 2014, ktorou bol Tatranský pohár, si Jana Milová, členka Mozolani The fitness Authority, trochu oddýchla, ale už je znovu v tréningovom kolotoči. V prvej časti rozhovoru sme sa bavili aj tom, ako výsledkovo napreduje. Teraz vám ponúkame druhú časť rozhovoru.

Čo ti v príprave na MS 2014 zabralo najviac?

Pomohlo mi to, že som v príprave bola dlhšie a brala ju vážnejšie už na začiatku. Dávala som do toho maximum, čo sa týka tréningov a stravy. Nič sa nestane, ak sa raz za čas niečo prihodí, ak sa niečo poruší v diéte, ale potom treba naozaj zabrať a ísť naplno vo všetkom. V Montreale som mala životnú formu. Sama som bola zo seba prekvapená. Nechápala som, čo sa stalo s mojím telom, keď som začala odvodňovať a cukrovať. Ja som na Mozolani Fitness Cupe nejako zvlášť neodvodňovala, len som trochu stiahla vodu a v ten deň som trochu nacukrovala. Na MS som cukrovala a odvodňovala dva dni. Keď som sa po prvom dni cukrovania a odvodňovania pozrela na seba do zrkadla, tak som nechápala, čo všetko sa dá urobiť s telom.

 

Kedy odštartuješ novú prípravu?

Idem podľa toho, čo mi povedal Andrej Mozoláni. Teda, že desať dní po súťaži mám vypnúť od silového tréningu a v tom období si mám dávať len nejaké kardio. Po štyroch dňoch voľna som zaradila aeróbnu aktivitu. Buď som si ráno odbehla 7 km na Vodnom diele, keď bolo dobré počasie, alebo som vo fitku absolvovala ľahké kardio. Čo sa týka stravy, už nemám chuť sa prejedať. Už sa stravujem svojím štýlom, nie je to striktná diéta, mám aj nejaké sacharidy, ale ja som zvyknutá na diétne veci, takže mne to problém nerobí. Od 10. 11. budem mať už aj silový tréning a v decembri plánujem odštartovať prípravu na jar. Bude v nej aj trochu objemovky. Potrebujem nabrať svalovú hmotu a aj spevniť postavu, ale v strave to nebude taká objemovka, že by som si dopriala všetko. Budem sa držať určitého princípu, aby to bolo dobré.

 

Bikinárka môže mať síce skvelú postavu, ale ak bude na pódiu stáť ako drevo, nikto si ju nevšimne. Ako si na tom ty s prezentáciou?

Všetko je to v hlave. Predtým som sa zamýšľala a nesústredila som sa na pózovanie a podľa toho to aj vyzeralo. Neuvoľnila som sa, bola som strnulá, mala som zamrznutý úsmev, bolo to celé zlé, ani len chrbát som nevedela vystrieť. Treba sa skrátka vedieť odosobniť od svojich momentálnych problémov a sústrediť sa len na tú prezentáciu, ukázať všetko, čo je vo mne. Prezentáciu som si zlepšila, ale ešte na nej potrebujem popracovať.

 

Ty a modeling? Máš nejaké nové ponuky?

Keď už dávam do toho všetko, aby som čo najlepšie vyzerala, prečo to nevyužiť a nemať niečo z toho. Čiže, čo sa týka toho fotenia, je to niečo čo ma prezentuje a zároveň si za to ešte niečo zarobím. Dostávam ponuky a som rada, že je tomu tak.

 

Kde sú tvoje hranice pri tom fotení, pokiaľ si ochotná zájsť? Spodné prádlo?

V tom nevidím problém, veď na pódiu sa ukazujem v plavkách. Napríklad bývajú rôzne profesionálne fotenia aj fitnesiek, kde je všetko zakryté a ide o tie svaly. Keď je to pekne spracované, nie je to vulgárne, tak by som sa do toho pustila, ale len ako fitness.

A čo tak ponuka na nafotenie šteklivých fotiek pre niektorý pánsky magazín?

Takú ponuku by som neprijala. Respektíve musela by som zvážiť, pre aký časopis je to, o čo tam ide, či by ma to nepoškodilo. Pre mňa je prvoradý šport, ktorý robím. To je môj život. Kedysi som bola veľmi hanblivá, ale už nie som. Je to taká cesta učenia. Sama sa učím byť otvorenejšia, nehanbiť sa, užívať si to. Napríklad, ak idem pred kameru do niektorého klipu, to všetko ma, ako keby posúva ďalej. Aj na pódiu potom vyzerám v pohode, nemám stres z ľudí a kamery.

 

Ani sa nenazdáme a bude tu koniec roka 2014. Tvoje ciele pre rok 2015?

Úspechy v roku 2014 sú pre mňa len začiatkom. Chcem dosahovať dobré výsledky. Túžim byť najlepšia. Kedysi som si hovorila: bodaj by som sa aspoň dostala do finále. Vtedy som mala obavu, aby som niečo nepokazila, teraz idem a poviem si, že chcem vyhrať. Ale som objektívna, keď vidím, že to dievča predo mnou je lepšie, tak to príjmem. Musím mať vysoký cieľ, musím siahať čo najvyššie, lebo inak by som nedosiahla nič. Chcem si splniť ďalšie sny. Naplno sa venovať svojej práci, byť kvalitná fitness-trénerka, čo najlepšie sa pripraviť na majstrovstvá Slovenska a nominovať sa na majstrovstvá Európy, byť v životnej forme a byť lepšia ako kedykoľvek predtým. Chcem, aby mi sila a vôľa zostali a aby ľudia, ktorí mi pomáhajú, naďalej stáli pri mne.

 

Komu sa chceš poďakovať?

V prvom rade všetkým blízkym zo svojho okolia, ktorí ma podporovali, moja rodina, mama, otec, bratia, môj priateľ, s ktorým žijem a ktorý ma videl každý deň utrápenú, videl čo všetko do toho dávam. Snažil sa mi pomáhať, aj tie moje nálady a sem-tam náreky si musel vypočuť. Ďakujem aj mojej kamarátke Danke Kanátovej, ktorá mi pomáhala aj s prezentáciou, vedela mi poradiť v čom robím chyby, konzultovala so mnou veľa vecí, pomáhala mi aj psychicky, povzbudzovala ma slovami: neboj sa Jani, vstaň, choď a ideš. Dala mi veľa. Ďakujem môjmu sponzorovi Tetras Milošovi Kučíkovi, ktorý sponzoroval celú moju prípravu. Tým to bolo pre mňa ľahšie. O všetko sa postaral. Som rada, že máme uzavretú zmluvu na ďalšiu sezónu. Ďakujem tiež Šmakoun Slovensko, Top Restaurant a v neposlednom rade klubu Mozolani The Fitness Authority i všetkým svojim fanúšikom. Je to aj ich zásluha, že som sa dostala tam, kde som sa dostala. Keď som videla, ako mi držia palce, ako ma podporujú a obdivujú, tak som aj pre nich chcela byť stále lepšia.

 

Ľubomír Chochula

Foto: Eastlabs