Magazín
Rozhovor s bikinárkou Janou Milovou – 1. časť
dátum: 12.11.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
S bikiny fitneskou Janou Milovou, členkou Mozolani The Fitness Authority, sme hodnotili jej vydarenú jesennú sezónu 2014, počas ktorej obsadila na nominačke v Žiline druhé miesto, na majstrovstvách sveta v Montreale bola piata a na Tatranskom pohári v Poprade to znovu bola strieborná medaila.

 

Na Tatranskom pohári si už nič nemusela dokazovať, ale napriek tomu si sa tam predviedla v dobrom svete.

Išla som tam s tým, že sa pretekov zúčastním. Vedela som, že už do toho nedávam sto percent. Už po MS v Montreale som sa necítila veľmi dobre. Desať dní som necvičila. Keď som sa vrátila z Kanady, mala som dvojfázové tréningy, ale už som cítila, že telo ide proti mne, nevládala som. Bola som z toho nervózna. Nebola som vo forme. Tešila som sa na to, že sa všetci v Poprade stretneme a potom sa konečne všetci pôjdeme najesť na banket bez nejakých výčitiek. Keď som prišla na súťaž, všetko zo mňa spadlo a užívala som si preteky, atmosféru, v zákulisí sme sa bavili s babami... Už som nemala hlavu vo výšinách, že musím skončiť na nejakom mieste, hoci nebolo mi jedno, ako dopadnem. Možno aj preto to vyznelo tak dobre. Keď sa človek moc pripravuje a sústredí na to, tak sa bojí, že niečo pokazí a naozaj to potom môže privolať a niečo sa môže pokaziť. Bola som uvoľnená.

 

V Poprade si získala dva cenné skalpy, zdolala si Veroniku Guľášovú (4. miesto) i Olíviu Pohánkovú (3. miesto), jedine víťazná Denisa Hargašová bola nad tvoje sily.

Mali sme riadne nabitú kategóriu. Bolo nás štrnásť, veľa reprezentantiek. Jesennú sezónu zavŕšiť takou skvelou bodkou a poraziť tie, ktoré ma vždy predtým porážali, bolo niečo úžasné. Som veľmi spokojná. Druhé miesto je až na očakávanie. Skoro som zinfarktovala. Pre mňa je to podobný úspech ako na MS v Kanade. Veľmi som sa z toho radovala, lebo som to vôbec nečakala.

 

Plníš si sny, po prvý raz si štartovala na IFBB MS a hneď si sa na 'svete' dostala do finále. Zaslúžene!

Po Mozolani Fitness Cupe, keď ma nominovali na MS, som dávala do toho úplne všetko, žila som iba pre túto súťaž. Zaujímavé bolo, že ja som nebola nervózna, brala som to ako bežnú obyčajnú súťaž. Vôbec mi to nepripadalo, že som v Kanade, v Montreale, na MS. Nestresovala som sa. Šampionát som si užívala. Piate miesto je pre mňa obrovský úspech. Vážim si aj to, že som po prvý raz bola na inom pódiu, kde ma hodnotili úplne neznámi rozhodcovia.

Predpokladám, že si si na šampionáte všímala aj súperky. V čom bola lepšia majsterka sveta, Ukrajinka Olga Viazmetinova?

Určite v prezentácii. Na nej potrebujem popracovať. Hoci si ju často skúšam a trénujem, stále vidím na sebe veľké nedostatky, napríklad niekedy mám pri prezentácii jedno rameno nižšie alebo sa zle vystriem a pod. Proste tisíckrát si to môžem vyskúšať pred zrkadlom a aj tak napriek tomu príde ten deň a môžem niečo pokaziť. Víťazka mala lepší zadok, to potrebujem tiež zlepšiť, lebo tým, ako som potrebovala zosekať nohy a celkovo postavu, tak mi odišiel aj zadok, na ktorom nemám také svaly, ako by som potrebovala. Teda mala by som zväčšiť zadok. Inak Olga bola veľmi sympatická dievčina, nebola namyslená.

 

Ako si dodržiavala stravu po MS, myslím na ten týždeň navyše v Kanade?

Nebolo to jednoduché, stále som musela myslieť na to, že treba dodržiavať stravu, lebo ma ešte čakal Tatranský pohár. Ten týždeň navyše v Montreale som si ani neužila a viac-menej som to ľutovala. Bolo to veľmi ťažké. V tamojších reštauráciách nepoznajú kuracie prsia na vode, čo nás prekvapilo. Ja som sa stravovala zo supermarketov, kupovala som si cottage, tvaroh, ale tým, že mesiac pred súťažou som úplne vysadila mliečne výrobky, tak mi to nepasovalo, nebolo mi z toho dobre. Nakoniec som mala aj trochu problémy. Navyše, bola mi tam dosť zima, keďže som mala minimum tuku na sebe a stále som držala diétnu stravu.

 

Náklady na MS si si hradila sama ako jedna z troch dievčat z B-tímu a VV SAKFST rozhodol, že náklady sa preplatia iba dvom z béčka. Teda tým, ktoré skončili na medailovom mieste.

Už do Montrealu som išla s tým, že sa to môže stať, že sa mi tie náklady nemusia vrátiť. Keďže všetky reprezentantky sme sa dostali do finále a bolo nás dosť, tušila som, že to môže tak dopadnúť. Proste je to tak. Sponzorovala ma firma Tetras, konkrétne Miloš Kučík, za čo som mu ďakujem.

 

Rok 2014 bol tvoj najúspešnejší po športovej stránke.

Na Majstrovstvách Slovenska v Nitre (19. 4.) som obsadila tretie miesto, bola to moja prvá veľká medaila v bikiny fitness. Žiaľ o dva týždne neskôr som na Mozolani Classic 4 (3. 5.) skončila až deviata a to bolo veľké sklamanie. Celkovo som to nezvládla, skôr by som povedala, že zo zdravotného hľadiska. Vôbec som nebola vo svojej koži. Ten deň bol pre mňa úplne zlý a preto to tak aj dopadlo. V jarnej sezóne ma potešil teda iba ten slovenský šampionát. Už ma chceli aj nominovať na májové majstrovstvá Európy, ale bohužiaľ to nevyšlo. Ale tá medaila z Nitry mi zvýšila sebavedomie. Povedala som si, že je niečo vo mne, že budem tvrdo makať, že si pôjdem za svojím a nezabrzdí ma absolútne nič. Podarilo sa. Na nominačných pretekoch v Žiline Mozolani Fitness Cupe (5. 10.) som obsadila druhé miesto, ktorým som sa nominovala na MS, kde som bola piata. Striebro na Tatranskom pohári (1. 11.) bolo už len takou bodkou za vydareným rokom 2014, čo sa týka športu. Teraz to beriem tak, že nastal určitý zlom v mojej kariére a už chcem ísť len vyššie. Tieto úspechy ma naštartovali.

 

!!!Už zajtra vám poskytneme druhú časť rozhovoru s Janou Milovou!!!

 

Ľubomír Chochula