Magazín
Baša sa napriek problémom nevzdáva
dátum: 07.08.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Aktuálna absolútna majsterka Európy vo fitness Barbora Sečkárová-Bunčáková pokračuje v príprave na septembrové majstrovstvá sveta nie celkom tak, ako by si predstavovala. Podľa jej vlastných slov, zatiaľ to nie je žiadna sláva. Prečo?


"Trápia ma zdravotné problémy, horúčky a dokonca ma museli prijať v nemocnici, keďže mi praskla cysta. Ešte nie som v plnom prúde a nemám vytvorené stereotypy, takže je to nič moc. Dúfam, že to prejde a všetko sa na dobré obráti," povedala pred štyrmi dňami na reprezentačnom zraze v Žiline Barbora Sečkárová-Bunčáková, ktorá mala na jar väčšiu pohodu v príprave. Zdravie jej vtedy slúžilo a aj vďaka tomu mohla po dvojročnej súťažnej prestávke, ktorú vyplnili materské povinnosti, zažiť zlatý comeback vo fitness na najvyššej úrovni.

"Moj tréner Andrej Mozoláni hovorí, že zdravie je na prvom mieste, ale zo súčasného stavu nie je nadšený. Určite to však nezabalím a budem bojovať. Dám do toho všetko. Dúfam, že keď sa dva dni pred súťažou (nominačné preteky budú 8. 9. v Trenčíne a majstrovstvá sveta budú 13. – 16. septembra v Kyjeve) na seba pozriem, tak kvalita mi nebude chýbať . Nechcem byť na svetovom pódiu horšia, ako som bola na "Európe", kde som vyzerala dosť dobre."

Ako Baša trénuje? "Môj tréningový split je 3 + 1, trénujem trojfázovo už aj s ranným kardiom, ale nie vždy mi to vyjde. Čo sa týka zostavy, rozmýšľam nad tým, že v nej budem niečo meniť. Buď do nej zaradím nejaké nové akrobatické prvky, keďže mi vyčítali, že moja voľná zostava bola málo gymnasticky náročná, ale ju komplet prerobím," naznačila Barbora Sečkárová-Bunčáková, ktorá mesiac pred reprezentačným zrazom absolvovala v Mozolani Trainings Fitness Clube jeden zo svojich fitness tréningov.

Ľubomír Chochula

Foto: Pavel Grmolec